Podziel się:

Projektowanie mebli tapicerowanych w TopSolid Wood

17-09-2015
Do schowka
TopSolid Wood to elastyczne oprogramowanie CAD/CAM umożliwiające projektowanie mebli. System pozwala na parametryczne modelowanie mebli tapicerowanych.

 

      Sprawdź oprogramowania TopSolid Wood firmy TopSolution - opis poszczególnych funkcji wykorzystywanych do projektowania mebli miękkich na przykładzie projektu sofy Purio (fot.1) od Gala Collezione.

 

Gala Collezione pracuje na oprogramowaniu TopSolid Wood od blisko 7 lat. Efektywnie wykonuje w systemie kolejne projekty. Na wdrożenie TopSolid Wood firma zdecydowała się ze względu na jego kompleksowość – program zapewnia zaprojektowanie mebla od podstaw, zrobienie symulacji kinematyki i dokumentacji 2D. Dzięki możliwości tworzenia parametrycznych stelaży, modelowania powierzchniowego pianek i teksturowania, praca z systemem znacznie skraca czas pracy.

Projektowanie w TopSolid Wood
W TopSolid Wood projektowanie mebli tapicerowanych może odbywać się z wykorzystaniem jednej z dwóch filozofii modelowania – tworzenie bryły mebla od góry do dołu (posiadając końcowy wygląd zewnętrzny mebla możemy zaprojektować stelaże i wszystkie poszczególne warstwy sofy) lub od dołu do góry (tzn. począwszy od stelaża po finalny wyrób). Meble mogą być budowane na podstawie parametrycznych komponentów bibliotecznych takich jak zespołu siedzisk, boczki itp.

        Dzięki wstawianiu inteligentnych okuć operacje technologiczne (np. nakrętka pazurkowa wiercenia) są wykonywane automatycznie. Jednocześnie program pozwala na generowanie dokumentacji 2D na bazie modeli 3D oraz generowanie list wszystkich części składowych mebla.

Sofa Purio od Gala Collezione – proces projektowania w TopSolid Wood
Projekt 3-osobowego narożnika Purio z funkcją spania został w pełni przygotowany w TopSolid Wood. Mebel został zaprojektowany przy użyciu szkicownika i modelowania bryłowo powierzchniowego.  W meblu zostały naniesione otwory montażowe, dodane poszczególne komponenty biblioteczne oraz pokrycie kartonowe i pianki. Dla modelu została wykonana analiza kinematyki, która wykluczyła wystąpienie ewentualnych kolizji. Na podstawie modelu 3D było możliwe wygenerowanie pełnej dokumentacji technologicznej i montażowej zespołów i  części składowych produktu.

                 Zobacz jak była projektowana sofa Purio TUTAJ

Rozwiązanie dedykowane producentom mebli miękkich
Oprogramowanie TopSolid Wood zapewnia cały szereg funkcji dedykowanych dla branży mebli tapicerowanych. Projekt jest w pełni asocjatywny - każda zmiana w modelu 3D powoduje automatyczną zmianę w dokumentacji 2D oraz programów na CNC. TopSolid Wood umożliwia również unifikację produkcji poprzez wyszukiwanie elementów podobnych z możliwością zastosowania w nowym projekcie. Ponadto zaprojektowany mebel lub zestaw mebli można w łatwy sposób renderować.

Nesting dla mebli tapicerowanych
Dzięki TopSolid Wood CAM jest możliwe sterowanie wieloma maszynami różnych producentów (współpraca z wiodącymi dostawcami maszyn). Nesting zapewnia optymalizację rozkroju części krzywoliniowych na CNC. TopSolid grupuje elementy po grubości i materiale następnie automatycznie szuka najlepszego rozmieszczenia na płycie tak aby zminimalizować złużycie materiału. Możliwa jest także ręczną edycja nestingu.

        Wygenerowane nestingi są następnie automatycznie obrabiane w WoodCAM zgodnie z szablonami zdefiniowanych procesów. Zostaje zoptymalizowana praca maszyny (wspólna linia cięcia dla sąsiednich elementów), mostki dla trzymania małych części, a na wszystkie rozcinane detale można wygenerować etykiety. Nesting jest integralna częścią TopSolid Wood dzięki czemu  zmiana w projekcie globalnie modyfikuje elementy we wszystkich nestingach.

Ireneusz Pawłowski, wiceprezes i współwłaściciel w Gala Collezione na temat TopSolid Wood - fragment listu referencyjnego:
         „Wybraliśmy oprogramowanie TopSolid Wood ponieważ zapewnia cały szereg funkcji dedykowanych producentom mebli tapicerowanych. Korzystamy z niego od 2008 roku i współpraca z TopSolution niezmiennie spełnia nasze oczekiwania. (…) Polecamy TopSolid Wood producentom mebli, którzy szukają rozwiązania realnie skracającego czas pracy na projektem.  Wysoko oceniamy także kompetencje i zaangażowanie pracowników TopSolution oraz ich doświadczenie wdrożeniowe. TopSolution to solidny i godny zaufania partner, świadczący usługi wysokiej jakości.”
 

fot. TopSolution/Gala Collezione

mat. sponsorowany

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
MEBLE Jesień
Polska - Poznań
2021-08-31 | 2021-09-03
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!