Podziel się:

Organizacja, optymalizacja... PODWYŻKA

17-03-2020
Do schowka
Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych danych z GUS, to rok 2019 – co jest sporym zaskoczeniem – przyniósł branży meblarskiej w Polsce nieznaczną poprawę rentowności. Wzrostowi kosztów pracowniczych towarzyszyły spadki cen materiałów do produkcji oraz optymalizacja kosztów zewnętrznych usług. W efekcie nastroje pod koniec 2019 r. były lepsze niż rok wcześniej, a odsetek menedżerów wskazujących na potrzebę wzrostu cen wzrósł. Pytanie zatem, o ile mogą wzrosnąć w tym roku ceny mebli?

Polscy przedsiębiorcy stanęli w tym roku w obliczu zmian na rynku, które w istotny sposób wpływać będą na różne obszary działalności biznesowej. O niektórych z nich – takich jak podwyżki cen energii, utylizacji odpadów czy wzrost wynagrodzenia minimalnego – wiadomo było już od pewnego czasu. Inne, będące pochodną wspomnianych podwyżek, dopiero nastąpią i tak naprawdę trudno w tym momencie szacować, jak dalece wpłyną choćby na poziom cen produktów oferowanych przez polskie firmy. Pewnym jest to, że ruch cen w górę nastąpi, ponieważ ta „kumulacja” spowoduje wzrost kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Zmusi to ich właścicieli do bardzo uważnej weryfikacji sposobu działania i poszukiwania sposobów na poprawę efektywności i utrzymanie rentowności. Pełne „przerzucenie” wyższych kosztów wytworzenia na klienta w postaci drastycznej podwyżki ceny może się bowiem skończyć dla przedsiębiorcy utratą klientów, którzy szukać będą tańszej alternatywy u jego konkurentów. (...)

 

Tekst: Marek Hryniewicki
 
Więcej w marcowym wydaniu  miesięcznika „BIZNES meble.pl”, w wydaniu on-line TUTAJ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
DremaSilesia 2020 -...
Polska - Sosnowiec
2020-04-17 | 2020-04-19
Łódź Design Festival...
Polska - Łódź
2020-05-15 | 2020-05-24
FURNICA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
DREMA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!