Podziel się:

Wielkie odliczanie do MEBLE POLSKA 2014

13-02-2014
Do schowka
Uwaga, uwaga rozpoczęło się wielkie odliczanie do Targów Meble Polska 2014 - weź w nich udział i zarejestruj się już dzisiaj. Meble.pl są patronem medialnym Meble Polska 2014.

        Aż 16.000 kupców meblowych z kilkudziesięciu krajów, wiodący polscy producenci mebli niemal w komplecie i 35.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej – tak w wielkim, telegraficznym skrócie przedstawiają się targi Meble Polska 2014 – największe targi meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki głębokim zmianom w formule B2B, wydarzenie targi Meble Polska znów stało się prawdziwym świętem branży a udział w poznańskich targach stałym punktem w kalendarzu profesjonalistów związanych z meblarstwem. Dotyczy to nie tylko gości z Polski, ale także tysięcy dystrybutorów meblowych z zagranicy, dla których targi MEBLE POLSKA są prawdziwym oknem wystawowym prezentującym potencjał trzeciego eksportera mebli w Europie i czwartego na świecie.

Targowe liczby
Tegoroczna edycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców. Podczas targów swoją ofertę zaprezentuje 208 firm z 7 krajów (Belgii, Hiszpanii, Litwy, Polski, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch) – co oznacza wzrost w stosunku do ostatniej rekordowej edycji o 10,1 proc.

          Wśród wystawców m. in.: Bizzarto, Bogatti, Bydgoskie Fabryki Mebli, CAYA DESIGN, Chairconcept. com, Fabryka Mebli Mikołajczyk, Fameg, Meble TARANKO, Meble.pl, FORTE Fabryki Mebli, Gala Colezzione, Gała Meble,  Hilding Anders Polska, IMS Polska, IMS Sofa, Jafra, Janpol, Klaster Mebel-Elbląg, KAM Meble, KMK Kolekcja Mebli, Libro, Ludwik Styl, M&K Foam, Meble Krysiak, Meble Matkowski, Meble VOX, Meblomak, PAGED Meble, Poldem, Rameta, Restol, ROM AG, Szynaka-Meble, Trax-BRW, Vero, Vinotti, Wajnert Meble, Wójcik Fabryka Mebli, XOFA i na tym oczywiście nie koniec.

Patrząc na liczby to jeszcze bardziej wzrosła powierzchnia ekspozycji, która w porównaniu do roku 2013 jest większa o 13 proc. Firmy zaprezentują kilkadziesiąt premier rynkowych – lista nowości zgłoszonych przez wystawców znajduje się na stronie www.meble.mtp.pl. Magnesem dla wystawców jest skuteczna, ściśle biznesowa formuła targów i profesjonalny, międzynarodowy profil zwiedzających.

Meble bez granic
Podczas edycji 2013 co czwarty uczestnik targów MEBLE POLSKA pochodził z zagranicy. Z danych z rejestracji wynika, że w tym roku odsetek zwiedzających spoza Polski powinien być co najmniej równie wysoki. Wśród zarejestrowanych zwiedzających są przedstawiciele ważnych grup kupieckich, zajmujących się hurtowym handlem meblami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Holandii, Belgii i Szwecji.

        W porównaniu do ubiegłego roku rośnie także zainteresowanie ofertą polskiego przemysłu meblowego na Wschodzie. Tutaj, według wstępnych danych z rejestracji udział zwiedzających z Rosji, Państw Bałtyckich i Ukrainy wzrósł o kilka punktów procentowych. Przybywa też kupców meblowych z takich kierunków, jak Łotwa, Estonia, Bułgaria, Chorwacja, Kazachstan, a nawet Stany Zjednoczone.

Największa grupa zagranicznych dystrybutorów mebli przyjedzie jak zwykle z Niemiec. Wśród nich będzie m. in. Franz Hampel, prezes GARANT-MÖBEL-Holding International SA, który na targach w Poznaniu podpisze umowę o współpracy z Grupą Polskich Kupców Meblowych. Gościem specjalnym będzie sekretarz generalny European Federation for Furniture Retailers FENA Tom Steenhoudt.

        W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach realizowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki Branżowego Programu Promocji Branży Meblowej, którego MEBLE POLSKA są elementem, poznańskie targi meblowe odwiedzą zorganizowane grupy hurtowników meblowych oraz dziennikarze z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Francji. Wiele firm, które w ubiegłym roku zaskoczyła tak liczna obecność profesjonalistów z zagranicy, już na kilka miesięcy przed otwarciem targów zamówiło u organizatora stałych tłumaczy, którzy mają wesprzeć personel stoiska przy obsłudze zagranicznych zwiedzających.

Umów się na spotkanie z wystawcą
Na stronie internetowej targów uruchomiony został specjalny program matchmakingowy, w ramach którego istnieje możliwość wcześniejszego zaaranżowania spotkań z konkretnymi wystawcami. Handlowcy reprezentujący wyjątkowo duży potencjał zakupowy (zwłaszcza przedstawiciele największych sieci meblowych) mają możliwość nieodpłatnego korzystania ze specjalnie dla nich zaaranżowanych pomieszczeń, służących im za tymczasowe biura i miejsca spotkań, i gwarantujących im komfortowe warunki pracy oraz pełną dyskrecję niezbędną przy prowadzeniu negocjacji biznesowych.

Głosuj w konkursie „Złoty Medal – wybór konsumentów”
W tym roku po raz trzeci zwycięzców konkursu o Złoty Medal MTP na targach MEBLE POLSKA 2014 poznaliśmy już prawie miesiąc przed targami. Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Ewy Ratajczak uhonorował tym prestiżowym wyróżnieniem 14 produktów: po siedem w kategorii „meble skrzyniowe” i w kategorii „meble tapicerowane”.

        Szczegółowa lista laureatów znajduje się na stronie www.zlotymedal.mtp.pl. Informacje o nagrodzonych produktach prezentowane będą podczas targów w Strefie Mistrzów – specjalnym stoisku zlokalizowanym w centrum ekspozycji targowej. Tam zwiedzający będą mogli oddawać głosy na nagrodzone produkty. Głosować można również na stronie internetowej Złotego Medalu.
        Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów zwiedzających i internautów, zdobędzie prestiżowy tytuł „Złoty Medal – wybór konsumentów”.

Innowacyjnie o materiałach
Podobnie jak w roku ubiegłym targom Meble Polska 2014 towarzyszą Targi Wnętrz Home Decor o podobnym, kontraktacyjnym profilu oraz wydarzenie dedykowane wzornictwu przemysłowemu arena DESIGN. Organizowane w jej ramach wykłady z udziałem polskich i zagranicznych specjalistów, a także wystawy skupiać się będą na tematyce materiałów – zarówno tych innowacyjnych, jak i tych dobrze znanych, lecz zastosowanych w nowym kontekście.

         O rodzajach materiałów, ich połączeniach i właściwościach opowie m.in. gość specjalny – australijski projektant Brodie Neill, założyciel marki Made in Ratio. Wśród prelegentów są także Sander Munder, Christian Sieger, Janusz Kaniewski, Oskar Zięta, Maria Jeglińska i Piotr Kuchciński.

Tych wydarzeń nie należy pominąć
Targom MEBLE POLSKA towarzyszą liczne branżowe wydarzenia, konferencje, szkolenia, prezentacje i dyskusje panelowe. W tym roku organizatorzy szczególnie polecają:

   - Gala nagród – wręczenie nagród Złoty Medal i Acanthus Aureus – 18 lutego, godz. 16.00, scena w holu kompleksu pawilonów 7 i 8;
   - Seminarium „Augmented reality – nowość w marketingu meblarskim”  - 18 lutego, godz. 11.00, sala konferencyjna 1.B w pawilonie 7, antresola;
   - Cykl seminariów dr Marka Borowińskiego, poświęconych najnowszym trendom w aranżacji wnętrz oraz działaniom zwiększającym sprzedaż w salonie meblowym – 19 lutego, godz. 11.00-13.45 i 20 lutego, godz. 14.00-16.45 - sala konferencyjna 1.B  w pawilonie 7, antresola
   - Prezentacja raportu B+R STUDIO "Polskie Meble Outlook 2014” – 18 lutego, godz. 12.00 - sala konferencyjna 1 B w pawilonie 7, antresola
   - Prezentacja ChinaWay Poland „Chiny – szansa czy zagrożenie” - 18 lutego, godz. 13.00 - sala konferencyjna 1 B w pawilonie 7, antresola

Zwiedzanie
Ekspozycja MEBLE POLSKA 2014 jest zlokalizowana w pawilonach 3, 3A, 4, 5A, 7, 7A, 8 i 8A i będzie czynna:
- w dniach 18-20 lutego w godzinach 10:00-18:00
- 21 lutego w godzinach 10.00-17.00.

W pawilonie 5 odbywają się targi HOME DECOR i wydarzenie arena DESIGN. Wstęp na teren obu tych ekspozycji jest dla zwiedzających targi MEBLE POLSKA bezpłatny.

Profesjonaliści z branży meblowej, którzy zarejestrują się przed targami w serwisie www.mtp24.pl, mają możliwość bezpłatnego wstępu i wjazdu na targi. Kluczowi handlowcy otrzymali karty VIP uprawniające także do bezpłatnego cateringu.

Targi MEBLE POLSKA odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.

fot. 1 meble.pl
fot. 2-5 MTP
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • ANKIETA: wpływ epidemii na...
  Połączenie potencjału portalu www.biznes.meble.pl i miesięcznika ,,BIZNES meble.pl" umożliwia nie tylko przeprowadzenie ankiety wśród przedsiębiorców z branży meblarskiej, ale też rzetelne opracowanie wyników i publikację ich zarówno na łamach...
 • Koronawirus atakuje branżę...
  W dniach 24-25 marca br. B+R Studio we współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli przeprowadziło wstępną ankietę wśród firm branży meblarskiej. W badaniu wzięło udział 15 podmiotów z grupy dużych, średnich i małych. Analizując...
 • Powstała platforma „Buy...
  Zadaniem Buy Poland jest wsparcie polskich przedsiębiorców w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Patronat nad projektem objęła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Internetowy katalog zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z...
 • Czy tarcza wystarczy, by...
  Brak rządowego wsparcia dla branży doprowadzi do tego, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy wiele fabryk mebli i sieci handlowych znajdzie się w gigantycznych kłopotach, a niektóre będą musiały ogłosić upadłość. Oznacza to nie tylko problemy dla gospodarki, w tym spadek PKB...
 • „Meble Polska 2020” wg...
  Największe kontraktacje meblowe w Europie, targi „Meble Polska 2020” odwiedziły tysiące kupców meblowych z aż 69 krajów. Międzynarodowy charakter wydarzenia mogło przysłonić tylko widmokoronawirusa wywołującego COVID-19, czego efektem była nieco mniejsza...
 • Branża drzewna apeluje o...
  Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Polski Komitet Narodowy EPAL oraz Stowarzyszenia Przemysłu Tartacznego wystąpiły do szefowej resortu rozwoju – Jadwigi Emilewicz – z apelem o udzielenie wsparcia w rozmowach z Lasami Państwowymi. Poznań, dn. 25.03.2020 r. Szanowna Pani...
 • Negocjacje meblarzy z Lasami...
  Pismo, które 6 kwietnia Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli skierował do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, to odpowiedź na komunikat Andrzeja Koniecznego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych z 2 kwietnia. W...
 • Salone del Mobile.Milano...
  Decyzja o odroczeniu została podjęta przez Zarząd Salone del Mobile.Milano w świetle trwającej pandemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się niemal w każdym kraju na świecie. Sytuacja, która doprowadziła do pierwotnej zmiany daty z kwietnia na czerwiec, ogłoszonej 25...
 • Dla kogo 100 mld zł?
  Polski Fundusz Rozwoju uruchamia Tarczę Finansową PFR dla Firm i Pracowników. To nowy program pomocowy w ramach Tarczy Antykryzysowej skierowany do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw. Według pomysłodawców jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności...
 • „Wood Tech” – nowa data...
  W obliczu trudnej sytuacji oraz w trosce i odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wystawców, odwiedzających oraz firm współpracujących, organizator „Wood Tech 2020” podjął decyzję przeniesienia terminu targów z pierwotnej daty 13-15 maja br. na 3-5...
 • Życzenia na Wielkanoc
  Drodzy! Czytelnicy, Klienci, Partnerzy, Przyjaciele! Życzymy Wam, byście mimo wymagającej rzeczywistości i trudności, z którymi wszystkim nam przyszło się mierzyć, dostrzegali nadzieję, że nadejdą jeszcze dobre dni. Dla wielu z Was to będą inne niż zazwyczaj Święta, inny...

Inne artykuły

Aktualności
 • Nowa Gala - marka z rekomendacją
  Nagrody uzyskiwanie w konkursach branżowych lub biznesowych to najlepsza rekomendacja dla firmy i jej produktów. Klienci i użytkownicy mogą być pewni najwyższej jakości, nowoczesnego wzornictwa, innowacyjnych technologii oraz funkcjonalności tych produktów. Nowa Gala posiada w swoim...
 • Bynaked.pl i Blow zapraszają do konkursu
  Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę zostania właścicielem fotela Egg Chair należy zamienić się w fotografa. Należy też znaleźć wnętrze, którego wystrój uważamy za piękny i oryginalny. Teraz wystarczy sfotografować to wnętrze i wykonane przez siebie zdjęcie wysłać na...
 • Mebelplast przejmuje Weco, niemieckiego producenta mebli
  Zakup firmy Weco otwiera przed Mebelplast nowe perspektywy rozwoju. Inwestycja jest korzystna dla Spółki ze względu na duży potencjał obydwu firm oraz komplementarność ofert i kanałów dystrybucji. Weco prowadzi sprzedaż głównie poprzez małe i średnie organizacje handlu branżowego i...
 • Jak wystartować w zawodzie projektanta
  Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie organizuje po raz kolejny warsztaty pt. "Jak wystartować w zawodzie projektanta". Termin 20-21 luty 2007. Warsztaty są adresowane do projektantów, studentów V roku ASP - Wydziały Wzornictwa. TEMATYKA: Dzień I - Prawo w pigułce (6...
 • Konkurs ″ Szukając nowych zastosowań szkła...″
  Firma LGODESIGN - producent wyposażenia wnętrz specjalizujący się w technikach obróbki szkła oraz Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej ogłaszają konkurs: " Szukając nowych zastosowań szkła..." Cel konkursu Celem konkursu jest wyłonienie oryginalnych projektów obiektów ze...
Nowości produktowe
 • Warli - Dywany Bauhaus i Brazil
  Od wielu wieków stanowią ozdobę wnętrza. Podobno już trzy tysiące lat przed Chrystusem wykonywano je w Azji Centralnej. Dywany – te najstarsze tkano z naturalnych materiałów (jedwabiu lub wielbłądziej wełny) w Chinach, Persji czy Turkmenistanie. Współcześnie dywany spełniają...
 • Rema - Pilarka Fx5
  Pilarka formatowa Fx5 to przede wszystkim nowa konstrukcja i wiele, zastosowanych przez producenta ekonomicznych rozwiązań. Fx5 może współpracować z pneumatyczną belką dociskową B-2 - fot. 2. Kilka dodatkowych informacji: - średnica piły tarczowej: Ø 300 - 315 mm - średnica...
 • DĄB GDYNIA - FINKA® TREND
  Meblarska Spółdzielnia Pracy "Dąb" Gdynia powstała w 1950 roku na bazie prywatnych zakładów stolarskich. Firma zdobyła uznanie dzięki wprowadzonej 14 lat temu linii mebli tapicerowanych FINKA®. W ofercie handlowej pierwszy wyrób z tej serii pokazał się w 1992 roku i nosił nazwę...
 • Dremel - Wkrętak DREMEL® Driver
  Oprócz wkrętaka, zestaw zawiera również ładowarkę, 8 sześciokątnych końcówek i podkładkę pod uchwyt na końcówkę (element wyjmowany). Wkrętak DREMEL® Driver jest idealny przy pracach wymagających bezprzewodowego napędu do precyzyjnego wiercenia. Dane techniczne: - Napięcie...
 • Indaux - Zawiasy ze spowalniaczem
  Zawiasy ze spowalniaczem czyli zawiasy z tzw. cichym domykiem o średnicy puszki 35 mm wykonane z materiału o nazwie ZAMAK. Regulacja zawiasów odbywa się w trzech płaszczyznach a sprawdzona technika montażu CLIP zapewnia po pierwsze szybki a po drugie prosty montaż. Dodatkowe informacje: -...

Artykuły podobne

 • Wydarzenia targowe Meble Polska 2014
  Na stronie Meble Polska można już dziś zapoznać się programem wydarzeń tegorocznej edycji targów meblowych.
 • Targowy program matchmakingowy
  Targi Meble Polska 2014 już za niecały miesiąc – przypominamy, trwać będą od 18 od 21 lutego br.
 • Targi Meble Polska 2014 idą na rekord
  Targi Meble Polska 2014 coraz bliżej i już jest wiadomo że zostanie pobity nowy rekord. W roku 2013 z ekspozycją targową zapoznało się ponad 15.000 osób, czyli o około 14%. więcej niż w...
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!