Podziel się:

Plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

10-01-2022
Do schowka
Zagłosuj na najważniejsze dla branży meblarskiej w Polsce wydarzenie 2021 roku. Organizatorem plebiscytu, który potrwa do 19 stycznia, jest redakcja „BIZNES.meble.pl”.

 

10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego roku.

 

By wziąć udział w organizowanym przez „BIZNES.meble.pl” plebiscycie wystarczy do 19 stycznia wskazać swoich faworytów:

 

 

Najważniejsze wydarzenie 2021 roku

 

 

Aby głos był ważny należy wytypować 5 wydarzeń (wszystkie wskazania są równorzędne).

 

Wyniki ogłosimy 20 stycznia. Zostaną opublikowane na portalu www.biznes.meble.pl, w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” i w mediach społecznościowych „BIZNES.meble.pl”.

 

Zapraszamy do głosowania na Najważniejsze wydarzenie 2021 roku!

 

Poniżej publikujemy nominowane wydarzenia, na które można oddawać głosy.

 

 

25 wydarzeń, którymi żyła branża meblarska w 2021 roku:

 

 

CIFF

 

47. edycja CIFF Guangzhou, która odbyła się w marcu 2021 roku, okazała się ważną platformą umożliwiającą obserwację aktualnych trendów w projektowaniu mebli i aranżacji przestrzeni, a także innowacji.

 

MIFF Furniverse

 

Obie edycje malezyjskich targów MIFF Furniverse – w marcu i październiku 2021 roku – odnotowały bardzo dobre wyniki. Podczas październikowej dyskusji online rozmawiano o polskich meblach i drewnie z Polski.

 

Interzum@home 2021

 

Interzum to organizowane przez Koelnmesse w cyklu 2-letnim święto innowacji o bardzo silnym wpływie na przemysł meblarski. Ubiegłoroczne targi odbyły się w dniach 4-7 maja w formule cyfrowej na platformie Interzum@home.

 

Meble Polska Edycja Specjalna

 

Ponad tysiąc uczestników z 44 krajów, 54 wystawców z 8 krajów i ponad 2,6 tys. rozmów wideo to bilans biznesowych spotkań branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz Meble Polska Edycja Specjalna, które odbywały się online od 24 do 28 maja 2021 roku.

 

Łódź Design Festival

 

W 2021 roku odbyły się dwie edycje – majowa i wrześniowa – tego inspirującego branżę wydarzenia, które prezentuje design w różnych odsłonach. Organizatorzy festiwalu, prowadząc dialog z odbiorcami skupiają się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji.

 

100 lat targów w Poznaniu

 

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 28 maja 2021 roku, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.

 

Pierwsza prezeska targów w Mediolanie

 

Maria Porro to pierwsza kobieta, która stanęła na czele Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu. Wybór, którego dokonał Zarząd Federlegno Arredo Eventi, stanowi przełom w historii Salone del Mobile.Milano.

 

Supersalone

 

Po ponad 2-letniej przerwie, w dniach 5-10 września 2021 roku, w Mediolanie odbyło się wydarzenie specjalne pod nazwą Supersalone, stanowiąc preludium dla 60. edycji Salone del Mobile.Milano, zaplanowanej na 5-10 kwietnia 2022 roku.

 

Proposte

 

W dniach 7-9 września 2021 roku we włoskim Cernobbio odbyła się 28. edycja tkaninowych targów Proposte, gromadząc stacjonarnie międzynarodowe grono wystawców i zwiedzających.

 

London Design Festival

 

Londyn słynie z tego, że jest jedną z kreatywnych stolic świata. Eklektyczny program wrześniowego festiwalu stał się nowym początkiem dla dialogu w świecie designu – wezwaniem marek do odpowiedzialnych działań.

 

DREMA

 

To była już druga edycja, która odbyła się podczas pandemii. Trudne warunki nie przeszkodziły wydarzeniu zorganizowanemu przez Grupę MTP w dniach 14-17 września 2021 roku w pozostaniu w czołówce światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu, co potwierdza EUMABOIS.

 

M.O.W.

 

Wrześniowe targi M.O.W. były pierwszą prawdziwą imprezą branżową w Niemczech, która odbyła się w 2021 roku, udowodniając, jak ważnym są wydarzeniem dla europejskiego rynku meblarskiego.

 

LIGNA. Innovation Network

 

W dniach od 27 do 29 września 2021 roku Deutsche Messe oraz stowarzyszenie VDMA zorganizowały wydarzenie cyfrowe – LIGNA. Innovation Network. Uczestnicy targów online wzięli udział w pokazach i dyskusjach na temat najważniejszych światowych trendów dotyczących obróbki drewna.

 

Polskie meble na High Point Market

 

W październiku 2021 roku na wspólnym stoisku w High Point w Karolinie Północnej, gdzie odbywają się najstarsze i największe targi mebli na świecie, zaprezentowało się siedem polskich firm i marek:Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór oraz Zieta Studio.

 

Powstanie grupy Kolektywni

 

5 października 2021 roku ogłoszono powstanie grupy Kolektywni, zrzeszającej 5 marek: Borcas, Loft Decora, Miloni, Nobonobo i Swallow’s Tail, których wyznacznikami są unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość.

 

SICAM

 

12. edycja targów odbyła się w Pordenone w dniach 12-15 października 2021 roku i odniosła sukces przewyższający najbardziej optymistyczne prognozy. W wydarzeniu bierze udział coraz więcej czołowych graczy z branży meblarskiej, oferujących innowacyjne rozwiązania, oryginalne produkty i technologie.

 

Warsaw Home & Contract

 

Pod inną nazwą, z wydzielonymi na nowo strefami tematycznymi i pod nowymi auspicjami, w dniach 27-30 października 2021 roku, w Ptak Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Home & Contract. Po 2-letniej przerwie w Nadarzynie spotkali się wszyscy spragnieni nowości ze świata designu.

 

20. edycja PE-P

 

Realizowana przez prof. Katarzynę Laskowską i as. Joannę Lisiecką z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu 20. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego udowodniła, jak ważna jest współpraca przyszłych projektantów z przedsiębiorcami.

 

Rekordowe archiDAY

 

Zrealizowana w systemie hybrydowym 7. odsłona archiDAY była największą i najbardziej rozbudowaną tematycznie edycją wydarzenia skierowanego do architektów i projektantów.

 

Polskie wzornictwo na EXPO 2020

 

Od 18 listopada do 1 grudnia 2021 roku w zaprojektowanym przez WXCA polskim pawilonie na EXPO 2020 w Dubaju można było oglądać wystawę Creative by Nature pod kuratelą Doroty Koziary. Objęła ona zarówno sztukę współczesną, design, jak i innowacyjne produkty z różnych dziedzin życia.

 

60-lecie IKEA w Polsce

 

60 lat temu Polska stała się pierwszym krajem po Szwecji, z którym IKEA związała swoją przyszłość, nawiązując współpracę z polskim dostawcą.

 

Problemy z dostępnością i wzrostami cen surowców

 

Miniony rok upłynął branży meblarskiej pod znakiem zerwanych łańcuchów dostaw i drastycznych podwyżek cen drewna oraz materiałów i komponentów do produkcji mebli, takich jak płyty, czy pianki.

 

Rekordy branży meblarskiej

 

Rekordowe przychody polskich producentów mebli (wzrost o 18% w porównaniu z 2020 roku wg wstępnych szacunków).

 

Walka o zakaz masowego eksportu drewna

 

Mobilizacja przeciwko masowemu eksportowi drewna nabrała tempa i nie ograniczała się tylko do podpisania petycji dotyczącej zakazu eksportu drewna okrągłego z Unii Europejskiej.

 

Rekordowa inflacja

 

W grudniu padł kolejny rekord – inflacja nie zwalnia i na koniec roku wyniosła już 8,6%.

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

 

Najważniejsze wydarzenie 20221 roku
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Targi MEBLE POLSKA przełożone
  Z powodu obostrzeń w ubiegłym roku stacjonarna wersja targów MEBLE POLSKA nie doszła do skutku. Zamiast nich, w maju 2021 roku, zorganizowane zostały targi online. Grupa MTP była jednak zdeterminowana, aby w 2022 roku targi MEBLE POLSKA wróciły do stacjonarnego formatu. W...
 • Nowa data 60. edycji Salone del...
  60. edycja targów Salone Internazionale del Mobile została przeniesiona z kwietnia na czerwiec 2022 roku. W celu zorganizowania jubileuszowej odsłony, która w pełni odzwierciedlałaby znaczenie tego wydarzenia, Zarząd FederlegnoArredo Eventi, w porozumieniu z Fiera Milano,...
 • Jak sprzedawać meble przez...
  Z raportu Santander Bank Polska „E-commerce B2B – biznes w sieci. Perspektywa branży meblarskiej”, który powstał pod patronatem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, wynika, że polska branża meblarska wykazuje relatywnie niską adopcję...
 • 10 najważniejszych wydarzeń...
  Organizowany przez „BIZNES.meble.pl” plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2021 roku trwał od 10 do 19 stycznia 2022 roku. W tym roku nominowaliśmy 25 wydarzeń, spośród których Internauci wyłonili 10, przyznając im największą liczbę głosów. W tegorocznej...
 • Branża bije rekord, eksperci...
  W beczce miodu, jaką jest rekordowy rok dla polskich producentów mebli, łyżkę dziegciu stanowi rentowność produkcji. Jak podaje B+R Studio, przychody branży meblarskiej w Polsce wyniosły w 2021 roku 59,9 mld złotych, co daje 18% wzrost r/r. Według prognoz w 2022 roku przychody...
 • Zwiedzający z 50 krajów na...
  Wśród zarejestrowanych międzynarodowych kontraktacjach meblowych zwiedzających z zagranicy najwięcej jest osób z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Rumunii, Litwy, Belgii, Ukrainy, Węgier, Łotwy, Holandii i Słowacji. Swój udział w targach zapowiedzieli także...
 • Zagłosuj na najważniejsze...
  10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego roku. Organizatorem plebiscytu, który potrwa do 19 stycznia, jest redakcja „BIZNES.meble.pl”. By wziąć udział w głosowaniu wystarczy do środy 19 stycznia wskazać...
 • Co się zmienia na rynku...
  Z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nasz kraj na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja...
 • Kto się boi koncentracji w...
  Niemiecki Federalny Urząd Kartelowy początkowo miał wiele wątpliwości dotyczących połączenia grupy Krieger/Höffner (KHG) z grupą Begros, ale wszystkie udało się rozwiać dzięki zmianom dokonanym w pierwotnym planie koncentracji. Zielone światło dla koncentracji w niemieckim...
 • Zmiana terminu Proposte
  To już oficjalna informacja - Proposte 2022 zostało przesunięte. Odbędzie się w kwietniu i w tym samym miejscu, w Villa Erba w Cernobbio w północnych Włoszech, ale zostało przełożone na koniec miesiąca. Z komunikatu wydanego przez organizatorów wynika, że najbliższą...
 • UE i Rosja w sporze o drewno
  Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce poinformowało, że Unia Europejska wystąpiła o przeprowadzenie konsultacji z Rosją w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie ograniczeń eksportowych nałożonych przez ten kraj na produkty z drewna. Czego dotyczy spór...

Inne artykuły

Aktualności
 • Pierwsze wydanie „BIZNES.meble.pl” w 2022 roku
  Zaczynamy z nową energią: od postanowień noworocznych, przez najnowsze dane dotyczące eksportu mebli, relację z diamentowej gali, po rozmowy o wyzwaniach, które czekają na meblarzy w 2022 roku. Zabieramy też czytelników do przestrzeni snu, a na koniec serwujemy interesującą...
 • Tym żyła branża meblarska w 2021 roku
  2020 rok zdominował jeden temat - COVID-19, więc gdy pandemia została z nami na dłużej można było się spodziewać, że to właśnie ona będzie biła rekordy popularności również w 2021 roku. Tak się jednak nie stało, a przynajmniej nie w branży meblarskiej, którą...
 • Targi MEBLE POLSKA przełożone
  Z powodu obostrzeń w ubiegłym roku stacjonarna wersja targów MEBLE POLSKA nie doszła do skutku. Zamiast nich, w maju 2021 roku, zorganizowane zostały targi online. Grupa MTP była jednak zdeterminowana, aby w 2022 roku targi MEBLE POLSKA wróciły do stacjonarnego formatu. W...
 • Trendy na rynku pracy w 2022 roku
  Rok 2022 będzie niezwykle dynamiczny pod względem rekrutacji. Firmy planują zatrudniać, lecz są świadome, że konkurencja nie śpi i o pracownika będzie coraz trudniej. Jak wynika z badania omówionego na łamach Raportu płacowego Hays 2022, aż 74% pracodawców oczekuje wyzwań...
 • Zmiana terminu Proposte
  To już oficjalna informacja - Proposte 2022 zostało przesunięte. Odbędzie się w kwietniu i w tym samym miejscu, w Villa Erba w Cernobbio w północnych Włoszech, ale zostało przełożone na koniec miesiąca. Z komunikatu wydanego przez organizatorów wynika, że najbliższą...
Nowości produktowe
 • Laveo - Marmara
  Funkcjonalna, głęboka i wygłuszona komora została wykonana ze stali nierdzewnej, jest odporna na zarysowania, przebarwienia, wysoką temperaturę i szok termiczny.
 • Jafra - Vintage
  Masywny blat dębowy położony jest bezpośrednio na podstawie z metalowych profili, co podkreśla prostą, niewymuszoną formę, ale też skupia uwagę na niepowtarzalnym rysunku drewna. Wykończenia olejowoskiem w kolorze dąb natura (NB12) lub dąb ziemia (DZ1) oraz sęki wypełnione ciemną...
 • Schattdecor - Dąb Karlstad i Valongo
  Podkreślone zostały typowe cechy drewna dębowego i wynikające z nich wrażenie solidności. Uspokojony i harmonijny rysunek jest nowoczesny w wyrazie i bardzo uniwersalny – doskonale wygląda zarówno na frontach meblowych, panelach ściennych, jak i blatach kuchennych. Natomiast...
 • Noti - Algo
  Dostępny jest w dwóch opcjach wykończenia: ze sklejki oraz w wersji tapicerowanej. Kolekcja „Algo” sprawdzi się zarówno w przestrzeniach publicznych takich, jak kawiarnie, poczekalnie, lobby i pokoje hotelowe oraz biura, ale też we wnętrzach mieszkalnych: w salonie...
 • Labra - Haloo
  Powstaje ona na bazie odpowiednio przetworzonych odpadów. „Haloo” jest rozwiązaniem 2 w 1, ponieważ uwzględnia potrzeby akustyczne oraz pełni funkcję zaawansowanych, nowoczesnych lamp.

Artykuły podobne

 • Jubileusze producentów mebli w 2022 roku
  W ciągu najbliższych 12 miesięcy rocznicę założenia firmy będzie świętowało wielu meblarzy. W gronie tegorocznych jubilatów są najwięksi przedsiębiorcy w branży meblarskiej.
 • Tym żyła branża meblarska w 2021 roku
  Oto zestawienie najważniejszych tematów dla branży meblarskiej w 2021 roku - 20 najpopularniejszych artykułów na portalu biznes.meble.pl.
 • Prognozy dla eksportu i wzrosty cen mebli
  Dwa tematy zdominowały webinarium zorganizowane przez OIGPM i B+R Studio Tomasz Wiktorski - rekordy w eksporcie i galopująca inflacja, która dotknęła też handel meblami.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!