Podziel się:

Niższy tylko formaldehyd, nie eksport

13-11-2019
Do schowka
Wejście w życie nowych, zaostrzonych norm dotyczących dopuszczalnej emisji formaldehydu z materiałów drewnopochodnych i mebli sprzedawanych na rynku niemieckim, budzi poważne obawy polskich eksporterów. Początek nowego roku będzie sprawdzianem, czy jesteśmy przygotowani do spełnienia bardziej restrykcyjnego prawa, które, jak przypuszczają eksperci, niebawem będzie też obowiązywało w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

O tym, że formaldehyd odgrywa kluczową rolę w naturalnych procesach zachodzących w środowisku, występuje w organizmach ludzkich, zwierzęcych i roślinnych, przypomina Przemysław Karlik, prezes Zarządu Fundacji Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej. Wszystkie prawidłowo funkcjonujące komórki produkują i wykorzystują formaldehyd do swych funkcji życiowych. Człowiek potrzebuje formaldehydu do budowy białek, natomiast przemysł wykorzystuje go w ponad 80 dziedzinach, począwszy od przemysłu farmaceutycznego, poprzez przemysł spożywczy, kosmetyczny, drzewny (zwłaszcza branża meblarska), a skończywszy na przemyśle chemicznym.

 

Tekst: Diana Nachiło
 
Więcej w wydaniu listopadowym miesięcznika „BIZNES meble.pl”, w wydaniu on-line TUTAJ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-02-23 | 2021-02-26
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!