Podziel się:

Lars Larsen Group zwiększa wpływy

20-01-2022
Do schowka
Z zyskiem w wysokości 6,5 miliarda DKK przed opodatkowaniem, Lars Larsen Group zwiększył dochody o ponad 50% w ostatnim roku obrotowym. Największą część dochodu generuje JYSK.

 

Pomimo tego, że ograniczenia związane z pandemią stworzyły wyzwania dla wielu firm wchodzących w skład Lars Larsen Group, rok obrotowy 2020/21 zakończył się rekordowo, zarówno jeśli chodzi o obrót, jak i zysk. Obroty wzrosły do 39,1 miliarda DKK, podczas gdy zysk wyniósł 6,5 miliarda DKK przed opodatkowaniem.

 

Jest to wynik, z którego wszyscy nasi pracownicy mogą być dumni. Ostatni rok finansowy był okresem dynamicznym, w którym kluczowa była szybka adaptacja i koncentracja na długoterminowych celach – mówi prezes i dyrektor generalny Lars Larsen Group, Jesper Lund.

 

W ramach Lars Larsen Group, to JYSK nadal generuje największą część dochodu z zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości 4,5 miliarda DKK, ale Jesper Lund cieszy się z pozytywnego rozwoju wielu spółek grupy.

 

Dochód spółek należących do Lars Larsen Group, z wyłączeniem JYSK, zwiększył się znacząco z 64 milionów DKK do 393 milionów DKK, podczas gdy dochód z działalności inwestycyjnej Lars Larsen Group wzrósł z 449 milionów DKK do 1,6 miliarda DKK.

 

Chciałbym podkreślić wysiłek ponad 37 000 naszych pracowników w Grupie. Sukces jest w dużej mierze wynikiem ich ogromnego zaangażowania w nietypowych warunkach pracy. Dlatego też cieszę się, że w ciągu ostatniego roku obrotowego udało nam się zwiększyć liczbę pracowników o około 2000 nowych osób - mówi Jesper Lund.

 

Duże inwestycje

 

Wrosła nie tylko liczba pracowników, ale też liczba spółek w Grupie Lars Larsen. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Lars Larsen Group przejął udziały w SOFACOMPANY, Sängjätten, Sengetid.dk, Theca i Melex, a także 41 procent udziałów w Formuepleje.

 

Dodatkowo, Lars Larsen Group zainwestowała 2,6 miliarda DKK w działalność spółek należących już do Grupy.

 

To, że chcemy opierać nasz wzrost i rozwój na rozwoju społeczności w których funkcjonujemy, jest fundamentalną wartością Lars Larsen Group. Dlatego też nie zwiększaliśmy zysku poprzez oszczędności. Wręcz przeciwnie, zainwestowaliśmy więcej niż kiedykolwiek z korzyścią zarówno dla Lars Larsen Group, jak i otaczającej społeczności - mówi Jesper Lund.

 

Większe podatki

 

Dobry wynik finansowy oznacza, że na zapłatę podatku dochodowego przeznaczono 1,3 mld DKK, co odpowiada stawce podatku 20,6%.

 

Całkowity koszt podatków wzrósł, ponieważ wyniki były bardzo dobre. Dla nas jest to powód do dumy i satysfakcji, że Lars Larsen Group wnosi znaczący wkład w gospodarki krajów, w których jesteśmy obecni. Dzieje się tak między innymi poprzez płatności podatków dochodowych, jaki i płatności podatków związanych z naszymi pracownikami oraz wielu innych – mówi Jesper Lund.

 

 

By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!