Firmy na targach

Mój dom, moje wygody

Mebel modułowy Dolce Vita nagrodzony Złotym Medalem MTP. Comforteo na Meble Polska 2023

Mój dom, moje wygody

O rozwoju firmy Comforteo świadczy nie tylko piękne stoisko na targach „Meble Polska”, ale przede wszystkim bogata oferta zaprezentowanych nowości. Co więcej, produktom tej marki przyznano aż trzy Złote Medale MTP – nagrody za wysoki poziom innowacyjności. Modna forma, dbałość o szczegóły i wysoki komfort – to czynniki, które wyróżniają meble i materace Comforteo.

Przygotowane z rozmachem stoisko o powierzchni prawie 500 m2 bardzo czytelnie komunikowało zwiedzającym o specjalizacji Comforteo. Poszczególne grupy produktowe wyeksponowane były w sferach dedykowanych meblom tapicerowanym, łóżkom i materacom. Lepszemu dotarciu do odbiorcy służyły także katalogi w atrakcyjnej szacie graficznej. Towarzyszące im hasło „My home, my comfort” oddaje nowoczesny kierunek myślenia firmy o użytkowniku, który spośród bogatej oferty produktowej może zaaranżować dom w stylu, który mu najbardziej odpowiada.

Zespół Comforteo podczas tarów Meble Polska 2023.
Zespół Comforteo.

Komfortowe rozwiązania można było zobaczyć w każdej grupie asortymentowej Comforteo. Meble modułowe miały premierę na ostatnich targach. Bardzo dobrze się przyjęły, dlatego prezentujemy nowe modele, a także nowe wersje modułów, które dają więcej możliwości konfiguracji – powiedziała Agnieszka Rechmal, starszy specjalista ds. marketingu. W grupie mebli modułowych wśród nowości znajdziemy takie modele jak Dolce Vita i Dover. Comforteo zaproponowało również w nowych odsłonach i układach dotychczasowe modele – Amaro i Modesto. Klientom spodobała się przede wszystkim możliwość szybkiej zmiany ustawienia poszczególnych modułów, ale również łatwość dokonywania tych zmian. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnych mocowań, za pomocą których moduły można w każdej chwili rozsunąć i zmienić ich kolejność czy użytkować jako samodzielne segmenty. O atrakcyjności produktów świadczyła również dopracowana w szczegółach technologia produkcji. Tym, co wyróżniało meble tapicerowane Comforteo były zaokrąglone, miękkie i bardzo modne formy. Przykładem może być narożnik Frida. Tego typu zaokrąglenia potrafią zrobić tylko doświadczeni tapicerzy – zaznaczyła Agnieszka Rechmal. Do precyzji wykonania należy dodać duży wybór bardzo modnych tkanin. Zestawienie żakardowej tkaniny z boucle zastosowano na Genesis, łóżku nagrodzonym Diamentem Meblarstwa i Złotym Medalem MTP. Szczególną uwagę klientów zyskują przede wszystkim grube sztruksy, takie jak w meblu Sola. W ofercie Comforteo można wybrać tkaninę, w której mebel nie tylko ładnie wygląda, ale jest też praktyczny. W standardowej grupie cenowej można wybrać materiał, który ma właściwości łatwoczyszczące lub jest przyjazny zwierzętom.

Łóżko Genesis nagrodzone Złotym Medalem MTP - Comforteo na Meble Polska 2023
Łóżko Genesis nagrodzone Złotym Medalem MTP

Podobnie, jak w sektorze mebli tapicerowanych, również w przypadku łóżek kontynentalnych użytkownicy zwracają uwagę na dowolność wyboru kształtów i zastosowanych materiałów. Odbiorcy są świadomi, jak wiele zależy od wyboru tkaniny i sposobu tapicerowania. Jest to coraz bardziej istotne, bo najchętniej wybierane są coraz większe i szersze zagłowia, najchętniej z możliwością regulacji wysokości. Również w tym sektorze zmienia się moda i coraz chętniej kupowane są obłe bryły. Klienci zwracają też uwagę na umożliwienie pracy robotom sprzątającym, co ma przełożenie na wysokość umiejscowienia podstawy w łóżkach. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie nóżek w niewidocznym miejscu, co daje wrażenie unoszących się, lewitujących mebli. Największe zainteresowanie łóżkami kontynentalnymi wciąż jest na Zachodzie. Jednak w Polsce coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zapewniają one najwyższy komfort snu. Dlatego też odważniej wybieramy je do naszych sypialni – powiedziała Agnieszka Rechmal.

Narożnik Sola.
Narożnik Sola.

Wiele prozdrowotnych rozwiązań znaleźć można również w grupie materacy. Są one wyższe, na co wpływ ma np. zastosowanie wysokich sprężyn. Siadając lub wstając z wyższego materaca mniej obciążamy odcinek lędźwiowy. To bardzo ważne dla osób z problemami z kręgosłupem, osób starszych czy kobiet w ciąży.

Strefa materacy Comforteo.
Strefa materacy Comforteo.

Na szczególną uwagę zasługują materace z serii Oxygen, a w szczególności materac Oxygen Plus, nagrodzony Złotym Medalem MTP. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników dobrze przespanych nocy. Czynnik wygody materaca wzmocniono tu bowiem właściwościami dotleniającymi. W dużym skrócie polegają one na tym, że materac – po pierwsze – generuje dodatkową ilość tlenu podczas użytkowania, a  po drugie – zastosowany nowy na rynku rodzaj sprężyn kieszeniowych daje w efekcie wyjątkową nisko-uciskowość i przez to niezakłóconą dystrybucję tlenu po całym organizmie. Po nocy przespanej na takim materacu czujemy się bardziej rześcy, lepiej skoncentrowani i odstresowani – to wszystko jest wynikiem dotleniających właściwości materacy z serii Oxygen w nowej kolekcji Comforteo.

Materac Oxygen Plus nagrodzony Złotym Medalem MTP. -Comforteo na Meble Polska 2023
Materac Oxygen Plus nagrodzony Złotym Medalem MTP.

CZYTAJ TAKŻE: Spółka Meble Marzenie zmienia nazwę na Comforteo