Podziel się:

To trzeba wiedzieć podróżując po Europie!

31-07-2021
Do schowka
Ze względu na pandemię od sierpnia zmienia się część zasad dotyczących wjazdu do państw europejskich. Jakie są zalecenia dla podróżujących do Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji czy Włoch?

 

W statystyce obrotów towarowych handlu zagranicznego za rok 2020 według ważniejszych krajów, opublikowanej 30 lipca przez Główny Urząd Statystyczny, listę państw, do których Polska najwięcej eksportowała otwierają Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Francja i Włochy.

 

Ze względu na pandemię w większości tych krajów zmieniają się w sierpniu zasady dla podróżujących.

 

 


Co zmienia się w zasadach wjazdu z Polski do Niemiec?

 

 

 

Od 1 sierpnia 2021 r. (niedziela) przy wjeździe do Niemiec będzie co do zasady wymagane okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec. Polskie testy są uznawane, jeżeli są przetłumaczone. Wynik testu musi być w języku niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim. Czas liczy się od godziny pobrania próbki. Nie zostaną wprowadzone stałe kontrole graniczne, ale możliwe są kontrole wyrywkowe przy przejściach granicznych lub na dworcach.

 

Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć:

 

- dzieci do 12 r. życia;
- osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE);
- ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie);
- pracownicy transgraniczni;

- osoby przewożące zawodowo towary lub dobra;
- osoby wjeżdżające do Niemiec w ramach małego ruchu granicznego do 24h.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak pandemia zmienia Niemcy?

 


Jako potwierdzenie bycia osobą zaszczepioną lub ozdrowieńcem będzie mógł służyć Unijny Certyfikat COVID-19.

 

UWAGA! Rozporządzenie nie przewiduje zwolnienia z obowiązku posiadania testu przy przejeździe przez Niemcy. Oznacza to, że osoby, które nie są zaszczepione lub nie są ozdrowieńcami w podróży przez Niemcy do innego kraju powinny posiadać ze sobą negatywny wynik testu.

 

Więcej informacji na stronie Federalnego Ministerstwa Zdrowia.  

 

 

 

Jakie zasady tranzytu i podróżowania obowiązują w Czechach?

 

 

 

Jak poinformował serwis Rzeczpospolitej Polskiej - gov.pl - w reakcji na odnotowywane w Czechach przypadki COVID-19 wariant delta, od 09 lipca zaostrzone zostały zasady dotyczące wykazywania przez podróżujących tzw. bezinfekcyjności.

 

Konieczne jest zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 lub odbyciu choroby lub wykonanie testu - antygenowy ważny 48h lub PCR ważny 72h (obowiązuje osoby powyżej 5 roku życia).

 

Tranzyt przez Czechy do 12h odbywa się bez ograniczeń.


Od 09 lipca podróżujący z Polski do Czech mają obowiązek okazania zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 (upłynęło min. 14 dni od drugiego szczepienia lub min. 14 dni od przyjęcia szczepionki jednodawkowej), odbyciu choroby (upłynęło nie więcej niż 180 dni) lub wykonania testu (antygenowy ważny 48h lub PCR ważny 72h – obowiązuje osoby powyżej 5 roku życia). Honorowane są tzw. paszporty COVIDowe lub zaświadczenia krajowe przetłumaczone na język czeski/angielski. Przed przekroczeniem granicy podróżujący mają obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego - https://plf.uzis.cz/.

 

Z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego zwolnieni są m. in.:

 

- pracownicy transgraniczni (pendlerzy);

- dzieci do ukończenia 5 roku życia włącznie;

- osoby podróżujące do Czech z państw bezpośrednio sąsiadujących do 24h w uzasadnionym celu;

- osoby podróżujące tranzytem do 12h;

- pracownicy transportu międzynarodowego;

- zawodowi artyści i sportowcy.

 

Niezależnie od powyższego, w celu skorzystania w Czechach z infrastruktury hotelowej i restauracyjnej podróżujący z Polski również muszą posiadać: zaświadczenie o zaszczepieniu, przechorowaniu koronawirusa bądź negatywny wynik testu.

 

Lista wszystkich wyjątków i zasady wjazdu do Czech opublikowane zostały na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej.

 

Zasady zachowania w przestrzeni publicznej i restrykcje sanitarne na terytorium Czech aktualizuje Ministerstwo Zdrowia RCZ: https://koronavirus.mzcr.cz/

 

Nadal konieczne jest śledzenie wewnętrznych regulacji PL i RCZ dot. przekraczania granicy ze względu na możliwe ew. modyfikacje spowodowane stanem pandemii w Europie: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

Infolinia MSW RCZ: (+420) 974 820 680 (w. 3) Pn - Cz: 8:00 - 16:00, Pt: 8:00 - 12:00

E-mail:

 

 

 

Jakie są zalecenia dla podróżujących do Wielkiej Brytanii?

 

 

 

30 lipca na platformie gov.pl pojawiły się nowe informacje i zalecenia dla osób przebywających, bądź planujących podróż do Zjednoczonego Królestwa: Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z trudną i dynamiczną sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną utrzymującą się na wysokim poziomie liczbą zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 oraz jego nowymi wariantami MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

 

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

 

Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd – pamiętaj, że dzięki szczepieniu unikniesz kwarantanny wjazdowej, niezależnie czy wracasz z UE, czy spoza Strefy Schengen.

 

Serwis rządowy zachęcam do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

 

WAŻNE:

 

Od 19 lipca osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z krajów z listy pomarańczowej zwolnione są z obowiązku kwarantanny oraz wykonania testu w dniu 8 pobytu, o ile zostały w pełni zaszczepione w ramach brytyjskiego systemu szczepień przeprowadzanych przez NHS.

 

Od 2 sierpnia, od godz. 4:00 rano osoby zaszczepione w Polsce, innym kraju Unii Europejskiej lub w USA dwoma dawkami szczepionek uznawanych w USA lub przez EMA będą zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny po przybyciu do Wielkiej Brytanii i wykonania testu w dniu 8 po przyjeździe.

 

Konieczne będzie nadal wykonanie testu przed przyjazdem i w 2 dniu po przylocie. Porozumienie to obejmuje również kraje EFTA – Norwegię, Islandię, Szwajcarię, Liechtenstein, Monako, Andorę i Watykan. Wyjątkiem spośród krajów UE pozostaje Francja – po przyjeździe z tego kraju nadal będzie konieczność odbywania kwarantanny i wykonania testu w dniu 8 pobytu, również przez rezydentów UK. Osoby niezaszczepione przyjeżdżające z krajów wymienionych powyżej będą obowiązywać wcześniejsze zasady dot. kwarantanny.

 

Dokumentem formalnie zwalniającym z kwarantanny ma być – w przypadku krajów europejskich – cyfrowy certyfikat COVID, a w przypadku obywateli USA – wydawana lokalnie karta szczepień.

 

Od 1 sierpnia osoby będące rezydentami UK będą mogły zgłosić swojemu lekarzowi prowadzącemu, jeśli ich szczepionki były wykonane za granicą. Będą one wprowadzone do systemu i uznawane przy zwolnieniach z kwarantanny.

 

Od 17 maja w Wielkiej Brytanii funkcjonuje system świateł drogowych, wprowadzający różne zasady wjazdu do tego kraju w zależności od kraju, z którego osoba przybywa.

Polska znajduje się obecnie na pomarańczowej liście, lecz osoby w pełni zaszczepione będą mogły wjechać do Wielkiej Brytanii na zasadach dla krajów z listy zielonej.

 

 

O czym trzeba pamiętać podróżując do Francji?

 

 

27 lipca serwis gov.pl przedstawił aktualne zalecenia dla osób przebywających we Francji, planujących podróż między Francją a Polską lub przejazd przez terytorium francuskie:

 

Aby wjechać do Francji z Polski oraz innych krajów strefy zielonej musisz posiadać:

 

- albo negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed kontrolą;

- albo zaświadczenie o szczepieniu (siedem dni od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca lub po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Janssen);

- albo zaświadczenie, że w okresie od 6 miesięcy do 11 dni wcześniej przechodziłeś chorobę;

- oraz własnoręcznie wypełnione oświadczenie o braku symptomów i kontaktu z osobami chorymi: Certificate of international travel / L'actu du Ministère / Actualités - Ministère de l'Intérieur (interieur.gouv.fr)

 

Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

 

- dzieci do ukończenia 11 roku życia;
- pracowników transgranicznych;
- kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów.


Jeśli jesteś pracownikiem transportu drogowego, potrzebujesz zaświadczenia o wykonywaniu swojego zawodu w formacie UE. Wyda Ci je pracodawca. W zależności od kraju, z którego odbywa się podróż, mogą być wymagane dodatkowe dokumenty, zgodnie z informacją na podanej wyżej stronie.

 

Od 1 lipca przy podróżach wewnątrz Unii Europejskiej honorowane są paszporty sanitarne.

 

Od 21 lipca paszport sanitarny obowiązuje w miejscach rozrywki i kultury przyjmujących ponad 50 osób.

 

Niezależnie od liczby osób, od sierpnia będziesz potrzebował paszportu:

 

- w kawiarniach;

- w restauracjach;

- w centrach handlowych;

- w szpitalach;

- w domach starości i opieki społeczno-zdrowotnej;

- w przy podróżach lotniczych, pociągami lub autokarami na długie dystanse.

 

W tym przypadku negatywny test PCR lub antygenowy nie może przekraczać 48 godzin.

 

Od 20 czerwca nie obowiązuje już godzina policyjna.

 

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, z wyłączeniem przestrzeni zamkniętych i zgrupowań (kolejki, targi, stadiony).

 

Większość usług jest obecnie dostępna pod warunkiem przestrzegania ograniczeń i środków ostrożności. W szczególności otwarte są:

 

- kawiarnie i restauracje;

- muzea, biblioteki, kina, teatry, kasyna i sale imprezowe;

- hotele;

- sale sportowe i baseny;

- miejsca kultu;

- ogrody zoologiczne, parki, plaże, ogrody i cmentarze.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak odzyskać dług z zagranicy?

 

 

 

Co muszą wiedzieć osoby rozważające podróż do Włoch?

 

 

 

Ostatniej aktualizacji zaleceń dla podróżujących na Półwysep Apeniński serwis gov.pl dokonał 27 lipca 2021. Według bieżących informacji opublikowanych na portalu, stan wyjątkowy we Włoszech został przedłużony do 31 grudnia 2021 roku.

 

Oznacza to, że pozostają w mocy ramy prawne pozwalające na wprowadzanie ad hoc obostrzeń centralnych i lokalnych w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Dalej obowiązuje podział Włoch na strefy białą, żółtą, pomarańczową i czerwoną. O przyporządkowaniu regionu do danej strefy decyduje Minister Zdrowia na podstawie cotygodniowego monitoringu.

 

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) mają obowiązek:

 

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione) ORAZ

2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) – jednego z trzech – zaświadczającego o:

 

ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE

 

LUB


przebytej chorobie COVID-19

 

LUB


negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.


Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia. 

 

Ponadto, należy zawsze brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na 4 strefy: białą , żółtą , pomarańczową i czerwoną .

 

UWAGA! Decyzją władz lokalnych poszczególne gminy mogą zostać zaliczone do strefy czerwonej lub pomarańczowej (oznacza to m. in.: zakaz przemieszczania się, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania).

 

Od 6 sierpnia 2021 roku wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) (potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

 

- konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
- wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
- muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
- basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
- targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
- uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
- centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małycg dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;
- salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
- konkursów publicznych.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:  Jak Polacy odnajdują się w nowych realiach?

 


Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia, oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia.

 

Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dotyczących certyfikatów skutkuje mandatem karnym w przedziale od 400-1 tys. euro, zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu. 

 

 

Opracowane na podstawie informacji dostępnych w serwisie gov.pl.

 

 

 

WIELKA BRYTANIA

Koronawirus w Wielkiej Brytanii – zalecenia dla podróżujących
30.07.2021

Informacje i zalecenia dla osób przebywających, bądź planujących podróż do Zjednoczonego Królestwa.

Informacje dotyczące koronawirusa
Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z trudną i dynamiczną sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną utrzymującą się na wysokim poziomie liczbą zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 oraz jego nowymi wariantami MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd – pamiętaj, aby się koniecznie zaszczepić! Tylko w ten sposób unikniesz kwarantanny wjazdowej, niezależnie czy wracasz z UE, czy spoza Strefy Schengen.

Zapoznaj się tutaj ze szczegółowymi informacjami dot. zasad kwarantanny po powrocie do Polski.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziesz w naszej zakładce Informacje dla podróżujących.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

 

WAŻNE:

Od 19 lipca osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z krajów z listy pomarańczowej zwolnione są z obowiązku kwarantanny oraz wykonania testu w dniu 8 pobytu, o ile zostały w pełni zaszczepione w ramach brytyjskiego systemu szczepień przeprowadzanych przez NHS. Od 2 sierpnia, od godz. 4:00 rano osoby zaszczepione w Polsce, innym kraju Unii Europejskiej lub w USA dwoma dawkami szczepionek uznawanych w USA lub przez EMA będą zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny po przybyciu do Wielkiej Brytanii i wykonania testu w dniu 8 po przyjeździe. Konieczne będzie nadal wykonanie testu przed przyjazdem i w 2 dniu po przylocie. Porozumienie to obejmuje również kraje EFTA – Norwegię, Islandię, Szwajcarię, Liechtenstein, Monako, Andorę i Watykan. Wyjątkiem spośród krajów UE pozostaje Francja – po przyjeździe z tego kraju nadal będzie konieczność odbywania kwarantanny i wykonania testu w dniu 8 pobytu, również przez rezydentów UK. Osoby niezaszczepione przyjeżdżające z krajów wymienionych powyżej będą obowiązywać wcześniejsze zasady dot. kwarantanny.

Dokumentem formalnie zwalniającym z kwarantanny ma być – w przypadku krajów europejskich – cyfrowy certyfikat COVID, a w przypadku obywateli USA – wydawana lokalnie karta szczepień.

Od 1 sierpnia osoby będące rezydentami UK będą mogły zgłosić swojemu lekarzowi prowadzącemu, jeśli ich szczepionki były wykonane za granicą. Będą one wprowadzone do systemu i uznawane przy zwolnieniach z kwarantanny.

Od 17 maja w Wielkiej Brytanii funkcjonuje system "świateł drogowych" wprowadzający różne zasady wjazdu do tego kraju w zależności od kraju, z którego osoba przybywa.

Polska znajduje się obecnie na pomarańczowej liście, lecz osoby w pełni zaszczepione będą mogły wjechać do Wielkiej Brytanii na zasadach dla krajów z listy zielonej.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Co czeka branżę w najbliższym...
  Pierwsza część raportu zatytułowana Jakie wyniki osiągnęli polscy producenci mebli dostarcza informacji o: - wartości produkcji sprzedanej w I i II kwartale, - zatrudnieniu w branży meblarskiej, - koniunkturze w przemyśle meblarskim. Czas na drugą część, a w niej: - handel zagraniczny...
 • Targi mebli kuchennych Hausmesse...
  W trakcie tegorocznych Targów Hausmesse Nolte zaprezentuje najnowsze kolekcje w swoim centrum wystawienniczym Nolte Forum, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy producent znacznie powiększył. Na łącznie 7000 metrach kwadratowych zaprezentowane zostaną innowacje na...
 • Dom do 70 m kw bez pozwolenia? Co...
  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym od początku budzi kontrowersje, nie tylko w środowisku architektów, inżynierów budownictwa, ale też urzędników wydających pozwolenia. Wątpliwości...
 • DREMA w skondensowanej formie
  Podobnie jak w roku ubiegłym, Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbywają się w kameralnym wymiarze, wciąż jednak jest to wydarzenie pozostające w czołówce największych światowych wystaw dedykowanych sektorowi...
 • Po spowolnieniu nie ma już...
  Zadane miesiąc temu pytanie: Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie? dzisiaj wydaje się być nieaktualne. Jak zauważa B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego, po lekkim spowolnieniu w lipcu 2021 roku polska branża meblarska ponownie rośnie i mimo że sierpień, podobnie jak lipiec,...
 • IKEA w Polsce w liczbach
  Już od 60 lat IKEA jest nierozerwalnie związana z Polską. W roku celebracji tej szczególnej rocznicy, IKEA Retail w Polsce publikuje raport podsumowujący działania biznesowe marki. Raport IKEA Made in Poland 2021 opisujący inicjatywy zarówno Grupy Inter IKEA, jaki Grupy Ingka,...
 • Jeden z największych magazynów...
  Trudno uwierzyć, że centrum Dystrybucji IKEA ma już 20 lat. To jeden z największych magazynów IKEA na świecie, w ostatnim roku jedynie magazyn w Chinach przeładował większą liczbę palet. Codziennie z centrum w Jarostach wysyłane są samochody do 12 państw – od Finlandii po...
 • Kolekcja Formica® Door - styl...
  Kolekcja Formica® Door zawiera gamę wyrafinowanych, przyciągających wzrok dekorów jednobarwnych i drewnopodobnych oraz przyjemnych w dotyku wykończeń powierzchni w laminatach wysokociśnieniowych (HPL). Laminaty HPL są idealnym materiałem spełniającym wysokie wymogi projektowe i...
 • Targi CIFF Szanghaj 2021...
  Wydarzenie zostało przeniesione na 11-14 grudnia 2021 roku. Miejsce pozostaje niezmienione i nadal jest to Narodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Szanghaju. Dzięki silnemu wsparciu odpowiednich władz i kolegów z branży organizatorzy przekonując, że dołożą wszelkich starań,...
 • Podejmij wyzwanie! Diament może...
  16. edycja konkursu organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” i portalu www.biznes.meble.pl oraz Meble.pl S.A. powoli dobiega końca - pozostały tylko 2 tygodnie! Do kiedy można zgłaszać produkty do „Diamentu Meblarstwa 2022”? Na...
 • Druga odsłona Łódź Design...
  Pierwsza, majowa część tegorocznego festiwalu, została zorganizowana pod hasłem LEPIEJ w szczególnych warunkach pandemicznych. W bezpieczny sposób, w przeszklonych pawilonach wystawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta, organizatorzy zaprezentowali...
 • Odpowiedz na pytania i zdobądź...
  Tegoroczne BADANIE CZYTELNICTWA - ANKIETA 2021 - organizowane przez Wydawnictwo meble.pl, trwa od 1 sierpnia do 30 września. Tradycyjnie zależy nam na opiniach czytelników, jak również użytkowników portalu nt. miesięcznika „BIZNES.meble.pl” oraz...
 • Co dalej z polskim drewnem?
  Przygotowany przez PIGPD materiał filmowy „Co się dzieje z polskim drewnem?” to głos polskich przedsiębiorców przeciwko eksportowi drewna. Nie dość, że firmom w Polsce brakuje drewna, to od stycznia 2021 roku ceny tego surowca wzrosły o około 200%. PIGPD pyta, co w tej...

Inne artykuły

Aktualności
 • 32. Salon Agata otwarty
  Nowy obiekt zlokalizowany przy ul. Jasinieckiej 4 w Bydgoszczy to trzecia inwestycja firmy w województwie kujawsko–pomorskim. Salon Agata został wybudowany tuż obok Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz. ZOBACZ TAKŻE: Kiedy otwarcie salonu Agata w Bydgoszczy? Na klientów,...
 • Podejmij wyzwanie! Diament może być Twój!
  16. edycja konkursu organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” i portalu www.biznes.meble.pl oraz Meble.pl S.A. powoli dobiega końca - pozostały tylko 2 tygodnie! Do kiedy można zgłaszać produkty do „Diamentu Meblarstwa 2022”? Na...
 • Forte inwestuje w platformę Yestersen
  Jak poinformował Yestersen – największy polski e-commerce z unikalnymi meblami od kultowych marek oraz sklepów vintage – firma pozyskała inwestora branżowego. Grupa Kapitałowa Fabryk Mebli Forte nabyła 20,5% udziałów za kwotę 4,5 mln zł. Forte wesprze swoim...
 • Fabryka zamiast lasu - Lex Izera wejdzie w życie
  To bardzo ważny moment. Było wiele dyskusji wokół tej ustawy - tak prezydent Andrzej Duda rozpoczął przemówienie w Stalowej Woli. To właśnie w tym mieście - 28 sierpnia 2021 sierpnia - odbyła się Uroczystość podpisania Ustawy z dnia 23 lipca 2021 r. o szczególnych...
 • Po spowolnieniu nie ma już śladu
  Zadane miesiąc temu pytanie: Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie? dzisiaj wydaje się być nieaktualne. Jak zauważa B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego, po lekkim spowolnieniu w lipcu 2021 roku polska branża meblarska ponownie rośnie i mimo że sierpień, podobnie jak lipiec,...
Nowości produktowe
 • Solgaz - Okap Gest Control
  Przy bezdotykowej obsłudze gwarantuje on utrzymanie pomieszczenia w czystości. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, by jego design idealnie współgrał z dostępnymi w ofercie polskiego producenta płytami gazowymi bez płomieni.
 • Maro Office Furniture - Op-lite
  To również rozwiązanie dla mniejszego, skurczonego w ciągu ostatniego roku, budżetu. Kolekcja zawiera zarówno biurka, jak i szafy czy kontenery, czyli wszytko to, czego potrzeba do aranżacji lub rearanżacji biura. Uniwersalny kształt linii „Op-Lite” i modne kolory...
 • HM Helvetia Meble - Roof
  „Roof” wykonywany jest w bieli w połączeniu z ciepłym odcieniem drewna i wyróżnia się ozdobnym dachowaniem wieńców. Program to komoda i trzyczęściowa meblościanka. Meble przeznaczone są zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń, ze względu na...
 • Luxrad - Kwadro
  Czerń doskonale komponuje się również z aranżacją opartą na drewnie i granacie, czego dowodem jest nowoczesna łazienka z grzejnikiem „Kwadro” w matowym wykończeniu, której dekoracyjne dopełnienie stanowią geometryczne panele ścienne.
 • Schattdecor - Triana
  Cecha ta została nowocześnie zinterpretowana w postaci deskowania. Deszczułki kojarzące się z boazerią ścienną wyróżnia efekt trójwymiarowości. Zadruk cyfrowy umożliwia dowolność skalowania i rozmieszczenia elementów. Wielość wariantów dekoru daje...

Artykuły podobne

 • Alert dla produkcji mebli
  Kto jeszcze kilkanaście miesięcy temu pomyślałby, że pandemia napisze tak niespodziewany scenariusz dla branży meblarskiej?
 • Jakie są plusy i minusy pandemii?
  Co czwarty Polak dostrzega tyle samo plusów, co minusów pandemii, a co szósty nie doświadczył żadnych negatywnych skutków koronawirusa. Co tak naprawdę myślą o pandemii Polacy?
 • Home office nie dla wszystkich?
  Jak oceniają pracę zdalną pracodawcy, a jak pracownicy? Kto jest najmniej zadowolony z home office? Czy powrót do rzeczywistości sprzed COVID-19 jest możliwy?
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!