Podziel się:

Dlaczego marzec 2021 przejdzie do historii?

03-05-2021
Do schowka
11 marca ub.r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię, a miesiąc ten już na zawsze zapisał się na kartach dziejów świata. Historia marca 2021 roku jest zgoła odmienna.


W komentarzu przygotowanym przez B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, punkt wyjścia stanowi przypomnienie, że w marcu 2021 roku minął dokładnie rok od wybuchu pandemii COVID-19, która zdaniem autorów analizy miała i nadal ma ogromny wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki. Skupiając się na branży meblarskiej trzeba jasno powiedzieć, że przystosowała się ona świetnie do panującej sytuacji, co po raz kolejny znajduje potwierdzenie w liczbach - możemy przeczytać w komentarzu B+R Studio.

 

Branża meblarska pracuje na okrągło

 

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja sprzedana mebli w marcu 2021 roku wyniosła ponad 4,6 mld złotych. Gdy się porówna ten wynik z marcem ubiegłego roku, okazuje się, że wzrost wynosi aż 35%. W tym miejscu autorzy analizy podkreślają, że w zestawieniu z lutym 2021 roku, który również był bardzo dobry dla meblarzy, wartość produkcji sprzedanej mebli wzrosła o 12%.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy fabrykom mebli grożą problemy z surowcami?

 

 

Jeśli cofniemy się o kilka miesięcy, to przeniesiemy się do października 2020 roku. Właśnie wtedy branża pobiła rekord w produkcji mebli, a B+R Studio, powołując się na dane GUS, poinformowało, że produkcja sprzedana mebli w październiku 2020 roku wyniosła 4 mld 747 mln złotych.

 

Marcowy rezultat nie jest w stanie konkurować z rekordowym październikiem, co nie znaczy jednak, że nie zapisze się na kartach historii branży meblarskiej.

 

Najlepszy marzec w historii

 

Patrząc na ten bardzo dobry wynik oczywiście należy mieć w pamięci, że marzec 2020 roku był słabszy niż powinien ze względu na rozpoczynającą się pandemię COVID-19 w Polsce i sprawia, że tegoroczny wynik jest znacznie bardziej uwydatniony. Nie można również nie wspomnieć, że marcu 2021 roku mieliśmy aż 23 dni robocze, co też miało znaczny wpływ na wartość produkcji sprzedanej mebli. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że to był najlepszy marzec w historii branży meblarskiej - czytamy w podsumowaniu analizy opublikowanej przez B+R Studio.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska - Edycja...
Polska - Poznań
2021-05-24 | 2021-05-28
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!