Podziel się:

Wywiad z Oxiprint - wystawcą DPS Forum 2016

20-10-2016
Do schowka
Zapraszamy na wywiad z firmą OXIPRINT - wystawcą DPS Forum 2016 - największej konferencji SOLIDWORKS w Europie. biznes.meble.pl jest patronem medialnym spotkania.

 

        Tegoroczne DPS Forum odbędzie się w środę, 26 października na Stadionie PGE Narodowym. Program konferencji i formularz rejestracyjny TUTAJ    

W strefie wystawców DPS Forum 2016 pojawi się firma Oxiprint, zajmująca się produkcję maszyn drukujących dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkowników jako alternatywę dla drukarek dostępnych na rynku. Tuż przed konferencją, jej organizatorzy przeprowadzili z Oxiprint wywiad - zapraszamy na rozmowę.
 

        Jako nieliczni w Polsce oferujecie maszyny drukujące, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Jesteście w stanie je modyfikować i zmieniać funkcje tak, by wydruk był możliwy na różnych materiałach i powierzchniach. Dlaczego zdecydowaliście się na prowadzenie biznesu o takim profilu?
OXIPRINT:
Drukarki dostępne na rynku mają ograniczone możliwości, są produkowane taśmowo, więc jakakolwiek modyfikacja i dostosowanie ich do swoich potrzeb jest bardzo trudna, jeśli nie niemożliwa. My, zamiast masowej produkcji postawiliśmy na dostarczanie drukarek, które są tworzone pod konkretne zamówienie, bo wychodzimy z założenia, że każdy klient ma inne potrzeby. Nasze maszyny są w pełni dostosowane do tych potrzeb. Drukarki mogą być skonfigurowane pod druk na konkretnym materiale czy podłożu. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że sprzęt będzie działał zgodnie z ich wymaganiami.
Obecnie, dzięki rozwojowi druku cyfrowego drukować można prawie na wszystkim. Jednak by wydruk był wysokiej jakości i trwały, trzeba dobrać do tego odpowiednią maszynę i właściwie ją skonfigurować. Oxiprint oferuje właśnie takie rozwiązania.
        Nasza firma powstała na początku 2016 roku z pasji, przyjaźni i wiedzy o druku cyfrowym. Oxiprint tworzą ludzie z solidnym, wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu i świadczeniu usług związanych z drukiem cyfrowym. Co ważne, jesteśmy polskim producentem, maszyny są projektowane, wytwarzane i montowane w naszej firmie. Dysponujemy też rozbudowanym warsztatem mechanicznym, wyposażonym w niezbędne urządzenia do obróbki skrawaniem, gięcia i cięcia blach oraz profesjonalną drukarkę 3D.


        Do jakich branż skierowana jest oferta Oxiprint?
OXIPRINT:
Jak już wspomniałem, drukować można na prawie każdej powierzchni – zaczynając od długopisów, kubków i innych gadżetów, poprzez aluminium, metal, a kończąc na wielkoformatowych powierzchniach, frontach meblowych, szkle, kamieniu czy nawet na produktach spożywczych. Dlatego rozwiązania dostarczane przez Oxiprint mogą być z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży reklamowej, przemyśle tekstylnym, chemicznym, opakowaniowym, meblarstwie, branży poligraficznej, cukiernictwie czy na potrzeby branży artystycznej.
Jesteśmy w stanie tak skonfigurować maszyny, by druk był możliwy na konkretnym materiale i podłożu. W zakres takiej konfiguracji wchodzi dostosowanie pola roboczego drukarki w trzech wymiarach, zastosowanie odpowiedniego atramentu, odpowiadającego specyfice  podłoża czy obiektu drukowanego, sprofilowanie urządzenia pod konkretne medium oraz, co najważniejsze, opracowanie technologii zabezpieczenia wydruku.
Dzięki temu klient otrzymuje sprzęt, na którym może drukować wydajniej i w lepszej jakości, niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania ze standardowych drukarek dostępnych na rynku. Dodatkowo, oprócz dostarczenia samego sprzętu oferujemy szkolenia z obsługi maszyny i serwis.


        Na waszych drukarkach można drukować „w” i „na” materiale. Czym różnią się te dwie techniki?
OXIPRINT:
Drukowanie w strukturze materiału ( tzw. drukowanie „w”) oznacza wykorzystanie naturalnej porowatości powierzchni do wytworzenia wydruku wewnątrz porów. Technologia ta polega na odpowiednim dopasowaniu wielkości kropli atramentu i dobraniu go w taki sposób, aby jego napięcie powierzchniowe utrzymało go w porach i pozwoliło go zabezpieczyć. Materiały zadrukowane „w” charakteryzują się wytrzymałością strefy zadrukowanej większą niż powierzchnia materiału – czyli można zdrapać wierzchnią warstwę materiału, ale nie wydruk, który jest niezwykle trwały. Przykładem wydruków „w” jest dostarczana przez nas technologia nadruku w anodowanym aluminium czy piankach poliuretanowych.
Drukowanie „na” polega na utworzeniu nadruku na materiale nieporowatym i zabezpieczenie go przed zdrapaniem i promieniami UV.

 

        Pojawicie się w strefie wystawców podczas tegorocznego DPS Forum, razem z innymi innowacyjnymi polskimi firmami, które oferują usługi i produkty związane z najnowszymi technologiami.
OXIPRINT: Podczas DPS Forum zaprezentujemy ofertę Oxiprint, uczestnicy będą mogli zobaczyć możliwości produkowanych przez nas drukarek. Obecność na konferencji to też okazja do tego, by poznać nowinki ze świata skanowania i druku 3D. Ta branża rozwija się w Polsce bardzo szybko.Wydaje się że znaleźliśmy niszę na rynku, w której chcielibyśmy z powodzeniem działać. Jednocześnie wciąż rozwijamy naszą firmę – już niedługo będziemy mieć do dyspozycji halę produkcyjną, zwiększymy też ofertę Oxiprint o nowe maszyny drukujące.

 

fot. Oxiprint

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Konferencja Autodesk DAY...
Polska - Warszawa
2021-06-22 | 2021-06-22
MEBLE Jesień
Polska - Poznań
2021-08-31 | 2021-09-03
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!