Podziel się:

Jak bardzo groźny byłby ponowny lockdown?

21-11-2020
Do schowka
Trwający w Polsce częściowy lockdown doprowadził w listopadzie do zamknięcia sklepów meblowych. Jak kształtuje się sytuacja u największych importerów polskich mebli? Sprawdziło B+R Studio.

 

Ponowny lockdown byłby zagrożeniem dla ponad 20% polskiego eksportu mebli. To istotna informacja, gdyż w związku z panującą na świecie drugą falą pandemii koronawirusa rządy niektórych państw  zdecydowały o ponownym wprowadzeniu ograniczeń lub nawet całkowitym zamknięciu gospodarki.

 

Niestety, sytuacja epidemiczna zmusiła wielu czołowych odbiorców mebli z Polski, a mianowicie Czech, Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii do niemal całkowitego zamknięcia swoich gospodarek. Ma to o tyle duże znaczenie, że do tylko tych czterech krajów trafia łącznie około 22% całego polskiego eksportu mebli. Rządy Czech, Wielkiej Brytanii i Francji planują utrzymanie lockdownu odpowiednio do co najmniej 5, 2 i 1 grudnia. Rząd Belgii natomiast podał jedynie przybliżony termin odmrożenia gospodarki i jest to najwcześniej połowa grudnia.

 

W zaistniałej sytuacji bardzo dobrą wiadomością jest to, że Niemcy i jednocześnie największy odbiorca polskich mebli, do którego trafia ponad 35% eksportu nie zdecydowały się na całkowite zamknięcie gospodarki. Mimo że sytuacja epidemiczna w Niemczech zmusiła tamtejszy rząd do wprowadzenia częściowego lockdownu od 2 listopada na okres 5 tygodni, sklepy meblowe w reżimie sanitarnym pozostają otwarte dla klientów.

 

Kolejną dobrą informacją jest, że pozostali ważni odbiorcy mebli z Polski, tacy jak Holandia, Szwecja, Stany Zjednoczone, Słowacja i Węgry również nie zamroziły swoich gospodarek. W wymienionych krajach sklepy meblowe w reżimie sanitarnym i pod pewnymi ograniczeniami, np. dotyczących godzin otwarcia, uniknęły zamknięcia.

 

Warto również wspomnieć, że nawet w krajach objętych lockdownem klienci nadal mogą dokonywać zakupów w internetowych sklepach meblowych.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!