Branża

Spółka Meble Marzenie zmienia nazwę na Comforteo

dyrektor ds. marketingu Comforteo

Spółka Meble Marzenie zmienia nazwę na Comforteo

Podczas poznańskich targów Meble Polska 2022 spółka Meble Marzenie oficjalnie zakomunikowała, że zmienia swoją nazwę oraz formę prawną. Z chwilą nadania jej nowego numeru KRS pełna nazwa firmy brzmi: COMFORTEO Węgłowski i Stryjakiewicz spółka komandytowa. Jednocześnie wszystkie pozostałe dane nie ulegają zmianie. Co warte jest wyraźnego zaakcentowania – Comforteo nie jest nowym podmiotem gospodarczym, ale kontynuacją wobec Meble Marzenie.

Marketingowo to z mojego punktu widzenia znakomite posunięcie – twierdzi Artur Wasążnik, dyrektor ds. marketingu Comforteo. – Długo rozważaliśmy podjęcie się tej zmiany, analizowaliśmy wszystkie za i przeciw, które mogłyby się z tym wiązać. Zrobiliśmy kilka własnych badań, a także poprosiliśmy o wsparcie zewnętrznych specjalistów z tego zakresu. To nie była łatwa decyzja, dlatego chcieliśmy nabrać absolutnej pewności co do podjęcia takiego kroku. To nie tylko kwestia wizerunkowa, ale też koncentracja wydatków na promowanie. Cieszę się, że udało się to wszystko sfinalizować.

Z kolei Sebastian Perkiewicz, dyrektor ds. handlu zaznacza, że konsolidacja marek pod jedną banderą będzie pozytywnym rozwiązaniem dla partnerów handlowych Comforteo.

To zdecydowanie wzmocni nas i naszych kooperantów. Zwłaszcza że startujemy z wysokiego poziomu, osiągniętego jeszcze pod nazwą Meble Marzenie. Obecna zmiana spaja oferowany przez nas asortyment w ramach jednego brandu.  Taki ruch to ogromny krok naprzód. Chcemy być postrzegani jako marka wyjątkowa, wytyczająca własne ścieżki, szukająca niebanalnych rozwiązań. Wiemy, że jest to zgodne z oczekiwaniami. Nie tylko my się zmieniamy – ewoluują również potrzeby naszych klientów. Dlatego uważam, że ta wizerunkowa transformacja doszła do skutku w najbardziej odpowiednim momencie. 

Wciąż się rozwijamy i czujemy, że nazwa firmy powinna odzwierciedlać punkt, w którym się obecnie znajduje – dodaje Artur Wasążnik. – Spójrzmy na aktualne wyniki badań społecznych. Prawie 97% respondentów uznaje, że funkcjonalność i wygoda w ich domu są ważne, a 96% twierdzi, że o urządzaniu wnętrz powinny decydować własne upodobania. Łóżko w sypialni i sofa w salonie to najważniejsze meble zdaniem zdecydowanej większości zapytanych o to osób. Ludzie chcą czuć się w swoim domu przede wszystkim jak u siebie, we własnej strefie komfortu. A my chcemy pozytywnie wpisywać się w ich punkt widzenia. Zauważmy, że Comforteo to marka wybitnie kojarząca się z wygodą, równowagą, a przy tym z nowoczesnością.

Wraz ze zmianą nazwy firmy znikają z rynku nazwy marek Meble Marzenie i Comfort 4U. Obecnie wszystkie produkty w ofercie będą sygnowane jednym brandem tj. Comforteo. Zmiana dotyczy również logo. Wszelkie zasady współpracy czy też umowy z partnerami handlowymi nie ulegają zmianie i nie wymagają aneksów do ich kontynuowania. O więcej szczegółów zainteresowane strony mogą pytać bezpośrednio u przedstawicieli firmy.

Więcej informacji o firmie tutaj.