Podziel się:

Sklepy meblowe a lockdown

30-03-2021
Do schowka
Gdzie kupić meble, gdy wielkopowierzchniowe sklepy zostały zamknięte? W sieciach takich, jak Agata, Black Red White, IKEA czy Jysk możliwe są różne opcje robienia zakupów.

 

25 marca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, że od 27 marca do 9 kwietnia wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, powyżej 2 tys. m kw., będą zamknięte.

 

Gdzie kupić meble w czasie lockdownu?

 

Oto, jakie są możliwości robienia zakupów w sieciach sklepów: Agata, Black Red White, IKEA i Jysk.

 

 

1. AGATA

 

 

Jak poinformowała sieć Agata, jej salony umożliwiają różne opcje zrobienia zakupów podczas lockdownu. W komunikacie prasowym wydanym przez firmę można przeczytać, że od soboty 27 marca sklepy stacjonarne sieci salonów Agata w całej Polsce pozostają tymczasowo zamknięte. Z myślą o osobach, które chcą mieć stały i wygodny dostęp do produktów z oferty marki, umożliwiono im robienie zakupów bez wychodzenia z domu – nie tylko w sklepie internetowym, ale także za pomocą rozmów wideo i telefonicznych z konsultantami obecnymi w salonach.
 
Korzystając z opcji zakupów online klienci mogą zamówić dostawę produktów do domu lub też skorzystać z możliwości odbioru osobistego towarów w magazynie każdego z salonów. 
 
- Czy można dokonać zakupów zdalnych w salonie stacjonarnym?
 
Okazuje się, że tak. Mimo chwilowego wyłączenia sklepów z działalności, salony Agata otworzyły również możliwość skorzystania z oferty obiektów stacjonarnych, za sprawą wideo rozmów z konsultantami dostępnymi w salonie, którzy w prosty sposób przeprowadzą klientów przez proces zakupu interesującego asortymentu. Kupujący mogą wybrać doradców spośród kilkunastu kategorii produktów. Podobnie zakupów dokonywać można także, podejmując rozmowę telefoniczną z konsultantami sieci Agata - informuje sieć.
 
- W jaki sposób odbiera się zakupy?
 
W komunikacie wydanym przez sieć pojawia się informacja dotycząca magazynów salonów Agata. Pracują one w normalnym trybie, co oznacza, że klienci na bieżąco mogą dokonywać odbioru towarów zakupionych w każdej z dostępnych zdalnie form. Wszystkie magazyny czynne są w standardowych godzinach funkcjonowania salonów. 
 
Podejmowane przez nas działania są odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów, którym w sytuacji zamknięcia obiektów handlowych, chcieliśmy umożliwić odbiór wcześniej dokonanych zakupów, a także zapewnić stały dostęp do oferty marki. Jednocześnie zwracamy szczególną uwagę na stosowanie się do zasad sanitarnych podczas odbioru zamówień. Po wejściu do magazynu Agata obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób. Zachęcamy też do płatności bezgotówkowych, kartą lub przelewem – przekazują przedstawiciele firmy.
 
Agata zapewnia, że na bieżąco monitoruje dalszy rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce i najszybciej jak to możliwe, będzie informować klientów o kolejnych podejmowanych krokach.
 
 
ZOBACZ TAKŻE: Meblowy lockdown 3.0
 
 

2.  BLACK RED WHITE

 

 

Komunikat w związku z ograniczeniami wydała firma Black Red White, która poinformowała, że od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku większość salonów Black Red White jest otwarta. Na stronie producenta znajdują się dwie listy. Pierwsza zawiera informacje o 35 otwartych salonów firmowych, na drugiej liście uwzględniono 361 otwarte salony partnerskie, tj. kontrahentów firmy Black Red White.


W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Klientów i pracowników w naszych punktach sprzedaży wprowadziliśmy najwyższy reżim sanitarny i dodatkowe środki ochronne. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 25 marca 2021r. zamknięte są tylko wybrane sklepy, których powierzchnia przekracza 2 tys. m kw. - ogłasza Black Red White.

 

- Jak przebiega odbiór zamówień?

Firma informuje, że pomimo wprowadzonych zmian w obostrzeniach wszystkie salony bez zakłóceń wydają i dostarczają wcześniej zakupione produkty. Ze względów bezpieczeństwa producent rekomenduje regulowanie płatności za zamówienie poprzez przelew bankowy, zachęca też do zakupów za pośrednictwem e-sklepu, jak również do korzystania z usługi zakupów przez telefon.

Black Red White podkreśla, że bardzo poważnie podchodzi do tej sytuacji, na bieżąco ją monitoruje i przestrzega wszystkich zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz innych organów państwowych.

 

 

3. IKEA

 

 

26 marca oświadczenie wydała IKEA, informując w nim, że zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Radę Ministrów 25 marca br., od 27 marca do 9 kwietnia włącznie, wszystkie sklepy IKEA będą zamknięte. Zainteresowanych zakupami w IKEA poproszono o składanie zamówień, sprawdzanie dostępności produktów oraz korzystanie z usług IKEA za pośrednictwem strony internetowej. Poinformowano też, że sklep IKEA w mobilnej aplikacji działa 24 godziny na dobę.

 

- Gdzie można odbierać zamówienia?

 

Z komunikatu wydanego przez koncern wynika, że wszystkie Punkty Odbioru Zamówień IKEA są otwarte. Możliwy jest też odbiór w sklepach, ale tylko zamówień realizowanych w ramach usługi „Zamów i odbierz”. Usługi, montaże i dostawy będą się odbywać bez zmian, a klienci, którzy mieli umówione spotkania dotyczące konsultacji projektu wnętrza, otrzymają w ciągu najbliższych dni w tej sprawie informację - czytamy w oświadczeniu IKEA. Warto wiedzieć, że obecnie zwroty produktów są wstrzymane. Jeśli termin zwrotu upływa 30 kwietnia 2021 roku, zostanie przedłużony do 30 czerwca.

 

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas najważniejsze. Wśród naszych priorytetów jest także utrzymanie miejsc pracy oraz stabilności naszego biznesu. Koncentrujemy się zatem na działaniach pozwalających kontynuować sprzedaż i umożliwiających funkcjonowanie firmy przy wprowadzonych ograniczeniach. W miarę rozwoju sytuacji będziemy opierać dalsze nasze działania na rozporządzeniach lub komunikatach odpowiednich władz - tak koncern komentuje aktualną sytuację.
 

 

4. JYSK

 

 

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią Jysk poinformował, że od 27 marca tylko część sklepów będzie otwarta. Przypomniano, że zakupy można zrobić online lub zarezerwować i odebrać produkty w otwartym sklepie.

 

- Gdzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania?


W związku z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ograniczeń w handlu, pojawia się dużo pytań związanych z zakupami w naszych sklepach. Zebraliśmy zagadnienia, o które pytacie najczęściej. Mamy nadzieję, że będą pomocne - informuje Jysk. Sieć przypomina też o najważniejszych zasadach, takich jak odpowiednia liczba klientów w sklepie, zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu i dezynfekcja powierzchni dotykowych.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
szafa
10:16:35 2021-03-31
poszukuje szafy aleksandria axds821-dąb sangallo może byc z ekspozycji
mirosław
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Häfele otwiera salon wirtualny i...
  Targi Interzum w Kolonii to najważniejsze wydarzenie w branży meblarskiej, które co roku przyciąga tłumy. W edycji 2019 udział wzięło prawie 2 tysiące wystawców z 60 krajów i ponad 70 tys. odwiedzających z całego świata. W tym roku frekwencja może być jeszcze...
 • Mała firma, duży problem
  Przeprowadzone na zlecenie Kaczmarski Inkasso badanie „Jak MŚP korzysta z windykacji” pokazuje, że im mniejsza firma, tym większe ma opory przed odzyskiwaniem swoich należności. Jakie firmy najlepiej i najgorzej radzą sobie z opóźnionymi płatnościami? Najmocniej...
 • Salone del Mobile 2021 [UPDATE]
  Wydany 29 kwietnia komunikat nie pozostawia wątpliwości. Organizatorzy potwierdzają, że targi w Mediolanie odbędą się we wrześniu. Zapowiadają, że będzie to innowacyjna, kultowa i wyjątkowa edycja. Salone del Mobile jako zupełnie nowe wydarzenie 59. edycja Salone del Mobile.Milano...
 • interzum @home: „interzum Trend...
  Jakie dostępne na rynku materiały pomagają chronić zdrowie? Co oznacza wegański materiał drewnopochodny, projektowanie generatywne lub podejście cradle-to-cradle („od kołyski do kołyski”) w przypadku przemysłu meblarskiego? Czy model wypożyczania mebli działa? A wracając...
 • Kuchnie made in Germany
  To tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone podczas konferencji biznesowej AMK, niemieckiego stowarzyszenia przedsiębiorców z branży mebli kuchennych, producentów urządzeń i akcesoriów, usługodawców i kooperantów handlowych. Najważniejszy...
 • Sklepy meblowe - od kiedy znów...
  Po przeszło miesiącu od zamknięcia wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych, handel doczekał się dobrych wiadomości. Sklepy meblowe i budowlane będą czynne Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia...
 • Pierwsza cyfrowa edycja Interzum
  Dzięki licznym funkcjom interzum @home oferuje pełne spektrum możliwości biznesowych. Targi cyfrowe koncentrują się na dwóch głównych aspektach: treści i sieci. Platforma cyfrowa zapewnia różnorodne możliwości prezentacji produktów i trendów, a także...
 • Majowe wydanie...
  Wydanie 5/2021 miesięcznika „BIZNES.meble.pl” właśnie trafia na rynek w wersji papierowej. Jest także dostępne w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 5/2021. O czym w nim przeczytacie? O sytuacji w branży HoReCa, zmianach na rynku niemieckim oraz wyzwaniach...
 • Asortyment dekorów EGGER...
  Dzięki Interior Match prezentujemy możliwości zestawiania ze sobą dekorów z Kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 wraz z dekorami z nowej Kolekcji podłóg EGGER PRO 2021+. Trend Mix & Match już od jakiegoś czasu dominuje w projektach wnętrz. Łączenie...
 • MEBLE POLSKA Edycja Specjalna –...
  Pre-event MEBLE POLSKA Edycja Specjalna oficjalnie rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 28 maja. To w tym okresie odbędą się wszystkie umówione spotkania i prelekcje. - Ale kupcy mają możliwość dostępu do platformy już wcześniej. Uczestnicy VIP korzystać z niej mogą już od 3...
 • Targi spoga+gafa odwołane
  Pierwsza cyfrowa edycja targów Interzum jest już na półmetku, a tymczasem Koelnmesse ogłasza, że inne wydarzenie, którego jest organizatorem, zostaje odwołane. Nawet jeśli ankieta, która została przeprowadzona wśród międzynarodowych odwiedzających i...
 • Bardzo długi sezon
  Z raportu przeprowadzonego na początku lutego br. przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego wynika, że 87% hoteli nie przewiduje osiągnięcia zysku z działalności operacyjnej wcześniej niż koniec 2022 r. Praktycznie wszystkie hotele, bo aż 99%, prognozują powrót do poziomu...

Inne artykuły

Aktualności
 • interzum @home: „interzum Trend Stage” o palących problemach branży wnętrzarskiej
  Jakie dostępne na rynku materiały pomagają chronić zdrowie? Co oznacza wegański materiał drewnopochodny, projektowanie generatywne lub podejście cradle-to-cradle („od kołyski do kołyski”) w przypadku przemysłu meblarskiego? Czy model wypożyczania mebli działa? A wracając...
 • Targi LIGNA w nowym terminie
  Złe wieści płyną z Hanoweru - LIGNA 2021 nie odbędzie się. Następna edycja targów planowana jest na maj 2023 roku. Deutsche Messe informują ponadto, że jeszcze jesienią 2021 roku zostanie uruchomiona cyfrowa platforma, a także, że kolejna konferencja w Rosenheim odbędzie się na...
 • Salone del Mobile 2021 [UPDATE]
  Wydany 29 kwietnia komunikat nie pozostawia wątpliwości. Organizatorzy potwierdzają, że targi w Mediolanie odbędą się we wrześniu. Zapowiadają, że będzie to innowacyjna, kultowa i wyjątkowa edycja. Salone del Mobile jako zupełnie nowe wydarzenie 59. edycja Salone del Mobile.Milano...
 • Pokój dzienny wg „PRZEWODNIKA ARCHITEKTA”
  Po publikacjach poświęconych przestrzeni snu i organizacji pracy, nadszedł czas, by na rynku pojawił się „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: strefa dzienna”. To e-wydanie specjalne miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, które powstało dla architektów, a jego główny...
 • MEBLE POLSKA Edycja Specjalna – 3 maja otwarcie platformy dla uczestników VIP
  Pre-event MEBLE POLSKA Edycja Specjalna oficjalnie rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 28 maja. To w tym okresie odbędą się wszystkie umówione spotkania i prelekcje. - Ale kupcy mają możliwość dostępu do platformy już wcześniej. Uczestnicy VIP korzystać z niej mogą już od 3...
Nowości produktowe
 • Balma - Demino
  Elementy tej kolekcji charakteryzują się przede wszystkim masywnymi nogami, połączonymi relingiem i grubymi blatami. Stoły „Demino” są dostępne w wielu wymiarach i kolorach, dzięki czemu znajdą zastosowanie zarówno jako główne meble w salach konferencyjnych, a...
 • Siro - Uchwyt jednopunktowy 2509
  Powierzchnia radełkowana poprawia pochwyt i wpływa na estetykę produktu. Montaż w pozycji poziomej lub pionowej zapewnia jednakową funkcjonalność. Długość ramienia wynosi 72 mm, wysokość całkowita to 32 mm. Produkt występuje w dość zróżnicowanej gamie wykończeń...
 • Festool - Nowości od Festool: 4-biegowe wiertarko-wkrętarki z systemem KickbackStop
  Nowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka QUADRIVE TDC 18/4 jest niezwykle wytrzymała, a dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC gwarantuje w równej mierze wysoką odporność na obciążenia, jak i trwałość. Równie wydajna i wszechstronna jest nowa wiertarko-wkrętarka udarowa...
 • Noti - Nome
  Fotel o niewielkich gabarytach zwraca uwagę elegancko skrojoną formą o łagodnych krawędziach i liniach. Kolekcja dobrze wpisuje się zarówno w domowe wnętrza, jak i przestrzenie publiczne, szczególnie hotelowe.
 • Titus - Kinetics PushPlus
  PushPlus to kolejne innowacyjne rozwiązanie firmy Titus do montażu drzwi kieszeniowych. Zazwyczaj drzwi przesuwne kieszeniowe w pozycji całkowicie otwartej zatrzymują się nieco przed krawędzią ściany (kasetą konstrukcyjną), wystając i zasłaniając światło przejścia. Dzięki systemowi...

Artykuły podobne

 • Co ze sklepami meblowymi i budowlanymi?
  Lockdown potrwa jeszcze niemal dwa tygodnie. Obostrzenia mają obowiązywać do 18 kwietnia. Czy są wśród nich ograniczenia w handlu i czy obejmą one sklepy meblowe?
 • Meblowy lockdown 3.0
  Rok po wiosennym zamknięciu sklepów meblowych i niespełna pół roku po ponownym zamknięciu - w listopadzie - wielkopowierzchniowe sklepy meblowe czeka trzeci lockdown.
 • Rząd zamyka sklepy meblowe
  Rekord zakażeń wywołał natychmiastową reakcję rządu. Od 27 marca w Polsce będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia. Restrykcje obejmą sklepy meblowe - które i na jak długo?
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!