Podziel się:

Zacznij sierpień z „BIZNES.meble.pl”!

01-08-2021
Do schowka
Lato, które zwykle przynosi branży meblarskiej wytchnienie, w tym roku przynosi też wyzwania. Jakie? Dowiesz się z lektury sierpniowego wydania miesięcznika „BIZNES.meble.pl”.
 
Czasopismo właśnie pojawiło się na rynku i dostępne jest w dwóch wersjachpapierowej oraz w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 8/2021
 

Z jakimi wyzwaniami mierzy się aktualnie branża?

 

W sierpniowym wydaniu po raz kolejny podjęliśmy temat dostępności i cen surowców. To problem ciągle aktualny, tym bardziej, że pojawiają się nowe, jeszcze mocniej komplikujące rzeczywistość, okoliczności. Jak przystało na wakacyjny numer nie mogło w nim zabraknąć ciekawych wywiadów, a także tematu wydania, którym jest KUCHENNA REWOLUCJA.

 

 

Wypełnij ankietę i wygraj prenumeratę!

 

Tradycyjnie już w sierpniu zapraszamy do udziału w badaniu czytelnictwa. Każdy, kto wypełni ankietę, otrzyma półroczną prenumeratę miesięcznika „BIZNES.meble.pl”.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O BADANIU I NAGRODZIE W NAJNOWSZYM „BIZNES.meble.pl”.

 

LINK DO ANKIETY:

 

ANKIETA – BADANIE CZYTELNICTWA MIESIĘCZNIKA „BIZNES.meble.pl” I PORTALU biznes.meble.pl 2021

 

 

Co znajdziesz w sierpniowym „BIZNES.meble.pl”? 

 

Wstępniak: Od redakcji
 

FELIETONY

 
- Wakacyjna rzeczywistość
- Ten jeden krok, który wszystko zmienia...
 

RAPORT:

 
Alert dla produkcji mebli
 
Kto jeszcze kilkanaście miesięcy temu pomyślałby, że pandemia napisze tak niespodziewany scenariusz dla branży meblarskiej? Zaczęło się od zerwanych łańcuchów dostaw, przez drastyczny wzrost cen drewna oraz materiałów, takich jak płyty i pianki, aż do oddawania gruntów leśnych na cele inwestycyjne. To wszystko sprawia, że branża zbliża się do granic wytrzymałości.

 

W DZIALE BRANŻA:

 
Wiadomości
 
- Razem pokonamy wszelkie trudności
 
Rozmowa z dr Andreasem Hettich, przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Hettich.
 
- Zielone sąsiedztwo w cenie
 
Pandemia zapoczątkowała nowy trend na rynku nieruchomości. Wcześniej docenialiśmy mieszkanie w centralnych dzielnicach Warszawy, dobrze skomunikowanych z miejscem pracy, jednak nowa rzeczywistość wykreowała nowe potrzeby. Obecnie mamy inne priorytety i bardziej świadomie wybieramy przestrzeń, w której żyjemy. Liczą się cisza, prywatność i zielona okolica.
 
- To jest wyzwanie
 
Rozmowa z Tomaszem Tomaszewskim, właścicielem firmy Loft Decora.
 
- Szansa na stabilny rozwój
 
Rozmowa z Karolem Szparem z firmy Twojemeble.pl.
 

TEMAT WYDANIA: KUCHENNA REWOLUCJA

 

- Strefa dobrego przechowywania

 

Jedną z najważniejszych w kuchni stref można dobrze zagospodarować dzięki systemom i okuciom meblowym. Strefa przechowywania idealnie wpisze się w całościową koncepcję wnętrza.

 

- Nowe kolory, nowe funkcje

 

W kuchniach gramy nowymi kolorami i stawiamy na jeszcze lepsze funkcje.

 

TEMAT SPECJALNY: WNĘTRZARSKIE HYBRYDY

 

- Elastyczne, bo hybrydowe

 

Tak kwestie ekonomiczne, jak rosnąca potrzeba elastyczności i multifunkcjonalności wnętrz sprawiły, że rośnie zapotrzebowanie na przestrzenie o charakterze hybrydowym.

 

W DZIALE DESIGN:

 
Wiadomości
 
- Księżniczka designu

 

Louise Campbell to jeden z czołowych talentów duńskiego wzornictwa. Projektantka słynie z przekształcania przedmiotów codziennego użytku w piękne, a zarazem funkcjonalne dzieła sztuki.

 

- 20 PE-P_dbamy o

 

W ramach 20. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego studenci UAP przeszli przez cały proces projektowy od budowy konceptów, wytwarzania wartości projektowych, podkreślania cech indywidualnych projektów, wyjątkowe warsztaty i szkolenia online oraz oficjalny wybór projektów.

 

- B+R_UAP od idei do produktu

 

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zaprezentuje najnowsze koncepty wzornicze wdrażane wraz z partnerami biznesowymi na zbliżających się wydarzeniach branżowych: Łódź Design Festiwal 2021 i piątej edycji Warsaw Home & Contract.

 

- Trendy

 

- Nowości

 

W DZIALE CHILLOUT:

 

- Skarby z hasioka

 

Nazywam się Elwira Szewczyk i jestem Ślązaczką; nie widzę powodu aby wstydzić się swojego pochodzenia czy gwary, którą się posługuję. Wręcz przeciwnie, jestem dumna z tego, gdzie się wychowałam. Śląskość, w swojej twórczości, przenoszę na meble. Maluję na nich tradycyjne lokalne wzory, zwykle zapożyczone z ludowych strojów regionalnych.

 

- Wieczór z architekturą

 

18 czerwca w wyjątkowym hotelu The Bridge Wroclaw – MGallery odbyła się konferencja zorganizowana przez Virtus Studio dla marki Scalamid.

 

- Mariaż malarstwa z estradą

 

Wydarzenie „W zasięgu Sztuki” to już 68. spotkanie ze znakomitą polską sztuką współczesną, organizowane przez V.A. Gallery Poland w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.

 

- Felietony

 
 
Na okładce:
Dr Andreas Hettich, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Hettich.
 

 

 

Zapraszamy do lektury sierpniowego wydania „BIZNES.meble.pl”.

 

 

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ
Jeszcze gorące, czerwcowo-lipcowe wydanie miesięcznika „BIZNES.meble.pl” trafia właśnie na rynek. 
Tradycyjnie dostępne jest w dwóch wersjachpapierowej i w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 6-7/2021.
 

Jakie są najgorętsze tematy tego numeru?

 

 

Polecamy raport podsumowujący pierwszy kwartał 2021 roku, a także relacje z targów, które odbyły się online - interzum @home 2021 i Meble Polska Edycja Specjalna. Sporo stron poświęcamy też Łódź Design Festival. Sprawdźcie również z kim tym razem przeprowadziliśmy wywiady i kto podzielił się z nami swoją pasją.

 

 „BIZNES.meble.pl” - dobrze się czyta nawet na wakacjach!

 

 

Co można znaleźć w czerwcowo-lipcowym „BIZNES.meble.pl”:

 

 

Wstępniak: Od redakcji
 

FELIETONY

 
Quo vadis handlu meblami?
Biznes po polsku
To nie jest kraj dla wierzycieli, ale nie możemy siedzieć z założonymi rękami
 

RAPORT:

 
Dobrze już było, teraz będzie trudniej
Ubiegły rok, pomimo wielu trudności, choć nie bez strat zakończył się sukcesem polskiej branży meblarskiej. Czas leci jednak bardzo szybko, mamy już koniec drugiego kwartału 2021 r., pandemia nadal trwa, a B+R Studio niezmiennie przygląda się branży meblarskiej. Przeanalizujmy zatem liczby, jakie przyniósł nam pierwszy kwartał 2021 r. i jakie wyniki osiągnęli polscy meblarze?
 
W DZIALE BRANŻA:
 
Wiadomości
 
Największy kapitał firmy stanowią ludzie
Rozmowa z Moniką Witowską – dyrektorem finansowym i Michałem Walczakiem – dyrektorem handlowym w Festool Polska.
 
Cyfrowy interzum @home 2021
Oczekiwanie przez branżę, największe dotychczas targi dostawców do przemysłu meblarskiego odbyły się w formie cyfrowej. Na platformie interzum @home miało miejsce 80 tys. rozmów na czacie i połączeń audio/wideo. W centrum wydarzenia znalazła się wymiana wiedzy, wysokiej jakości treści, obszerny program wydarzeń oraz najnowsze rozwiązania i innowacje produktowe.
 
Wszystkie branże są dla nas ważne
Rozmowa Magdaleną Andrearczyk, dyrektorem JAF Polska.
 
- Meble Polska online
Ponad tysiąc uczestników z 44 krajów, 54 wystawców z 8 krajów i ponad 2,6 tys. spotkań video to bilans biznesowych spotkań branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz Meble Polska Edycja Specjalna, które odbywały się online od 24 do 28 maja 2021 r.
 
Dekada „Mebli Polska” – crème de la crème
Miniona dekada zmieniła targową mapę Polski. Zniknęły Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie, jeszcze kilkanaście lat temu najważniejsze wydarzenie branży meblarskiej w Polsce. Pojawiły się targi Warsaw Home, które w ciągu kilku lat wyrosły na wiodącą w tej części Europy imprezę dedykowaną architektom i dekoratorom wnętrz oraz projektantom.
Metamorfozę przeszły też targi w Poznaniu – zmiana formuły na kontraktacyjną przywróciła tej najstarszej w Polsce meblarskiej imprezie targowej dawną świetność.
 

W DZIALE DESIGN:

 
Wiadomości
 
Żeby było lepiej
Produkty zaprezentowane na Łódź Design Festival i nagrodzone w towarzyszących mu konkursach mają moc sprawczą, by życie było lepsze. Próbę definicji, co znaczy „Lepiej” – hasło tegorocznej edycji – znaleźć można w festiwalowych wystawach i dyskusjach.
 
Must have. Najlepsze.
Must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym polskie firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. Czy i w jaki sposób wybrani tegoroczni laureaci nawiązują do hasła festiwalu – „Lepiej”? Sprawdźmy.
 
- 20. PE-P – trendy materiałowe Schattdecor i Egger
Danuta Pawlik i Joanna Misiun z Schattdecor oraz Anna Myślak z firmy Egger o trendach materiałowych i zmianach w naszej świadomości.
 
- Poszukiwacz kreatywnej modularności
Rozmowa z Przemysławem Mac Stopą, architektem, projektantem, właścicielem pracowni Massive Design.
 
Trendy
 
Nowości
 

TEMAT WYDANIA: ERGONOMIA I EKONOMIA

 
Czułe na konsumenta
Wrażliwość produktów obejmuje potrzeby konsumenta, ale też środowiska, w którym żyje. Warto doświadczyć owoców wzorniczej i produkcyjnej empatii.
 
- Cyfrowa ekonomia
Doskonałym wsparciem ekonomicznego wymiaru przemysłu meblarskiego mogą się stać coraz bardziej nowoczesne technologie. Pozytywnie działają na aspekt produkcyjny, integrację zróżnicowanych procesów i zrównoważony rozwój przedsiębiorstw.

 

W DZIALE CHILLOUT:

 
- Dobra pasja
Danuta Pawlik: najwięcej pozytywnych emocji zawsze towarzyszyło mi wtedy, gdy poprzez moje zainteresowania realizowałam potrzebę dzielenia się z innymi: umiejętnościami, emocjami, talentami.
 
- Spragnieni sztuki
 
Pod tym hasłem w dniach 16-21 maja odbyły się w Baltin Hotel & SPA w Mielenku warsztaty. Organizatorem spotkania była prowadzona przez Magdalenę Salewicz Galeria Art Vip, a nad malarskimi dokonaniami uczestników czuwali profesjonalni i uznani artyści-malarze.
 
- Felietony
 
 
Na okładce: Monika Witowska – dyrektor finansowy i Michał Walczak – dyrektor handlowy w Festool Polska. Fot. Tomasz Markowski.
 

 

Zapraszamy do lektury miesięcznika „BIZNES.meble.pl”  

 

 

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Co czeka branżę w najbliższym...
  Pierwsza część raportu zatytułowana Jakie wyniki osiągnęli polscy producenci mebli dostarcza informacji o: - wartości produkcji sprzedanej w I i II kwartale, - zatrudnieniu w branży meblarskiej, - koniunkturze w przemyśle meblarskim. Czas na drugą część, a w niej: - handel zagraniczny...
 • Targi mebli kuchennych Hausmesse...
  W trakcie tegorocznych Targów Hausmesse Nolte zaprezentuje najnowsze kolekcje w swoim centrum wystawienniczym Nolte Forum, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy producent znacznie powiększył. Na łącznie 7000 metrach kwadratowych zaprezentowane zostaną innowacje na...
 • Dom do 70 m kw bez pozwolenia? Co...
  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym od początku budzi kontrowersje, nie tylko w środowisku architektów, inżynierów budownictwa, ale też urzędników wydających pozwolenia. Wątpliwości...
 • DREMA w skondensowanej formie
  Podobnie jak w roku ubiegłym, Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbywają się w kameralnym wymiarze, wciąż jednak jest to wydarzenie pozostające w czołówce największych światowych wystaw dedykowanych sektorowi...
 • Po spowolnieniu nie ma już...
  Zadane miesiąc temu pytanie: Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie? dzisiaj wydaje się być nieaktualne. Jak zauważa B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego, po lekkim spowolnieniu w lipcu 2021 roku polska branża meblarska ponownie rośnie i mimo że sierpień, podobnie jak lipiec,...
 • IKEA w Polsce w liczbach
  Już od 60 lat IKEA jest nierozerwalnie związana z Polską. W roku celebracji tej szczególnej rocznicy, IKEA Retail w Polsce publikuje raport podsumowujący działania biznesowe marki. Raport IKEA Made in Poland 2021 opisujący inicjatywy zarówno Grupy Inter IKEA, jaki Grupy Ingka,...
 • Jeden z największych magazynów...
  Trudno uwierzyć, że centrum Dystrybucji IKEA ma już 20 lat. To jeden z największych magazynów IKEA na świecie, w ostatnim roku jedynie magazyn w Chinach przeładował większą liczbę palet. Codziennie z centrum w Jarostach wysyłane są samochody do 12 państw – od Finlandii po...
 • Kolekcja Formica® Door - styl...
  Kolekcja Formica® Door zawiera gamę wyrafinowanych, przyciągających wzrok dekorów jednobarwnych i drewnopodobnych oraz przyjemnych w dotyku wykończeń powierzchni w laminatach wysokociśnieniowych (HPL). Laminaty HPL są idealnym materiałem spełniającym wysokie wymogi projektowe i...
 • Targi CIFF Szanghaj 2021...
  Wydarzenie zostało przeniesione na 11-14 grudnia 2021 roku. Miejsce pozostaje niezmienione i nadal jest to Narodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Szanghaju. Dzięki silnemu wsparciu odpowiednich władz i kolegów z branży organizatorzy przekonując, że dołożą wszelkich starań,...
 • Podejmij wyzwanie! Diament może...
  16. edycja konkursu organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” i portalu www.biznes.meble.pl oraz Meble.pl S.A. powoli dobiega końca - pozostały tylko 2 tygodnie! Do kiedy można zgłaszać produkty do „Diamentu Meblarstwa 2022”? Na...
 • Druga odsłona Łódź Design...
  Pierwsza, majowa część tegorocznego festiwalu, została zorganizowana pod hasłem LEPIEJ w szczególnych warunkach pandemicznych. W bezpieczny sposób, w przeszklonych pawilonach wystawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta, organizatorzy zaprezentowali...
 • Odpowiedz na pytania i zdobądź...
  Tegoroczne BADANIE CZYTELNICTWA - ANKIETA 2021 - organizowane przez Wydawnictwo meble.pl, trwa od 1 sierpnia do 30 września. Tradycyjnie zależy nam na opiniach czytelników, jak również użytkowników portalu nt. miesięcznika „BIZNES.meble.pl” oraz...
 • Co dalej z polskim drewnem?
  Przygotowany przez PIGPD materiał filmowy „Co się dzieje z polskim drewnem?” to głos polskich przedsiębiorców przeciwko eksportowi drewna. Nie dość, że firmom w Polsce brakuje drewna, to od stycznia 2021 roku ceny tego surowca wzrosły o około 200%. PIGPD pyta, co w tej...

Inne artykuły

Aktualności
 • Co czeka branżę w najbliższym czasie?
  Pierwsza część raportu zatytułowana Jakie wyniki osiągnęli polscy producenci mebli dostarcza informacji o: - wartości produkcji sprzedanej w I i II kwartale, - zatrudnieniu w branży meblarskiej, - koniunkturze w przemyśle meblarskim. Czas na drugą część, a w niej: - handel zagraniczny...
 • IKEA w Polsce w liczbach
  Już od 60 lat IKEA jest nierozerwalnie związana z Polską. W roku celebracji tej szczególnej rocznicy, IKEA Retail w Polsce publikuje raport podsumowujący działania biznesowe marki. Raport IKEA Made in Poland 2021 opisujący inicjatywy zarówno Grupy Inter IKEA, jaki Grupy Ingka,...
 • Targi mebli kuchennych Hausmesse 2021. Otwarcie nowego centrum wystawienniczego Nolte Küchen.
  W trakcie tegorocznych Targów Hausmesse Nolte zaprezentuje najnowsze kolekcje w swoim centrum wystawienniczym Nolte Forum, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy producent znacznie powiększył. Na łącznie 7000 metrach kwadratowych zaprezentowane zostaną innowacje na...
 • Co dalej z polskim drewnem?
  Przygotowany przez PIGPD materiał filmowy „Co się dzieje z polskim drewnem?” to głos polskich przedsiębiorców przeciwko eksportowi drewna. Nie dość, że firmom w Polsce brakuje drewna, to od stycznia 2021 roku ceny tego surowca wzrosły o około 200%. PIGPD pyta, co w tej...
 • Warsaw Home & Contract wraca jesienią
  Wydarzenie skierowane jest do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych. Tegoroczne Warsaw Home & Contract wyróżniają się na tle podobnych międzynarodowych wydarzeń,...
Nowości produktowe
 • Siro - Uchwyt meblowy 2387H
  Produkt oferowany w kilku długościach: 140 (rozstaw 128 mm), 172 (rozstaw 160 mm) i 332 (rozstaw 320 mm) można kupić w hurtowniach partnerskich (pełna lista dostępna na stronie internetowej Siro) oraz w sklepie internetowym akcesoria.meble.pl.
 • Mateko - Aria
  Polska firma postanowiła wykorzystać swoją bogatą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie na rynku i opracować najbardziej innowacyjną technologię hybrydową stworzoną do oczyszczania powietrza. Prace zwieńczył projekt oczyszczacza powietrza „Aria”, wykrywający i eliminujący...
 • Solgaz - Okap Gest Control
  Przy bezdotykowej obsłudze gwarantuje on utrzymanie pomieszczenia w czystości. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, by jego design idealnie współgrał z dostępnymi w ofercie polskiego producenta płytami gazowymi bez płomieni.
 • Schattdecor - Triana
  Cecha ta została nowocześnie zinterpretowana w postaci deskowania. Deszczułki kojarzące się z boazerią ścienną wyróżnia efekt trójwymiarowości. Zadruk cyfrowy umożliwia dowolność skalowania i rozmieszczenia elementów. Wielość wariantów dekoru daje...
 • Luxrad - Kwadro
  Czerń doskonale komponuje się również z aranżacją opartą na drewnie i granacie, czego dowodem jest nowoczesna łazienka z grzejnikiem „Kwadro” w matowym wykończeniu, której dekoracyjne dopełnienie stanowią geometryczne panele ścienne.

Artykuły podobne

 • Kwietniowy „BIZNES.meble.pl” już dostępny
  W najnowszym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl” wszystko o plebiscycie Człowiek Dekady! A ponadto mnóstwo ważnych i ciekawych tematów. Zapraszamy do lektury!
 • Radosnej Wielkanocy!
  Świąt pachnących wiosną, które niosą optymizm i wiarę w lepsze jutro od zespołu miesięcznika „BIZNES meble.pl”.
 • Marcowy numer „BIZNES.meble.pl”
  Najnowsze, marcowe wydanie miesięcznika „BIZNES.meble.pl” jest już dostępne w dwóch wersjach - papierowej i elektronicznej.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!