Podziel się:

Świąteczny „BIZNES.meble.pl″ i „Złota 200″

04-12-2021
Do schowka
Grudniowemu wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl" towarzyszy najgorętszy ranking branży meblarskiej - „Złota 200 - zestawienie największych producentów mebli w Polsce".
 
Najbardziej wyczekiwane wydanie 2021 roku właśnie trafiło na rynek. Jego wartość zwiększa wydawany od 11 lat dodatek specjalny: „Złota 200 – zestawienie największych producentów mebli w Polsce”.

By zapoznać się z najnowszym raportem wystarczy kliknąć:

 

„Złota 200” (edycja 2021).

 

Jak i gdzie można kupić raport „Złota 200"?

 

Pełną treść można uzyskać kupując roczną prenumeratę lub egzemplarz grudniowego wydania miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, do którego dołączone będzie zestawienie. Zakup możliwy jest przez stronę internetową www.wydawnictwo.meble.pl.

 

Można również wysłać wiadomość na adres .

 

O czym piszemy w najnowszym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl”?

 
Na ponad 120 stronach znajdziecie wszystko to, co aktualnie interesuje branżę meblarską i sektor wyposażenia wnętrz, czyli raporty, analizy, wywiady, relacje z targów, trendy i nowości. W grudniowym numerze nie mogło też zabraknąć życzeń, podsumowań i przewidywań. 
Ostatnie w tym roku wydanie rozpoczyna podsumowanie trzeciego kwartału z bardzo optymistycznymi prognozami dla branży meblarskiej. Jakimi? Przekonacie się czytając RAPORT. Co się działo na targach Warsaw Home & Contract, SICAM i M.O.W. możecie sprawdzić zapoznając się z relacjami. Jeśli natomiast jesteście ciekawi, w jakiej kondycji finansowej są producenci płyt i kto znalazł się w gronie 50 największych producentów arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna, to zapraszamy do lektury tekstu i zestawienia, które publikujemy w dziale BRANŻA.
Grudniowe wydanie to również trzy ciekawe rozmowy i każda z nich dotyczy innego obszaru rynku. O przyszłości pracy mówi Annie Szypulskiej Monika Kochalska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Fabryce Mebli Biurowych MARO. Tom Leach, członek Zarządu Leach & McGuire, opowiada Dianie Nachiło o rynku nowych możliwości, a o nowej rzeczywistości biznesowej przeczytacie w wywiadzie  z Wojciechem Szymańskim, prezesem Zarządu agencji Ideo Force, który przeprowadził Marek Hryniewicki.
A jeśli interesują Was powroty do źródeł designu, trendy i prognozy, czy konkretne produkty, takie jak fotele gamingowe, to koniecznie zajrzyjcie do działów DESIGN i TEMAT WYDANIA.
Na niesamowitej okładce świątecznego wydania jedna z najbardziej cenionych, nie tylko w Czechach, ale w całej Europie, współczesnych projektantek – Lucie Koldová, a w środku tekst o niej - „Światłoczuła”.
 
Ponadto w grudniowym wydaniu m.in:
 
FELIETONY

Wesołych Świąt 2021 - str. 6
Po co komu „On”? - str. 8
Nadzieja, która kruszy skałę - str. 10

RAPORT

Polska branża meblarska idzie po rekord - str. 12

Trzeci kwartał 2021 r. przyniósł kolejne znaczne wzrosty i rekordy, zwłaszcza w kwestii wartości produkcji sprzedanej mebli. Już wiemy, że procentowy wzrost w produkcji sprzedanej polskiej branży meblarskiej za cały 2021 r. nie będzie jedno-, a dwucyfrowy.

BRANŻA
 
Wiadomości - str. 18
 
Targi zmian - str. 28
 
Pod inną nazwą, z wydzielonymi na nowo strefami tematycznymi i pod nowymi auspicjami, w dniach 27-30 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się targi Warsaw Home & Contract 2021.

Przyszłość pracy będzie hybrydowa - str. 48

Rozmowa z Moniką Kochalską, dyrektor sprzedaży i marketingu w Fabryce Mebli Biurowych MARO.
 
Spadki wśród producentów płyt - str. 52

Swiss Krono, Kronospan Polska i Kronospan Mielec jako jedyne w gronie 50 największych producentów arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna (PKD 1621Z) zanotowały w 2020 r. przychody powyżej 1 mld zł.

Rynek nowych możliwości - str. 56

Rozmowa z Tomem Leach, członkiem Zarządu Leach & McGuire.

Restart SICAM - str. 62

Tegoroczne targi w Pordenone przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorów, potwierdzając tym samym wysoką pozycję na rynku.

Obudziliśmy się w nowej rzeczywistości biznesowej - str. 68

Rozmowa z Wojciechem Szymańskim, prezesem Zarządu agencji Ideo Force.

Udana edycja M.O.W. - str. 72

Pięć dynamicznych dni targowych M.O.W. przyniosło niezwykle pozytywne rezultaty: międzynarodowi goście, wiele transakcji biznesowych, a także uczciwa i partnerska dyskusja między przemysłem i handlem w zakresie wąskich gardeł dostaw, podwyżek cen materiałów i wyzwań dla pracowników.

DESIGN

Wiadomości - str. 76

Światłoczuła - str. 82

Przestrzenie i meble, które projektuje zdają się być utkane ze światła, a lampy jej autorstwa mają tak niezwykłe proporcje i kolory, że wymykają się wszelkim definicjom. Jedna z najbardziej cenionych, nie tylko w Czechach, ale w całej Europie, współczesnych projektantek – Lucie Koldová.

Nowe horyzonty - str. 90

Myślenie długofalowe, ekologiczny design, trwałość produktów – to wiodące idee zaprezentowane przez Heimtextil Trend Council.

20. PE-P na Warsaw Home & Contract 2021 - str. 96

W październiku mieliśmy przyjemność zaprezentować wyniki 20. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego na targach Warsaw Home & Contract 2021.

Wracając do korzeni - str. 98

Twórcze powroty do stylistyki lat 50. – 80. XX wieku pozwalają na korzystanie ze źródeł designu. Każda dekada jest inspirująca.

Trendy - str. 104
Nowości - str. 106

TEMAT WYDANIA: SPECJALNE PRZEZNACZENIE

Prawdziwi zawodowcy - str. 108

W drodze do wygranej warto wesprzeć się wiedzą i rozwiązaniami technologicznymi producentów i dystrybutorów foteli gamingowych.

Na lata - str. 116

Meble do warsztatów i garaży są solidne, wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję, są gwarancją wieloletniej eksploatacji.

CHILLOUT
 
 Bajkowy świat Mirosławy Smerek Bieleckiej - str. 122

„Światy nierzeczywiste, światy ukryte” – to już 70. spotkanie z polską sztuką współczesną w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.

Ponowne spotkanie - str. 123

Tegoroczna edycja Warsaw Home & Contact powstała z myślą o spotkaniu z drugim człowiekiem.

Felietony - str. 124
 
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Targi MEBLE POLSKA przełożone
  Z powodu obostrzeń w ubiegłym roku stacjonarna wersja targów MEBLE POLSKA nie doszła do skutku. Zamiast nich, w maju 2021 roku, zorganizowane zostały targi online. Grupa MTP była jednak zdeterminowana, aby w 2022 roku targi MEBLE POLSKA wróciły do stacjonarnego formatu. W...
 • Nowa data 60. edycji Salone del...
  60. edycja targów Salone Internazionale del Mobile została przeniesiona z kwietnia na czerwiec 2022 roku. W celu zorganizowania jubileuszowej odsłony, która w pełni odzwierciedlałaby znaczenie tego wydarzenia, Zarząd FederlegnoArredo Eventi, w porozumieniu z Fiera Milano,...
 • Jak sprzedawać meble przez...
  Z raportu Santander Bank Polska „E-commerce B2B – biznes w sieci. Perspektywa branży meblarskiej”, który powstał pod patronatem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, wynika, że polska branża meblarska wykazuje relatywnie niską adopcję...
 • 10 najważniejszych wydarzeń...
  Organizowany przez „BIZNES.meble.pl” plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2021 roku trwał od 10 do 19 stycznia 2022 roku. W tym roku nominowaliśmy 25 wydarzeń, spośród których Internauci wyłonili 10, przyznając im największą liczbę głosów. W tegorocznej...
 • Branża bije rekord, eksperci...
  W beczce miodu, jaką jest rekordowy rok dla polskich producentów mebli, łyżkę dziegciu stanowi rentowność produkcji. Jak podaje B+R Studio, przychody branży meblarskiej w Polsce wyniosły w 2021 roku 59,9 mld złotych, co daje 18% wzrost r/r. Według prognoz w 2022 roku przychody...
 • Zwiedzający z 50 krajów na...
  Wśród zarejestrowanych międzynarodowych kontraktacjach meblowych zwiedzających z zagranicy najwięcej jest osób z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Rumunii, Litwy, Belgii, Ukrainy, Węgier, Łotwy, Holandii i Słowacji. Swój udział w targach zapowiedzieli także...
 • Zagłosuj na najważniejsze...
  10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego roku. Organizatorem plebiscytu, który potrwa do 19 stycznia, jest redakcja „BIZNES.meble.pl”. By wziąć udział w głosowaniu wystarczy do środy 19 stycznia wskazać...
 • Co się zmienia na rynku...
  Z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nasz kraj na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja...
 • Kto się boi koncentracji w...
  Niemiecki Federalny Urząd Kartelowy początkowo miał wiele wątpliwości dotyczących połączenia grupy Krieger/Höffner (KHG) z grupą Begros, ale wszystkie udało się rozwiać dzięki zmianom dokonanym w pierwotnym planie koncentracji. Zielone światło dla koncentracji w niemieckim...
 • Zmiana terminu Proposte
  To już oficjalna informacja - Proposte 2022 zostało przesunięte. Odbędzie się w kwietniu i w tym samym miejscu, w Villa Erba w Cernobbio w północnych Włoszech, ale zostało przełożone na koniec miesiąca. Z komunikatu wydanego przez organizatorów wynika, że najbliższą...
 • UE i Rosja w sporze o drewno
  Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce poinformowało, że Unia Europejska wystąpiła o przeprowadzenie konsultacji z Rosją w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie ograniczeń eksportowych nałożonych przez ten kraj na produkty z drewna. Czego dotyczy spór...

Inne artykuły

Aktualności
 • Kto się boi koncentracji w niemieckim handlu?
  Niemiecki Federalny Urząd Kartelowy początkowo miał wiele wątpliwości dotyczących połączenia grupy Krieger/Höffner (KHG) z grupą Begros, ale wszystkie udało się rozwiać dzięki zmianom dokonanym w pierwotnym planie koncentracji. Zielone światło dla koncentracji w niemieckim...
 • Plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2021 roku
  10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego roku. By wziąć udział w organizowanym przez „BIZNES.meble.pl” plebiscycie wystarczy do 19 stycznia wskazać swoich faworytów: Najważniejsze wydarzenie 2021 roku Aby...
 • Trendy na rynku pracy w 2022 roku
  Rok 2022 będzie niezwykle dynamiczny pod względem rekrutacji. Firmy planują zatrudniać, lecz są świadome, że konkurencja nie śpi i o pracownika będzie coraz trudniej. Jak wynika z badania omówionego na łamach Raportu płacowego Hays 2022, aż 74% pracodawców oczekuje wyzwań...
 • Warsaw Home & Contract w rozszerzonej formule
  Dynamiczny rozwój projektu oraz liczne prośby wystawców i odwiedzających skłoniły organizatorów do rozszerzenia formuły targów Warsaw Home & Contract – flagowej imprezy Ptak Warsaw Expo – o nowe strefy: Electronics, Gift & Deco, Green Days....
 • Co się zmienia na rynku nieruchomości?
  Z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nasz kraj na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja...
Nowości produktowe
 • Laminam - Naturali Verde Alpi
  Specjalna mieszanka, z której powstał spiek, jest efektem wielu lat badań marki nad technologią produkcji. Zielone płyty powstały z naturalnych minerałów i pigmentów, które wzbogaciły ich kolorystykę, poprzez uzyskanie różnych, przenikających się...
 • Jafra - Vintage
  Masywny blat dębowy położony jest bezpośrednio na podstawie z metalowych profili, co podkreśla prostą, niewymuszoną formę, ale też skupia uwagę na niepowtarzalnym rysunku drewna. Wykończenia olejowoskiem w kolorze dąb natura (NB12) lub dąb ziemia (DZ1) oraz sęki wypełnione ciemną...
 • Desiva - Salvia
  Półki wewnętrzne są z płyty laminowanej, natomiast materiał zewnętrzny to stal malowana proszkowo. Komoda może zostać wykonana na zamówienie pod dopasowane do potrzeb klienta wymiary. Fot. Matylda Polak.
 • Ton - P.O.V.
  Nowa, oparta na tych zasadach, kolekcja „P.O.V.”, umożliwia skonfigurowanie prawie 70 wariantów stołów na centralnej podstawie, uzupełnia ją taboret, który można sztaplować. Modułowy system nadaje się do niemal każdego rodzaju wnętrz, a swoją nazwą...
 • Noti - Algo
  Dostępny jest w dwóch opcjach wykończenia: ze sklejki oraz w wersji tapicerowanej. Kolekcja „Algo” sprawdzi się zarówno w przestrzeniach publicznych takich, jak kawiarnie, poczekalnie, lobby i pokoje hotelowe oraz biura, ale też we wnętrzach mieszkalnych: w salonie...

Artykuły podobne

 • „Meblarski 1000”, czyli branża kontra pandemia
  Jak branża meblarska poradziła sobie z kryzysem? Oto najważniejsze dla rynku mebli liczby i jedyny taki ranking: „Meblarski 1000 - zestawienie największych producentów mebli w Polsce”.
 • Najwięksi producenci mebli w Polsce
  Najbardziej oczekiwany przez branżę meblarską ranking 2021 roku - „Meblarski 1000 - zestawienie największych producentów mebli w Polsce” - jest już dostępny.
 • Lektura na listopad
  O podwyżkach cen surowców, nowych rynkach sprzedaży i pomysłach na komfortowy wypoczynek przeczytacie w listopadowym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl”.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!