Podziel się:

Zagłosuj na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

17-01-2022
Do schowka
Już po raz drugi „BIZNES.meble.pl” organizuje plebiscyt na wydarzenie roku. 10 stycznia ogłosiliśmy 25 nominacji, a zwycięzcę poznamy 20 stycznia. Zapraszamy do głosowania!

 

 

10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego rokuOrganizatorem plebiscytu, który potrwa do 19 stycznia, jest redakcja „BIZNES.meble.pl”.

 

By wziąć udział w głosowaniu wystarczy do środy 19 stycznia wskazać swoich faworytów:

 

 

Najważniejsze wydarzenie 2021 roku

 

 

Aby głos był ważny należy wytypować 5 wydarzeń (wszystkie wskazania są równorzędne).

 

Wyniki ogłosimy 20 stycznia. Zostaną opublikowane na portalu www.biznes.meble.pl, w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” i w mediach społecznościowych „BIZNES.meble.pl”.

 

Zapraszamy do głosowania na Najważniejsze wydarzenie 2021 roku!

 

Poniżej publikujemy nominowane wydarzenia, na które można oddawać głosy.

 

 

25 wydarzeń, którymi żyła branża meblarska w 2021 roku:

 

 

CIFF

 

47. edycja CIFF Guangzhou, która odbyła się w marcu 2021 roku, okazała się ważną platformą umożliwiającą obserwację aktualnych trendów w projektowaniu mebli i aranżacji przestrzeni, a także innowacji.

 

MIFF Furniverse

 

Obie edycje malezyjskich targów MIFF Furniverse – w marcu i październiku 2021 roku – odnotowały bardzo dobre wyniki. Podczas październikowej dyskusji online rozmawiano o polskich meblach i drewnie z Polski.

 

Interzum@home 2021

 

Interzum to organizowane przez Koelnmesse w cyklu 2-letnim święto innowacji o bardzo silnym wpływie na przemysł meblarski. Ubiegłoroczne targi odbyły się w dniach 4-7 maja w formule cyfrowej na platformie Interzum@home.

 

Meble Polska Edycja Specjalna

 

Ponad tysiąc uczestników z 44 krajów, 54 wystawców z 8 krajów i ponad 2,6 tys. rozmów wideo to bilans biznesowych spotkań branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz Meble Polska Edycja Specjalna, które odbywały się online od 24 do 28 maja 2021 roku.

 

Łódź Design Festival

 

W 2021 roku odbyły się dwie edycje – majowa i wrześniowa – tego inspirującego branżę wydarzenia, które prezentuje design w różnych odsłonach. Organizatorzy festiwalu, prowadząc dialog z odbiorcami skupiają się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji.

 

100 lat targów w Poznaniu

 

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 28 maja 2021 roku, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.

 

Pierwsza prezeska targów w Mediolanie

 

Maria Porro to pierwsza kobieta, która stanęła na czele Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu. Wybór, którego dokonał Zarząd Federlegno Arredo Eventi, stanowi przełom w historii Salone del Mobile.Milano.

 

Supersalone

 

Po ponad 2-letniej przerwie, w dniach 5-10 września 2021 roku, w Mediolanie odbyło się wydarzenie specjalne pod nazwą Supersalone, stanowiąc preludium dla 60. edycji Salone del Mobile.Milano, zaplanowanej na 5-10 kwietnia 2022 roku.

 

Proposte

 

W dniach 7-9 września 2021 roku we włoskim Cernobbio odbyła się 28. edycja tkaninowych targów Proposte, gromadząc stacjonarnie międzynarodowe grono wystawców i zwiedzających.

 

London Design Festival

 

Londyn słynie z tego, że jest jedną z kreatywnych stolic świata. Eklektyczny program wrześniowego festiwalu stał się nowym początkiem dla dialogu w świecie designu – wezwaniem marek do odpowiedzialnych działań.

 

DREMA

 

To była już druga edycja, która odbyła się podczas pandemii. Trudne warunki nie przeszkodziły wydarzeniu zorganizowanemu przez Grupę MTP w dniach 14-17 września 2021 roku w pozostaniu w czołówce światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu, co potwierdza EUMABOIS.

 

M.O.W.

 

Wrześniowe targi M.O.W. były pierwszą prawdziwą imprezą branżową w Niemczech, która odbyła się w 2021 roku, udowodniając, jak ważnym są wydarzeniem dla europejskiego rynku meblarskiego.

 

LIGNA. Innovation Network

 

W dniach od 27 do 29 września 2021 roku Deutsche Messe oraz stowarzyszenie VDMA zorganizowały wydarzenie cyfrowe – LIGNA. Innovation Network. Uczestnicy targów online wzięli udział w pokazach i dyskusjach na temat najważniejszych światowych trendów dotyczących obróbki drewna.

 

Polskie meble na High Point Market

 

W październiku 2021 roku na wspólnym stoisku w High Point w Karolinie Północnej, gdzie odbywają się najstarsze i największe targi mebli na świecie, zaprezentowało się siedem polskich firm i marek:Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór oraz Zieta Studio.

 

Powstanie grupy Kolektywni

 

5 października 2021 roku ogłoszono powstanie grupy Kolektywni, zrzeszającej 5 marek: Borcas, Loft Decora, Miloni, Nobonobo i Swallow’s Tail, których wyznacznikami są unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość.

 

SICAM

 

12. edycja targów odbyła się w Pordenone w dniach 12-15 października 2021 roku i odniosła sukces przewyższający najbardziej optymistyczne prognozy. W wydarzeniu bierze udział coraz więcej czołowych graczy z branży meblarskiej, oferujących innowacyjne rozwiązania, oryginalne produkty i technologie.

 

Warsaw Home & Contract

 

Pod inną nazwą, z wydzielonymi na nowo strefami tematycznymi i pod nowymi auspicjami, w dniach 27-30 października 2021 roku, w Ptak Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Home & Contract. Po 2-letniej przerwie w Nadarzynie spotkali się wszyscy spragnieni nowości ze świata designu.

 

20. edycja PE-P

 

Realizowana przez prof. Katarzynę Laskowską i as. Joannę Lisiecką z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu 20. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego udowodniła, jak ważna jest współpraca przyszłych projektantów z przedsiębiorcami.

 

Rekordowe archiDAY

 

Zrealizowana w systemie hybrydowym 7. odsłona archiDAY była największą i najbardziej rozbudowaną tematycznie edycją wydarzenia skierowanego do architektów i projektantów.

 

Polskie wzornictwo na EXPO 2020

 

Od 18 listopada do 1 grudnia 2021 roku w zaprojektowanym przez WXCA polskim pawilonie na EXPO 2020 w Dubaju można było oglądać wystawę Creative by Nature pod kuratelą Doroty Koziary. Objęła ona zarówno sztukę współczesną, design, jak i innowacyjne produkty z różnych dziedzin życia.

 

60-lecie IKEA w Polsce

 

60 lat temu Polska stała się pierwszym krajem po Szwecji, z którym IKEA związała swoją przyszłość, nawiązując współpracę z polskim dostawcą.

 

Problemy z dostępnością i wzrostami cen surowców

 

Miniony rok upłynął branży meblarskiej pod znakiem zerwanych łańcuchów dostaw i drastycznych podwyżek cen drewna oraz materiałów i komponentów do produkcji mebli, takich jak płyty, czy pianki.

 

Rekordy branży meblarskiej

 

Rekordowe przychody polskich producentów mebli (wzrost o 18% w porównaniu z 2020 roku wg wstępnych szacunków).

 

Walka o zakaz masowego eksportu drewna

 

Mobilizacja przeciwko masowemu eksportowi drewna nabrała tempa i nie ograniczała się tylko do podpisania petycji dotyczącej zakazu eksportu drewna okrągłego z Unii Europejskiej.

 

Rekordowa inflacja

 

W grudniu padł kolejny rekord – inflacja nie zwalnia i na koniec roku wyniosła już 8,6%.

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Czytaj majowy...
  „BIZNES.meble.pl” 5/2022 to ponad 100 stron wiedzy i inspiracji. Nie przestajemy pisać o wojnie, która trwa w Ukrainie. W bieżącym wydaniu znajdziecie teksty i felietony, w których pokazujemy, że to był, jest i będzie - tak długo, jak długo będzie toczyła się...
 • Reprezentuję interesy klienta
  Czym zajmuje się Pani firma? Jako firma spełniamy dwie podstawowe funkcje: doradczą oraz zarządczą. Działamy we wszystkich obszarach związanych ze sprzedażą mebli w internecie. Usprawniamy też procesy wewnątrz firmy, wdrażając nowoczesne narzędzia. Jak to wygląda od strony klienta?...
 • Jak uzyskać tańszą i zdrowszą...
  OIGPM i targi MEBLE POLSKA zapraszają na wykład poświęcony optymalizacji polityki energetycznej i zmniejszeniu kosztów oraz wprowadzeniu zdrowej energii w branży meblowej. Prezentacja odbędzie się w najbliższy wtorek w godzinach 14.30-15.45 na targach MEBLE POLSKA w Sali Zielonej we...
 • Jak zwiększyć sprzedaż w...
  Jak pozyskać nowych klientów sklepu meblowego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz biorąc udział w profesjonalnych wykładach dla sklepów wnętrzarskich, które już 17 maja odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami szkoleń są...
 • Spotkajmy się na targach MEBLE...
  Targi MEBLE POLSKA są największym wydarzeniem dla branży meblarskiej w Polsce. Podczas targów prezentowana jest oferta największych polskich producentów mebli, a wydarzenie ma charakter międzynarodowych kontraktacji i przeznaczone jest wyłącznie dla branży meblarskiej....
 • 12 maja ruszyła kolejna edycja...
  FSC Furniture Awards to konkurs stworzony przez Forest Stewardship Council®w celu uznania zaangażowania firm z sektora meblarskiego w system FSC i w zrównoważony rozwój . Do udziału w konkursie FSC zaprasza posiadaczy certyfikatów FSC i posiadaczy licencji promocyjnych w...

Inne artykuły

Aktualności
 • MEBLE POLSKA: bezpłatne bilety tylko online
  Trwa rejestracja kupców meblowych z Polski i zagranicy, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniu. Do udziału w targach zgłosili się już zwiedzający z 60 krajów. Bezpłatny bilet tylko online do 15 maja Dlaczego warto zarejestrować się online jeszcze przed targami?...
 • Targi i kongresy po lockdownie
  Z tego artykułu dowiesz się, że: - Przed pandemią, na koniec 2019 r., czyli w znakomitym dla branży MICE okresie, w bazie danych Krajowego Rejestru Długów widniały 374 firmy z tego sektora, które miały 12,4 mln zł zaległości. - Średni dług przypadający na jedno...
 • Czy wojna osłabi popyt na meble?
  Analitycy PKO BP przyjrzeli się polskiej gospodarce w obliczu wojny w Ukrainie, pod lupę biorąc I kw. 2022 roku. Jak zauważają eksperci banku, po słabszych wynikach w III kw. 2021 roku, wynikających ze znacznego nasilenia presji kosztowej, producenci mebli zdołali podnieść rentowność...
 • Jak uzyskać tańszą i zdrowszą energię w branży meblowej?
  OIGPM i targi MEBLE POLSKA zapraszają na wykład poświęcony optymalizacji polityki energetycznej i zmniejszeniu kosztów oraz wprowadzeniu zdrowej energii w branży meblowej. Prezentacja odbędzie się w najbliższy wtorek w godzinach 14.30-15.45 na targach MEBLE POLSKA w Sali Zielonej we...
 • Reprezentuję interesy klienta
  Czym zajmuje się Pani firma? Jako firma spełniamy dwie podstawowe funkcje: doradczą oraz zarządczą. Działamy we wszystkich obszarach związanych ze sprzedażą mebli w internecie. Usprawniamy też procesy wewnątrz firmy, wdrażając nowoczesne narzędzia. Jak to wygląda od strony klienta?...
Nowości produktowe
 • Noti - Banffy
  Zaletą stołka składającego się z kilku nałożonych na siebie kręgów o różnej wielkości jest jego podstawa, która sprawia, że „Banffy” podąża za pozycją osoby siedzącej, lekko odchylając się i zwiększając jednocześnie zakres ruchu. Autorkami...
 • Amix - U098
  Produkt dostępny jest w trzech rozstawach: 96, 128 i 160 mm. Uchwyt występuje w czterech kolorach: BG, czarny, chrom, stal szlachetna.
 • Annie Sloan - Schinkel Green
  Wyróżniającym się kolorem z nowej palety emulsyjnych farb ściennych jest „Schinkel Green”. Inspiracją, zarówno dla nazwy, jak i samej barwy była postać neoklasycznego architekta i projektanta wnętrz, Karla Friedricha Schinkela, który był promotorem...
 • Casadeco - Gertrude
  GERTRUDE Wzór „Gertrude” z kolekcji tapet francuskiej marki Casadeco „Beauty Full Image” doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, klasycznym, jak i eklektycznym wnętrzu. Będzie idealnym pomysłem na ozdobę ściany akcentowej w salonie. DYSTRYBUTOR:...
 • Häfele - Matrix S Slim
  Wrażenie robią proste boki (13 mm), dzięki którym szuflada zyskuje minimalistyczny i nowoczesny wygląd, tak pożądany w dzisiejszych kuchniach, łazienkach czy garderobach. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne: biały i czarny matowy oraz trzy wysokości boków. Na uwagę...

Artykuły podobne

 • Na jakie wydarzenie 2022 roku czeka branża?
  25 nominacji, 10 dni głosowania, 1 zwycięzca - takie są zasady plebiscytu na najbardziej oczekiwane wydarzenie 2022 roku. Jak zagłosuje branża meblarska? Przekonamy się już 10 lutego.
 • Najbardziej oczekiwane wydarzenie 2022 roku
  Jak będzie wyglądało zestawienie wydarzeń, na które najbardziej czeka branża meblarska w 2022 roku? Zapraszamy do głosowania w plebiscycie.
 • 10 najważniejszych wydarzeń 2021 roku
  Druga edycja plebiscytu na najważniejsze wydarzenie minionych dwunastu miesięcy dobiegła końca. Czym żyła branża meblarska w 2021 roku?
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!