Podziel się:

Józef Szyszka z Brązowym Krzyżem Zasługi

02-06-2022
Do schowka
27 maja 2022 r. wieloletni dyrektor targów MEBLE POLSKA - Józef Szyszka - został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

 

Wyjątkowy pokaz przygotowany przez uznanego francuskiego choreografa Sadeck’a Waff’a wraz z poznańskimi tancerzami, występ Małgorzaty Ostrowskiej i muzyka na żywo wykonywana przez zespół pod batutą Huberta Tasa - to atrakcje, które uświetniły finał obchodów jubileuszu 100-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas wydarzenia, które odbyło się 27 maja 2022 r. w Sali Ziemi w Poznań Congress Center, najbardziej zasłużeni pracownicy Grupy MTP - w tym wieloletni dyrektor targów MEBLE POLSKA Józef Szyszka - odznaczeni zostali państwowymi medalami.

 

Jubileuszową galę oficjalnie rozpoczął Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

 

Ta firma zaczęła się od marzeń i od odrobiny szaleństwa. Był rok 1917. Trwała wielka wojna, nie było jeszcze widać jej końca. Polacy wciąż żyli pod zaborami. Ale to właśnie w 1917 roku, w pruskim Poznaniu, na zjeździe Związku Towarzystw Kupieckich Edward Mazurkiewicz zaproponował zorganizowanie targów. W tamtej sytuacji politycznej musiał być to szalony i odważny pomysł - mówił Tomasz Kobierski. Prezes Grupy MTP zapowiadał też zmiany, które nastąpią na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w niedalekiej przyszłości m.in. otwarcie parkingu wielopoziomowego i ogólnodostępnego placu eventowego.

 

To będzie nowa jakość dla miasta. To nie tylko otwarcie na miasto. To stworzenie zupełnie nowej miejskiej przestrzeni. To miejsce będzie tętnić życiem nie tylko podczas targów. Serce targów będzie bić w rytmie miasta każdego dnia - oznajmił Tomasz Kobierski.

 

Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Grażyna Ignaczak-Bandych odczytała list od Prezydenta RP Andrzej Dudy. Dziś potrzebujemy takich miejsc bardziej niż kiedykolwiek - napisał o targach prezydent RP.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda - nadał odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Grupy MTP. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonali Minister Ignaczak-Bandych oraz Michal Zieliński Wojewoda Wielkopolski.

 

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej PAndrzeja Dudy, odznaczeni zostali za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego sektora targowego, za wkład w rozwój gospodarki:

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI:

 

Tomasz Kobierski
Elżbieta Roeske


ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Zbigniew Józefiok
Bartosz Zeidler


SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Iwona Broda
Iwona Kasprzak
Andrzej Półrolniczak


BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Filip Bittner

Rafał Durczak
Bartosz Dworzański
Wioleta Grabarska
Piotr Kamiński
Maciej Korasiak
Michał Modrowski
Dariusz Muślewski
Karolina Niementowska
Jakub Patelka
Krzysztof Pokorski
Marcin Rewers
Józef Szyszka
Sabrina Żymierska

 

Podczas gali swoje wystąpienia mieli także przedstawiciele administracji publicznej.

 

Bardzo dziękuję za otwartość i fachowość, a przede wszystkim za wrażliwość i solidarność - mówił w swoim przemówieniu Michał Zieliński, Wojewoda Wielkopolski.

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie są naszą marką, są znakiem rozpoznawczym. Były oknem na świat, to jest najlepsze określenie. Można było przez to okno zajrzeć do świata, który nie był dostępny - wspominał marszałek Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Mam nadzieje, że to, co zrobiliśmy, jest zalążkiem tego, co zrobimy w przyszłości. Liczę, że uda nam się przeprowadzić modernizację Areny, budowę Filharmonii i wiele innych inwestycji, które zmieniają Poznań – mówił Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania. 

 

W części artystycznej wystąpiła Małgorzata Ostrowska. Była też muzyka na żywo przygotowana przez zespół pod batutą Huberta Tasa. Atrakcją zamykającą wydarzenie był pokaz w reżyserii francuskiego tancerza i choreografa. Sadeck Waff znany jest m.in. z niezwykłego spotu promującego igrzyska paraolimpijskie w Paryżu w 2024 r., na którym 128 osób z niepełnosprawnościami wykonuje geometryczny balet rąk. Specjalnie z okazji stulecia targów w Poznaniu Waff przygotował unikatową choreografię. 

 

 

By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Jak za komuny, ordery za nic klapa rąsia buzia goździk... Za co temu Szyszce???
19:33:17 2022-06-23
Jak za komuny, ordery za nic klapa rąsia buzia goździk... Za co temu Szyszce???
Jarosław
Odpowiedz
Śmieszne
12:25:33 2022-06-10
Jak za komuny, ordery za nic klapa rąsia buzia goździk... Za co temu Szyszce???
Józek
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!