Podziel się:

Dwie nowe inwestycje w przemyśle drzewnym

17-11-2021
Do schowka
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał dwie decyzje o wsparciu. Obie dotyczą firm z branż drzewnej i meblarskiej. Gdzie powstaną nowe inwestycje i ile są warte?
 
Z komunikatu wydanego przez SSSE, decyzję o nr 68 otrzymał przedsiębiorca z Suwałk. Firma Aspi - bo o niej mowa - w ramach nowej inwestycji zwiększy moc produkcyjną istniejącego przedsiębiorstwa poprzez unowocześnienie parku magazynowego i jego automatyzację. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 16 mln zł oraz zobowiązał się zwiększyć zatrudnienie, obecnie będące na poziomie 127 pracowników, o 3 nowych pracowników.
 
Aspi to producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, który działa na rynku od ponad 10 lat. Firma oferuje szeroki wybór narzędzi do obróbki drewna, w tym piły tarczowe z ostrzami HM, piły stellitowane i piły trakowe oraz wiele innych. Jako producent narzędzi dla stolarzy prowadzą też sprzedaż pił taśmowych.
 
Kolejną decyzję o wsparciu (nr 69) otrzymała firma Transport Handel i Produkcja Drewna Andrzej Dębicki z siedzibą w Strabli (gm. Wyszki). Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Bielsk Podlaski w miejscowości Chraboły i będzie polegała na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego poprzez budowę hali produkcyjnej, zaplecza socjalno-biurowego oraz zakup i montaż maszyn i urządzeń posiadających systemy sterowania, automatyzacji, optymalizacji i kontroli procesów produkcji elementów drewnianych, takich jak m.in.: łaty, kantówki, deski, palety.
Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 11 mln zł oraz zobowiązał się zatrudnić 2 nowych pracowników.
 
Zarząd Strefy poinformował również, że przedsiębiorcy z obszaru zarządzanego przez SSSE, którzy otrzymali decyzją o wsparciu, mogą skorzystać z pomocy publicznej, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Umożliwia ona na zwolnienia z podatku dochodowego nawet do 70 % wartości zainwestowanego kapitału. Jest to najwyższy poziom pomocy publicznej w kraju.
 
 

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!