Podziel się:

Na co najbardziej czeka branża?

01-02-2021
Do schowka
Na wydarzenia ze świata designu! Tak przynajmniej zadecydowali użytkownicy portalu biznes.meble.pl, którzy wzięli udział w głosowaniu na najbardziej oczekiwane wydarzenie 2021 r.

 

Tuż po zakończeniu plebiscytu na najważniejsze wydarzenie 2020 r., w którym zwyciężyły targi „Meble Polska” -  w poniedziałek 18 stycznia - zaprosiliśmy użytkowników portalu www.biznes.meble.pl do oddawania głosów na najbardziej oczekiwane przez branżę wydarzenie 2021 roku. Głosowanie trwało 2 tygodnie i zakończyło się 31 stycznia. Czas na wyniki.

 

Zwycięzca rankingu to... Salone del Mobile.Milano! Popularny Mediolan niewielką różnicą głosów wyprzedził znajdujące się na drugim miejscu targi „Warsaw Home & Contract”. Podium zamyka 20. edycja PE-P.

 

Na miejscu 4. - Zniesienie ograniczeń wynikających z pandemii. Piąta lokata dla zwycięzcy poprzedniego rankingu, organizowanego przez „BIZNES.meble.pl”, czyli dla targów „Meble Polska”. Na kolejnych miejscach są: „Interzum”, Wiosenny restart targowy oraz Powrót do pracy w trybie stacjonarnym. Dziesiątkę zamykają: „Home Decor” i „Drema”.

 

Do rankingu nominowaliśmy 25 wydarzeń. Poniżej prezentujemy wyniki 20, które otrzymały najwięcej głosów. Pełne wyniki znajdą się również w marcowym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl”.

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim nominowanym, a użytkownikom portalu dziękujemy za oddane głosy.

 

1. miejsce:

 

Salone del Mobile.Milano (wrzesień) – 9,22% głosów

Najważniejsze wydarzenie dla światowego designu po rocznej przerwie powraca w jubileuszowym wydaniu. 60. edycja połączy wszystkie targowe formaty mediolańskiej imprezy.

 

2. miejsce:

 

„Warsaw Home & Contract” (październik) – 9,08% głosów

Cztery edycje wystarczyły, by o tych targach mówiła cała branża. Po rocznej przerwie spotkają się na nich wszyscy spragnieni nowości ze świata designu i architektury.

 

3. miejsce:

 

20. edycja PE-P – 8,43% głosów

Już po raz 20., pod czujnym okiem prof. Katarzyny Laskowskiej z UAP, Program Edukacyjno-Projektowy udowodni, jak ważna jest współpraca przyszłych projektantów z przedsiębiorcami.

 

4. miejsce:

 

Zniesienie ograniczeń wynikających z pandemii – 7,45% głosów

Powrót do normalności – do spotkań, podróżowania, uczestnictwa w różnego rodzaju branżowych wydarzeniach – bez strachu i obostrzeń.

 

5. miejsce:

 

„Meble Polska” (maj) – 6,6% głosów

Organizowane przez Grupę MTP największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowej i Wschodniej gromadzą wiodących producentów z Polski zainteresowanych rozwojem eksportu.

 

6. miejsce:

 

Interzum” (maj) – 5,69% głosów

 Organizowane przez Koelnmesse w 2-letnim cyklu święto innowacji o bardzo silnym wpływie na przemysł. Tegoroczne targi odbędą się w formule hybrydowej.

 

7. miejsce:

 

Wiosenny restart targowy – 5,03% głosów

Wiosna 2021 r. to czas, w którym przed częścią imprez wystawienniczych otwiera się możliwość powrotu do targowego kalendarza.

 

8. miejsce:

 

Powrót do pracy w trybie stacjonarnym 4,96% głosów

Po niemal roku pracy zdalnej, wielu z nas marzy o powrocie do pracy w biurze i możliwości spotkań z zespołem na żywo.

 

9. miejsce:

 

Home Decor” (maj) – 4,51% głosów

Targi dla wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się wnętrzami: producentów, przedstawicieli handlu artykułami do dekoracji wnętrz, a także architektów i projektantów.

 

10. miejsce:

 

Drema” (wrzesień) – 4,18% głosów

Targi, które należą do czołówki światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu.

 

11. miejsce:

 

Łódź Design Festival (maj) – 3,79% głosów

Inspirujące branżę wydarzenie, które prezentuje design w różnych jego odsłonach. Prowadząc dialog z odbiorcami skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji.

 

12. miejsce:

 

Red Dot (gala: czerwiec) – 3,66% głosów

W świecie wzornictwa nie ma chyba marki czy projektanta, którzy nie marzyliby o prestiżowym wyróżnieniu, jakim jest Red Dot Design Award, określany mianem Oskara designu.

 

13. miejsce:

 

London Design Festival (wrzesień) – 3,59% głosów

Londyn, znany jako jedna z kreatywnych stolic świata, co roku we wrześniu zaprasza na trwającą 9 dni imprezę poświęconą projektowaniu.

 

Miejsca 14-15 (ex aequo):

 

„ArchiDAY” (październik) – 3,46% głosów

Seria wydarzeń branżowych dla architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz. Kilka edycji, w tym „ArchiDAY 2020 online”, zbudowało ogromną popularność tego przedsięwzięcia.

 

 

60-lecie IKEA w Polsce – 3,46% głosów

0 lat temu Polska stała się pierwszym krajem po Szwecji, z którym IKEA związała swoją przyszłość, nawiązując współpracę z polskim dostawcą.

 

16. miejsce:

 

Ligna” (wrzesień/październik) – 2,88% głosów

Organizowane w cyklu 2-letnim przez Deutsche Messe targi są silnym bodźcem dla przemysłu drzewnego i meblarskiego na całym świecie do inwestycji w najnowsze technologie.

 

17. miejsce:

 

SICAM (październik) – 2,68% głosów

W Pordenone pojawia się coraz więcej czołowych graczy z branży meblarskiej, oferujących innowacyjne rozwiązania, oryginalne produkty i technologie.

 

18. miejsce:

 

„High Point Market" (czerwiec i październik) – 2,42% głosów

Odbywające się w High Point w Karolinie Północnej (USA) najstarsze i największe targi mebli na świecie, na których w ub.r., na wspólnym stoisku zaprezentowało się siedem polskich firm i marek.

 

19. miejsce:

 

„Fuorisalone” (kwiecień i wrzesień) – 1,89% głosów

Świat czeka na festiwal designu w Mediolanie. Podzielono go na dwie fazy: I w dniach 12-18 kwietnia i II, która będzie towarzyszyć „iSaloni” (4-10 września).

 

20. miejsce:

 

Plebiscyt Must Have – 1,76% głosów

Zarówno plebiscyt, jak i wystawa, którą można oglądać podczas Łódź Design Festival, koncentrują się na wyłanianiu i upowszechnianiu najlepszych polskich wdrożeń użytkowych.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!