Podziel się:

Chcemy eco

09-09-2020
Do schowka
Poziom świadomości ekologicznej Polaków rośnie. Na poszanowanie środowiska, nie mniejszy wpływ niż przepisy, ma sposób działania przedsiębiorstw i oferowane przez nich produkty.

O potrzebie poszanowania środowiska naturalnego mówi się od dawna, ale jeszcze we wrześniu 2018 roku pisaliśmy, że aspekt ekologiczny wciąż rzadko jest priorytetem przy zakupie mebli. Mimo to, tak jak w innych dziedzinach życia – znaczenie świadomie podejmowanych wyborów rośnie, podobnie jak wiedza o tym, z czego zrobiony jest eco mebel. Świat się zmienia, czego wyrazem były produkty zaprezentowane na „Heimtextil 2020”, na których trend eco był dominujący. Już od dawna targi tak mocno nie akcentowały zapotrzebowania na zrównoważoną gospodarkę materiałową i propozycje ekologiczne.

 

Gorące wydarzenia

 

W 2013 roku byliśmy na 5. miejscu na świecie, w  czołówce krajów, których lasy objęte są certyfikatem FSC. Jest on pierwszym i  obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów, opisujących m.in. zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane logo FSC faktycznie pochodzą z lasów spełniających wymogi FSC. Według danych Forest Stewardship Council, w 2013 roku Certyfikatem FSC posługiwało się aż 21.881 firm z branży drzewnej i papierniczej z całego świata, a certyfikowanych zgodnie ze standardami odpowiedzialnej gospodarki leśnej FSC obszarów leśnych na świecie było ponad 148,850 mln ha. Polska znalazła się w ścisłej czołówce państw z największą ilością powierzchni z certyfikatem FSC – było to już ponad 7 mln ha. 

 

Tekst: Diana Nachiło

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 8/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

 

Napisz do autorki:

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-02-23 | 2021-02-26
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!