Firmy na targach

Meble pod własne potrzeby

Stoisko firmy FENIKS na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Meble pod własne potrzeby

Firma Feniks konsekwentnie trzyma się formuły, że na targi przygotowuje meble modułowe, systemowe, dając klientom możliwość konfigurowania pod własne potrzeby, zarówno jeśli chodzi o funkcje mebli, jak i ich wymiary. Nie inaczej było podczas ostatnich targów Meble Polska 2023 w Poznaniu.

Na targach Meble Polska 2023 prezentujemy meble, które tworzone są pod spersonalizowane zamówienia, bo klient wybiera także tkaniny, a pracujemy na tkaninach drogich, bardzo zaawansowanych technologicznie – mówi Jarosław Kogut, Regionalny Przedstawiciel Handlowy w firmie Feniks.

Prezentowane w Poznaniu nowe meble to zarówno meble modułowe bezfunkcyjne, które są bardziej wizerunkowe, jak i meble modułowe funkcyjne, w których jednak także można znaleźć nutkę elegancji. W efekcie w meblach z funkcją boczki, poduszki, zagłówki podkreślają prestiż, a jednocześnie same meble są bardzo praktyczne.

Stoisko firmy FENIKS na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu, beżowy narożnik Ramona - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

W meblach sygnowanych marką Feniks są funkcje spania codziennego (włoski stelaż z materacem, taki jak w łóżku), funkcje relaksu (manualne i elektryczne), barki, półki itp. To elementy, na których nam bardzo zależy – wyjaśnia Jarosław Kogut. – Możliwość doboru funkcji i wymiarów modułów dają i dla sprzedawców, i dla klientów, i dla projektantów możliwości konfigurowania i personalizowania mebla.

Stoisko firmy FENIKS na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu brązowy narożnik - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Na targach Meble Polska 2023 firma Feniks zaprezentowała nowe sofy, narożniki oraz fotele. Wprawdzie wśród przedstawicieli salonów meblowych pokutuje w ostatnich latach przeświadczenie, że na rynku jest dużo narożników, w związku z czym chcą częściej pokazywać zestawy 3+2+1, faktem jest jednak – z drugiej strony – że narożniki to meble modułowe i z nich można też takie konfiguracje tworzyć, ale klient nie zawsze ma wyobraźnię, że można w takim meblu coś przekonfigurować.

Mocno też dbamy o prestiż, czyli o meble skórzane, wykonane ze skór naturalnych licowych. Skóra z roku na rok coraz bardziej drożeje, choćby dlatego, że spada konsumpcja mięsa, więc tego materiału jest coraz mniej i on się robi coraz bardziej niszowy i pożądany – podsumowuje Jarosław Kogut. – Dość powiedzieć, że w roku ubiegłym odnotowaliśmy na rynku polskim 20% wzrost sprzedaży mebli w skórach. Widzimy, że ten materiał nadal cieszy się popularnością jeżeli chodzi o półkę prestiżową, a – im więcej pokazujemy naszych mebli w skórach – tym większy jest ich udział w sprzedaży.

Stoisko firmy FENIKS na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

ZOBACZ TAKŻE: Meble Feniks na BIZNES.meble.pl