Podziel się:

Człowiek z naszej branży Przedsiębiorcą Roku 2014

01-12-2014
Do schowka
Prezes Zarządu Grupy Nowy Styl Adama Krzanowskiego został zwycięzcą 12. polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2014.

        Finałowa gala konkursu EY Przedsiębiorca Roku miała miejsce 29 listopada o godz. 17:00 w budynku Drukarni Praskiej przy ul. Mińskiej w Warszawie, transmitowana była a żywo w stacjach telewizyjnych TVN24 Biznes i Świat oraz TVN24.

  To nie jedyny sukces Adama Krzanowskiego, bowiem zaledwie dzień wcześniej, Adam Krzanowski odebrał z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi za wybitny wpływ na rozwój rodzimej przedsiębiorczości.

       W jury konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2014 zasiadali m.in. ludzie biznesu, czołowi liderzy opinii oraz laureaci poprzednich edycji konkursu. To ich zdaniem Prezes Grupy Nowy Styl Adam Krzanowski okazał się najlepszym kandydatem spośród 14 finalistów edycji, właścicieli i przedstawicieli najważniejszych polskich firm.

        Adam Krzanowski zwyciężył w kategorii Produkcja i Usługi, "za stworzenie modelu biznesowego, który skutecznie połączył produkcję i usługi plasując firmę w czołówce producentów krzeseł i mebli biurowych w Europie i pozwolił na wyznaczanie nowych trendów w zakresie kompleksowych rozwiązań aranżacyjnych miejsc pracy i wypoczynku".

        Przewodniczący jury Jan Krzysztof Bielecki podsumował decyzję jury mówiąc: - Wygrał kandydat, który daje nam dobre szanse, żeby pojechać na finał światowy i pokazać, że to jest taka wizytówka Polski z XXI wieku -.

Jako zwycięzca polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2014, Adam Krzanowski dołączy do grona Jury oraz będzie reprezentować nasz kraj w międzynarodowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w czerwcu 2015 roku w Monte Carlo, w którym spotkają się zwycięzcy lokalnych edycji konkursu – z ponad 50 krajów świata.

Słów kilka o konkursie EY Przedsiębiorca Roku
EY Przedsiębiorca Roku to jedyna, zakrojona na tak szeroką skalę globalna inicjatywa, która promuje najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs organizowany jest od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 50 państw z całego świata. W pełni niezależne od EY (Ernst & Young organizator przedsięwzięcia) Jury podejmuje decyzję o wyborze jego zwycięzcy z uwzględnieniem tych samych 6. kryteriów, w skład których wchodzą: Przedsiębiorczość, Strategia, Działalność Międzynarodowa, Innowacyjność oraz Relacje z Pracownikami i Otoczeniem. Właśnie dzięki respektowaniu spójnych zasad, identycznych we wszystkich uczestniczących w nim krajach, przedsiębiorcy z całego świata uzyskują jednakowe szanse w rywalizacji o zwycięstwo.

Słów kilka o Grupie Nowym Styl
Grupa Nowy Styl, rodzinna firma, której aktywna działalność zapewniła Adamowi Krzanowskiemu wygraną w konkursie jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej branży meblarskiej w Europie, bardzo mocno zaznacza również swoją obecność za granicą. Po dwóch akwizycjach na rynku niemieckim wykupiła 50% udziałów w tureckiej firmie produkcyjno–dystrybucyjnej TCC The Chair Company, poszerzając tym samym rynki zbytu i rozwijając swoją sieć dystrybucyjną w tym obszarze. Jej strategia łączy model długofalowego inwestowania we własne portfolio, z pozyskiwaniem udziałów poprzez zakup marek już efektywnie prosperujących. Obecnie ponad 85% sprzedaży Grupy Nowy Styl trafia na rynek eksportowy do ponad 100 krajów na całym świecie, natomiast przychody ze sprzedaży sięgają 276 mln EUR.

fot. Grupa Nowy Styl
opr. md
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
MEBLE Jesień
Polska - Poznań
2021-08-31 | 2021-09-03
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!