Podziel się:

Każdy zaczyna szukać drogi dla siebie

14-05-2019
Do schowka
Marek Borowiński – Shop Doctor, ambasador marki Toptextil – podkreśla, że coraz więcej polskich firm oferujących tkaniny szuka własnej drogi rozwoju, bez kopiowania innych. O ich sukcesie na rynku zdecydują siła działów handlowych i umiejętność wiarygodnego przekonania do nowych pomysłów.

Polska jest dużym w skali świata producentem mebli, nie tylko skrzyniowych, ale również tapicerowanych. Truizmem jest stwierdzenie, że do produkcji tych ostatnich potrzebne są różnego rodzaju komponenty i materiały, wśród których tym materiałem, który przede wszystkim widzi klient jest tkanina. Na ile Twoim zdaniem – a z racji zawodowych zainteresowań masz w tej kwestii niewątpliwie duże rozeznanie – o polskich firmach oferujących tkaniny można powiedzieć, że biorą udział w wytyczaniu rynkowych trendów: kolorystycznych, materiałowych, technologicznych? A może raczej są odtwórcami pewnych zjawisk zachodzących na świecie i po prostu powielają je?

 

To jest ciekawe pytanie i jest w nim wiele różnego rodzaju kwestii problematycznych. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, to rzeczywiście klient najpierw kupuje kolor, czyli pewne wrażenie. Później mózg dostrzega formę takiego mebla, czyli bryłę. Miałem dzisiaj (rozmowa odbyła się podczas marcowych targów „Home Decor” w Poznaniu – red.) wykład „Jak dobrać tkaninę do bryły mebli”. Pokazywałem przykłady, jak fantastyczną tkaniną można uratować bryłę mebla, czyli jak pomóc meblowi, który być może nie ma najlepszych kształtów, ale dzięki tkaninie może bardzo dużo zyskać. Z drugiej strony, podczas wykładu pokazywałem także przepiękne tkaniny, które popsuły przepiękne – przynajmniej jeśli chodzi o formę – meble.

 

A jest to możliwe?

 

Tak, oczywiście, jest to możliwe. Jest to możliwe, kiedy na przykład używamy za dużych wzorów do zbyt małych powierzchni i te wzory bardzo brzydko się schodzą, brzydkie są przyłącza i ogólnie źle to wygląda. A klient w sklepie meblowym ocenia wszystko przez pryzmat tego co widzi, bo w to wierzy. Czy polskie firmy – wracając do Twoje pytania – wytyczają trendy? Myślę, że polscy dostawcy tkanin obiciowych poruszają się w obszarze pewnych tendencji, do których mają dostęp. Gdy zgłaszamy tkaniny na „Heimtextil”, to te próbki przechodzą weryfikację i tak naprawdę nie wiemy, jakie będą trendy, natomiast w tym roku 130 metrów tkanin z Toptextil trafiło na ozdobne łuki, które były na tych targach. Są firmy w naszej branży, które bardzo się inspirują innymi dostawcami – takich jest, niestety, też trochę – ostatnio jednak na rynku widzę pozytywne zjawisko wśród dostawców tkanin obiciowych, a mianowicie każdy zaczyna poszukiwać drogi dla siebie.

 

ARozmawiał: Marek Hryniewicki

 

Więcej w majowym wydaniu miesięcznika „BIZNES meble.pl”, w wydaniu on-line TUTAJ

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
FURNICA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
DREMA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
Przesunięte: Łódź...
Polska - Łódź
2020-09-17 | 2020-09-26
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2020-11-26 | 2020-10-29
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!