Firmy na targach

Targowy sukces w blasku złota

Wejście na stoisko Wersal Meble Polska 2023

Targowy sukces w blasku złota

To już niepisana tradycja, że poznańskie targi inaugurują w firmie Wersal nowy rok. Producent mebli tapicerowanych prezentuje na nich wszystkie swoje najnowsze kolekcje mebli i tkanin, a także nowoczesne funkcje i rozwiązania technologiczne.

Na tegorocznych targach po raz pierwszy w historii zaprezentowaliśmy narożnik z funkcją recliner i możemy śmiało powiedzieć, że został on bardzo pozytywnie przyjęty przez naszych klientów – mówi Przemysław Kawecki, dyrektor ds. marketingu w firmie Wersal. – Zastosowanie takiego systemu uważam, za bardzo innowacyjne, dlatego w planach mamy rozwinięcie linii reclinerów tak, aby na kolejnych targach pokazać jeszcze więcej tego typu modeli. 

Stoisko Wersal na meble Polska 2023

Bardzo pozytywnie zostały również odebrane nowe propozycje, które w tym roku firma zaprezentowała. Były to m.in. rozwiązania dotyczące przesuwu oparcia. Pojawiła się również kolejna nowość, czyli elektryczne podnóżki, uzupełniające funkcje mebla. Będą one występować jako wariant do wyboru, ze względu na fakt, że nie każdy klient chce, aby jego model posiadał takową opcję.

Dla firmy Wersal targi Meble Polska 2023 to nie tylko możliwość prezentacji najnowszych kolekcji, ale również szansa na zawarcie umów z kontrahentami. Nic dziwnego, są to pierwsze targi w Europie na taką skalę, stąd obecność wielu klientów z całego świata. Wersal jest rozpoznawalną firmą, plasujemy się w najlepszej piątce największych polskich producentów mebli tapicerowanych. Patrząc na wolumen ilościowy, to z uwagi na przystępne ceny naszych produktów, prawdopodobnie jesteśmy numerem jeden w Polsce w tej branży – mówi Przemysław Kawecki.

Złoty Medal dla Wersal na Meble Polska 2023.

Polski rynek firma ma doskonale rozpracowany. Podobnie jest w przypadku rynku Europy Zachodniej, na którym Wersal nie ma sobie równych. Na targach pojawiło się jednak wielu klientów z basenu Morza Śródziemnego, Afryki, Azji, a także ze Stanów Zjednoczonych. Wprawdzie sprzedaż do USA ostatnio mocno przyhamowała, ze względu na wysokie ceny kontenerów, lecz w dalszym ciągu jest to bardzo atrakcyjny rynek dla polskich producentów mebli.

Stale się rozwijamy, mamy przed sobą spore możliwości. Każdy rok niesie ze sobą nowe cele, które skrzętnie realizujemy po to, aby zaistnieć w krajach, w którym nasza obecność jest jeszcze znikoma. Wiemy, że jesteśmy w stanie to zrobić, potrzebujemy tylko odrobiny czasu. – wyjaśnia Przemysław Kawecki.

Stoisko Wersal na meble Polska 2023

Klienci Wersalu nie mieli problemu ze znalezieniem na targach Meble Polska stoiska firmy. Z jednej strony trudno przeoczyć ponad 1 tys. m2 zaaranżowanej powierzchni, z drugiej – koncepcja ekspozycji każdego roku jest do siebie zbliżona. Firma ma swój charakterystyczny design, który podczas kolejnych edycji targów jedynie dopieszcza, delikatnie zmieniając pewne układy lub dodając nowe elementy, mające za zadanie uatrakcyjnienie odbioru stoiska.

W tym roku w Poznaniu firma pokazała ponad 80 nowych modeli. Są to kolekcje, które powstawały od momentu zakończenia ostatnich targów Meble Polska, czyli od maja 2022 r. Aż 90% z nich to projekty wewnętrzne, natomiast pozostałe 10% to projekty zewnętrznych projektantów, zarówno z tych z Polski, ale przede wszystkim z zagranicy. Jak podkreśla Przemysław Kawecki wszystkie nowo zaprezentowane propozycje zostały przyjęte bardzo pozytywnie i zostaną wdrożone do produkcji.

Złoty Medal dla narożnika Candelo.

W tym roku aż dwie kolekcje zostały nagrodzone Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich, dodatkowo jedna z nich otrzymała w grudniu ubiegłego roku Diament Meblarstwa, co bezkonkurencyjnie podkreśla jakość i uznanie tej kolekcji. Są to: system Seledo i system Candelo. Cieszymy się, że nasze meble dostrzegają jury z konkursów i plebiscytów branży meblarskiej. Takie wyróżnienia są naszym powodem do dumy, stąd chętnie się nimi chwalimy – podkreśla Przemysław Kawecki.

Personalizacja, to kierunek, w którym od lat podąża branża meblarska. Jednakże w przypadku mebli tapicerowanych nie jest to takie proste. To nie są produkty, które można dowolnie modyfikować. W chwili, gdy tworzona jest dana kolekcja staramy się ją tak skonstruować, aby każdy klient dobrał idealną wielkość mebla do swojej powierzchni użytkowej. Z racji tego dostępne są aż trzy konfiguracje danego modelu. Wyróżniamy wersję małą, średnią oraz dużą. Oczywiście dochodzą do tego jeszcze różne, dostępne funkcję, jak np. relaks. W przypadku kolekcji Candelo największą zaletą – oprócz komfortu i formy – jest możliwość budowania dowolnego rodzaju bryły spośród ponad 20 elementów – wyjaśnia Przemysław Kawecki.

Biały narożnik obustronny na podium.

Bardzo pozytywnie zostały przyjęte kolekcje w skórze – to była druga niespodzianka dla naszych klientów na targach. Nie chodzi o samą selekcję, którą wdrożyliśmy i dzięki temu zaproponowaliśmy trzy nowe skóry. Postawiliśmy w tym przypadku na jakość – grubsze i bardziej miękkie materiały. Musimy przyznać, że różnica jest widoczna, a sama skóra na meblu prezentuje się zdecydowanie lepiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, daliśmy możliwość sprzedaży naszych najlepszych modeli, także w skórzanych wersjach – wyjaśnia Przemysław Kawecki.

W 2024 roku kolejna edycja Targów Meble Polska. Liczymy na Państwa obecność. Do zobaczenia za rok!

CZYTAJ TAKŻE: Sukces trzeba wypracować, a pracuje się na niego latami