Podziel się:

Nawet największy deficyt jest szansą na rozwój

21-01-2020
Do schowka
Wojciech Zalech, prezes Zarządu Peter Cook Consulting, o narastającej chęci rozwoju wśród pracowników różnego szczebla, zagrożeniach związanych z odpływem wysoko wykwalifikowanej kadry i zmianie sposobu myślenia menedżerów rynku meblarskiego.

Czy w raporcie „Pracownik na wagę złota. Strategie firm meblarskich w dobie rynku pracowników”, który na zlecenie firmy Peter Cook Consulting opracowało B+R Studio, pojawiło się coś, co szczególnie Pana zaskoczyło?

 

Pracujemy na rynku meblarskim od wielu lat i właściwie raport niczym szczególnym nas nie zaskoczył. Pewne tendencje i zmiany obserwowaliśmy już 10 lat temu. Teraz, zgodnie z naszymi przewidywaniami, tempo tych zmian wyraźnie wzrosło i właściwie nie ma już chyba firmy, która by ich nie dostrzegała. Po prostu nie da się ich już w żaden sposób zignorować. Stare metody zarządzania, dobre 10 lat temu, nie są już skuteczne i trzeba zmienić sposób myślenia, a to jak zwykle jest najtrudniejszym elementem procesu zmiany. Gdybym miał jednak wybrać jedną zmienną, która z mojego punktu widzenia zasługuje na szczególną uwagę, to będzie nią szeroko rozumiana chęć rozwoju wśród pracowników różnego szczebla. O ile nie jest to zaskakujące wśród kadry menedżerskiej, o tyle wśród pracowników wykonawczych wydaje się być pewnym novum.

 

Rozmawiała: Anna Szypulska
 
Więcej w wydaniu styczniowym miesięcznika „BIZNES meble.pl”, w wydaniu on-line TUTAJ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!