Sto lat, sto lat! Niech żyje, żyje nam!
22 sierpnia, 2020 2023-03-08 7:26Sto lat, sto lat! Niech żyje, żyje nam!

Sto lat, sto lat! Niech żyje, żyje nam!
Drodzy Przyjaciele z Wydawnictwa mebleMebel – to sprzęt użytkowy należący do wyposażenia ruchomego oraz stałego wnętrz mieszkalnych, biurowych, hotelowych itp., służy do przechowywania, pracy, siedzenia, leżenia, wypoczynku, spożywania posiłków. Każdy mebel może być użytkowany indywidualnie, w kompletach mebli lub zestawach mebli. Jak dzielą się meble? Ze względu na konstrukcję meble można podzielić na • meble skrzyniowe,• meble szkieletowe,• meble tapicerowane. Źródła: • Swaczyna I.,.pl ZespółZespół – 1) Zmontowany zestaw podzespołów i elementów stanowiących odrębną konstrukcyjną całość, pełniący najczęściej określoną funkcję użytkową w meblu. Czym się różni w meblu zespół od podzespołu? Zespół pełni w meblu określoną funkcję użytkową. 2) W języku potocznym słowo „zespół" oznacza grupę rzeczy lub zjawisk stanowiących wyodrębnioną całość. Też: fragment urządzenia składającego się z części, mający określoną funkcję. 3) Grupa B+R Studio życzy wam zdrowia, szczęścia i sukcesów, ale przede wszystkim zadowolenia z pracy!
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100 wydań miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, a dziś mija już 10 lat od startu wydawnictwa. Pamiętam dzień i sytuację, kiedy kolega Redaktor zaproponował mi pisanie felietonów dla„BIZNES.meble.pl”. Czy pamiętasz Marku? Był rok 2011, Wrocław, taras Hotelu Monopol. Lunch po konferencji Design Udomowiony towarzyszącej Nocy z Designem organizowanej przez Kasię Świętek, wtedy z Wrocławskiego Domaru. Upał czerwcowego dnia. Dyskusja o „kilogramach polskiej marki” i propozycja, czy zechciałbym pisać regularne felietony. Zgoda. I tak się zaczęło.
Pierwszy felieton ukazał się w kolejnym wydaniu nr 7-8 2011 r. Wiele razy przez ten czas mieliśmy okazję się spotykać i rozmawiać o branży, jej wyzwaniach i problemach. Dałeś się poznać jako świetny fachowiec w dziennikarskim rzemiośle, ale i świetny kolega. Uważam, że miesięcznik „BIZNES.meble.pl” wniósł nową jakość na branżowy rynek medialny. Ja czytam go głównie z uwagi na „biznes”. Choć receptą na sukces jest chyba umiejętne połączeniePołączenie – 1) Część konstrukcji wyrobu, w obrębie której następuje złączenie dwóch lub więcej elementów albo podzespołu w jedną konstrukcyjną całość. Właściwości użytkowe połączeń określa nośność graniczna i sztywność. Jakie są rodzaje połączeń? W konstrukcjach drewnianych występują połączenia z łącznikiem mechanicznym (rozłączne i nierozłączne) np. wkręty, śruby, zszywki, itd. oraz klejowe (nierozłączne). Połączenia klejowe mogą występować w złączach profilowych, złączach w dobrych proporcjach wiadomości biznesowych o rynku z częścią technologiczną i wzorniczą. Dzięki wam mam kompleksowe spojrzenie na cały rynek. Biznes czytam dokładniej, technologie i wzornictwo przeglądam trochę szybciej, ale zawsze doczytuję wybrane fragmenty. Do tego świetna możliwość poznania punktu widzenia ważnych osób z branży w waszych obszernych wywiadach. Tak trzymać!
Chciałbym więc do życzeń dla całego zespołuZespół – 1) Zmontowany zestaw podzespołów i elementów stanowiących odrębną konstrukcyjną całość, pełniący najczęściej określoną funkcję użytkową w meblu. Czym się różni w meblu zespół od podzespołu? Zespół pełni w meblu określoną funkcję użytkową. 2) W języku potocznym słowo „zespół" oznacza grupę rzeczy lub zjawisk stanowiących wyodrębnioną całość. Też: fragment urządzenia składającego się z części, mający określoną funkcję. 3) Grupa dodać kolejne satysfakcjonujące 10 lat wydań! Eh, nie! Co ja mówię? 100 lat! 100 lat! Niech żyją, żyją nam!
Wakacyjny felieton zwykle jest lżejszy i przyjemniejszy, ale wakacje w tym roku są u mnie inne niż zwykle. Chłodne i mokre jak dawno nie bywały. Całe szczęście wychodzimy z czasu „lock downu” i z naszymi klientami pracujemy nad nowymi zadaniami rozwojowymi. Handlowymi i technologicznymi. Według naszych badań branża wychodzi szybko z kryzysu i boom remontowo-budowlany po wstrzymaniu wyjazdów wakacyjnych może istotnie pomóc meblarzom w odbiciu. Obawiam się jednak, tak jak wielu meblarzy drugiego półrocza. Kiedy spółki giełdowe na świecie opublikują wyniki półroczne i pokażą się straty, kryzys może wrócić już w czystej ekonomicznej postaci z redukcją projektów, etatów, wynagrodzeń. To byłoby bardzo niebezpieczne. Wiele rządów na walkę z kryzysem wystrzeliło od razu z grubych armat i nie jestem pewien, czy na długofalowe działanie coś jeszcze zostało.
My oprócz monitoringu sytuacji wspieramy firmy w przygotowaniu projektów B+R i technologii do konkursu „Kredyt na innowacje technologiczne” z BGK. Tu warunki zostały złagodzone i widzę większą szansę dla firm meblarskich na typowo inwestycyjną dotację. Pracujemy także z klientami nad nawiązywaniem nowych relacji handlowych z e-commerce’m oraz rozwojem nowoczesnych technologii 3D. No i najważniejsze – pomimo obiektywnych trudności pracujemy cały czas nad rozwojem sprzedaży w USA. Tu mogę zdradzić, że pomimo iż kwietniowe targi w High Point, na których mieliśmy się wystawiać, się nie odbyły, to uczestnicy projektu już sprzedali pierwsze meble za wielką wodą! Można? Można! Chętnych zapraszam do kontaktu.
Przyjdzie jednak czas i na wypoczynek. Mam nadzieję, że do czasu zaplanowanych przed pandemią wakacji po pierwsze nikt z was nie zachoruje, a po drugie nie zostaną na powrót zamknięte granice. Czy trzeba będzie nosić maseczki na plaży? Czy będzie można chodzić do restauracji? Po niezwykle emocjonującym roku wakacje są potrzebne i pomimo ryzyka mój urlop nie został odwołany. Potrzebny jest czas na doszlifowanie koncepcji, priorytetyzację pomysłów, poukładanie etapów i nałapanie promieni słonecznych niezbędnych do produkcji naturalnej witaminy D. Czego i sobie i wam drodzy Czytelnicy życzę!
TEKST: Tomasz Wiktorski