Podziel się:

Branża wstrzymuje oddech

03-01-2020
Do schowka
Według prognoz GUS za 30 lat w Polsce będzie brakowało 10 mln pracowników. Już za trzy dekady co trzeci Polak będzie miał 65 lub więcej lat, a z tej grupy wiekowej obecnie pracuje zaledwie 9% osób. To wszystko może się wydarzyć w 2050 r., ale to wyzwania rynku pracy, które przynosi rok 2020 wzbudzają w przedstawicielach branży meblarskiej najwięcej obaw.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy dane publikowane przez Główny Urząd Statystyczny przypominają apokaliptyczne wizje. Nastrojów nie poprawiają ani ogólne opracowania poświęcone rynkowi pracy, ani te przygotowane w ostatnim czasie przez specjalistów badających branżę meblarską. Jedną z takich publikacji jest raport „Pracownik na wagę złota. Strategie firm meblarskich w dobie rynku pracowników”, który B + R Studio stworzyło na zlecenie firmy Peter Cook Consulting. Jak we wstępie zaznacza Tomasz Wiktorski, autor badania, w perspektywie 10 lat grono osób w􀁢wieku produkcyjnym w Polsce skurczy się o blisko 7%, aż liczba pracujących w meblarstwie zostanie ograniczona jeszcze bardziej. Tak się składa, że to kadra stanowi obecnie klucz do rozwoju firm. (…)

 

Tekst: Anna Szypulska
 
Więcej w wydaniu styczniowym miesięcznika „BIZNES meble.pl”, w wydaniu on-line TUTAJ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!