Podziel się:

Sukces: Adam Krzanowski, reprezentantem Polski w międzynarodowym finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

01-06-2015
Do schowka
Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl, będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku, który odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2015 roku w Monte Carlo. Polski przedsiębiorca zawalczy o prestiżowy tytuł EY World Entrepreneur of the Year ze wszystkimi zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z 53 krajów świata.

 

        Adam i Jerzy Krzanowscy założyli Grupę Nowy Styl 23 lata temu, obecnie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane.

 

- Bracia Krzanowscy z firmy rodzinnej stworzyli meblarską potęgę wyróżniającą się nie tylko na skalę Polski i Europy, ale całego świata. Skuteczna strategia firmy, stawiająca od początku na ekspansję zagraniczną, zaowocowała imponującą skalą eksportu, a konkurując na rynkach światowych, firma utrzymuje się w ścisłej czołówce kluczowych graczy z tej branży. Reprezentant naszego kraju w światowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year to  wizytówka Polski na skalę XXI wieku. Przykład sukcesu Grupy Nowy Styl potwierdza, że polscy przedsiębiorcy mogą śmiało konkurować i chwalić się swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej – przyznaje Bartłomiej Smolarek, Partner w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, Audytor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.


Zwycięzca tegorocznego, 15-tego już międzynarodowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku ogłoszony zostanie w sobotę, 6 czerwca br., podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Salle Des Étoiles w Monako. Oceniając kandydatów niezależne Jury weźmie pod uwagę takie kryteria, jak przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategię firmy, wpływ na społeczność, a także innowacyjność.

        W siedmioosobowym składzie międzynarodowego Jury Europę, a zarazem Polskę, reprezentował będzie przedsiębiorca, który wygrał polską edycję konkursu, Przedsiębiorca Roku 2012, Ewald Raben. Juror reprezentujący Polskę jest Prezesem Zarządu Grupy Raben, ulokowanej w Grądkach pod Poznaniem.
 

        - Międzynarodowy finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie w tym roku spotkaniem 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata. To grono prowadzi firmy o rocznym przychodzie sięgającym poziomu 38 mln USD. Liczba pracowników zatrudnionych przez tegorocznych laureatów też jest imponująca – wynosi  334 000. Firmy reprezentowane w tegorocznym finale dynamicznie rosną  - średnio o 12% rocznie. Pięciodniowe spotkanie tych „gigantów” światowej przedsiębiorczości jest swojego rodzaju ‘małym Davos’. Przedsiębiorcy uczestniczyć będą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i roboczych sesjach. Z tytułem zwycięzcy wyjedzie z Monte Carlo tylko jeden z nich, ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, bo sam udział w globalnym finale jest ogromnym awansem i wyróżnieniem.

 

        Kandydatura reprezentującego w tym roku Polskę Adama Krzanowskiego jest znakomita, przedsiębiorca obiecał, że będzie walczył o wygraną ‘jak lew’, a my ogromnie mu kibicujemy  -  mówi Barbara Górska, Dyrektor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.  

 

W ubiegłym roku zdobywcą tytułu EY World Entrepreneur of the Year został Uday Kotak, założyciel Kotak Mahindra Bank z Indii. W historii światowych finałów konkursu Polskę w Monte Carlo reprezentowało już 11 wybranych przez polskie jury twórców firm.

Więcej informacji o światowym finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku TUTAJ
 

 

fot. Grupa Nowy Styl

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
MEBLE Jesień
Polska - Poznań
2021-08-31 | 2021-09-03
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!