Podziel się:

Targi w Poznaniu kończą 100 lat

31-05-2021
Do schowka
Grupa MTP rozpoczyna obchody okrągłego jubileuszu - jego świętowanie będzie trwało przez cały rok.
 
Międzynarodowe Targi Poznańskie zawsze były oknem na świat. Tu po raz pierwszy - w 1957 roku - Polacy mieli okazję wypić Coca-Colę. To właśnie na Targach Poznańskich - w 1929 roku - pokazano pierwszy w Polsce telewizor, a w 1956 roku dzięki zagranicznym dziennikarzom uczestniczącym w targach, świat dowiedział się o wielkim strajku robotników w Poznaniu i jego krwawym stłumieniu przez władze.
 
Targi od początku były miejscem rynkowych premier, gdzie nawiązywano wartościowe kontakty handlowe i promowano polską gospodarkę. Dzięki temu, jeszcze przed II wojną światową, Poznań wyrósł na czwarty pod względem wielkości ośrodek targowy w Europie. Dziś Grupa MTP jest największym organizatorem targów w Polsce i bezapelacyjnym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej - czytamy w jubileuszowym komunikacie wydanym przez Grupę MTP.
 
W portfolio Grupy MTP znajduje się blisko setka wydarzeń targowych, zarówno tych dla biznesu (jak BUDMA, Meble Polska, Polagra czy ITM Industry Europe), jak i dla pasjonatów (Poznań Game Arena, Poznań Motor Show czy Cavaliada Tour). Każdego roku targi poznańskie odwiedza przeszło milion osób z całego świata.
 
 
 
 
Jesteśmy firmą na wskroś poznańską, dlatego zależy nam, by nasze miasto dobrze się rozwijało – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTPDlatego, oprócz organizacji szeregu wartościowych wydarzeń dedykowanych szerokiej publiczności, sukcesywnie wymieniamy też wiaty przystankowe, przygotowujemy się do modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej Arena, otwieramy wkrótce teren targów na miasto, tworząc plac – Strefę Kultury i podziemny parking, remontujemy też restaurację i butikowy hotel w Parku Sołackim.
 
Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 28 maja, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.
Tagi: targi
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
MEBLE Jesień
Polska - Poznań
2021-09-14 | 2021-09-17
DREMA 2021
Polska - Poznań
2021-09-14 | 2021-09-17
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!