Podziel się:

EGGER angażuje się w kształcenie zawodowe

24-01-2022
Do schowka
Przedstawiciele firmy EGGER Biskupiec oraz samorządu Biskupca i powiatu olsztyńskiego podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy kreowaniu nowoczesnego szkolnictwa zawodowego.
 
Podpisanie listu intencyjnego to formalność, która kończy trwające od dłuższego czasu rozmowy dotyczące współpracy w zakresie edukacji. W biskupieckim Zespole Szkół powstaną klasy patronackie w zawodach takich jak: technik elektryk, technik mechanik oraz nauczanie dualne w Branżowej Szkole I stopnia w zawodach elektryk, mechanik i operator maszyn. Uczniowie szkoły będą mogli korzystać z sal edukacyjnych w biskupieckiej fabryce oraz odbywać w niej zajęcia praktyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się pracownicy fabryki, kilkunastu z nich ma uprawnienia instruktora praktycznej nauki zawodu i opiekuna praktyk. Dla uczniów będzie to doskonała okazja do kształcenia się w kierunkach przyszłościowych i pożądanych na lokalnym rynku pracy. 
 
List intencyjny podpisali Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako, Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara oraz członkowie Zarządu EGGER Biskupiec – Ovidiu Olari i Waldemar Zawiślak. 
 
Pojawiają się pierwsze pytania uczniów i rodziców odnośnie tego kształcenia i nowej klasy patronackiej. To ważne by szkolnictwo zawodowe było dostosowane do wymagań lokalnego rynku. Mamy obopólne korzyści, bo uczniowie zdobędą zawód, w którym łatwo o zatrudnienie, a firmy znajdą dobrze przygotowanych fachowców – powiedział po podpisaniu listu dyrektor Krzysztof Janczar. 
 
Zawsze chcieliśmy być dobrym sąsiadem, który pozytywnie współpracuje z lokalną społecznością. Już teraz możliwe są praktyki w naszym zakładzie. Ale chcemy pójść dalej. Zależy nam żeby młodzi ludzie mogli tu się kształcić i tu znaleźć pracę, a następnie rozwijać się w strukturach Grupy EGGER - tłumaczy dyrektor sprzedaży EGGER Biskupiec Waldemar Zawiślak.
 
Współpraca to stworzenie nowych kierunków kształcenia i poszerzenie oferty Zespołu Szkół wspierającej lokalny rynek pracy. Rozwijająca się technologia, a wraz z nią rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, sprzyjają tworzeniu klas patronackich. W ramach współpracy z firmą EGGER szkoła planuje organizację kształcenia w zawodzie technik elektryk, technik mechanik oraz nauczanie dualne w Branżowej Szkole I stopnia w zawodach elektryk, mechanik i operator maszyn. 

Obie strony liczą, że pierwsi uczniowie będą mogli kształcić się w wybranych kierunkach już we wrześniu 2022 roku.
Obie strony liczą, że pierwsi uczniowie będą mogli kształcić się w wybranych kierunkach już we wrześniu 2022 roku.
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!