Podziel się:

Nowa fabryka Bovelli Bedding

13-11-2021
Do schowka
Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, 21 października 2021 roku firma Bovelli Bedding zainaugurowała działalność jako pierwszy inwestor na terenie SSE w Fałkowie, w gminie Łubowo.
W dniu 21 października w otoczeniu rodziny i przyjaciół oraz 
w obecności przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy nastąpiło uroczyste otwarcie nowej fabryki. 
 
Uroczyste otwarcie nowej fabryki nastąpiło w otoczeniu rodziny i przyjaciół, przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy.
 
Firma Bovelli Bedding powstała w czerwcu 2013 roku. Kapitałowo powiązana jest z belgijską spółką rodzinną Veldeman Bedding NV istniejącą od blisko 70 lat, a rodzinnie i biznesowo z działającą od 30 lat Complet Chmielewscy z siedzibą w Myślęcinie. Nieruchomość pod inwestycję została zakupiona przez spółkę w grudniu 2018 roku. Dotychczas firma funkcjonowała w trzech różnych lokalizacjach na terenie miasta i gminy Gniezno.
 
Nowy zakład produkcyjny umożliwia pracę w jednolitych wysoko wyspecjalizowanych warunkach, dywersyfikację odbiorców, zwiększenie sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia. Aktualnie w spółce pracuje niemal 60 osób. Fabryka o powierzchni ponad 5,5 tys. m kw. została zbudowana na działce o powierzchni ponad 3,1 ha.
 
Inwestycja polegała na budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową, parkingami, utwardzeniem terenu, zbiornikiem na wody opadowe oraz instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i gazowymi.
 
Bovelli Bedding zajmuje się produkcją łóżek kontynentalnych wraz z materacami, zagłówkami i pufami. Firma ma w planach powiększenie oferty o inne elementy wyposażenia sypialni. Obecnie produkcja roczna wynosi ok. 100 tys. szt. mebli. Dziennie z magazynów spółki wyjeżdżają 3 pełne Jumbo naczepy. Firma od kilku lat notuje obroty na poziomie ponad 32 mln zł, a głównymi odbiorcami spółki są klienci z Europy Zachodniej. Firmą zarządzają Daniela i Michael Ben-Or – para zarówno w życiu, jak i w biznesie. Determinację w dążeniu do celu udowodnili wdrażając zamysł budowy nowoczesnej fabryki, wbrew panującej pandemii i trudnych do przewidzenia skutków, które może ona wywołać.
 
Spółka oferuje swoje produkty również na rynku krajowym pod marką produktową Vicino, która jest prawnie chronionym znakiem towarowym zarejestrowanym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), podobnie jak znak towarowy Bovelli Bedding.
 
 

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

 

Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, w lipcu br. Bovelli Bedding zainaugurowała działalność jako pierwszy inwestor na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Fałkowie, w gminie Łubowo. 21 października w otoczeniu rodziny i przyjaciół, przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy nastąpiło uroczyste otwarcie nowej fabryki.
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!