Podziel się:

Kolekcja Formica® Door - styl łączy się z trwałością

20-09-2021
Do schowka
Formica Group wprowadza na rynek uaktualnioną gamę wzorów z kolekcji Formica® Door.

 

Kolekcja Formica® Door zawiera gamę wyrafinowanych, przyciągających wzrok dekorów jednobarwnych i drewnopodobnych  oraz przyjemnych w dotyku wykończeń powierzchni w laminatach wysokociśnieniowych (HPL). Laminaty HPL są idealnym materiałem spełniającym wysokie wymogi projektowe i architektoniczne dotyczące właściwości i powierzchni drzwi w nowoczesnych środowiskach komercyjnych i mieszkalnych.

 

W Formica Group wzięliśmy pod uwagę najlepsze i najbardziej użyteczne projekty i dekory do projektowania drzwi. Przedstawiamy 15 nowych kolorów, wszystkie dostępne w strukturze Matte58 i cztery wybrane kolory dostępne teraz  w strukturach Naturelle i Linewood, aby zaprezentować drewniane detale w kolorze. Inspiracją kolekcji Formica Doors była przyroda. Kolekcja wprowadza 20 nowych dekorów drewnopodobnych w różnych teksturach, tak dobranych, aby jak najlepiej pasowały do ​​danego wzoru drewna.

 

Zdaniem Niny Bailey, Design Manager w Formica Group „zaktualizowana kolekcja Formica Door została tak dopracowana i zaprojektowana, aby zawierała najbardziej odpowiednie i użyteczne wzory i dekory do zastosowania w drzwiach. Kolekcja zawiera pełną ofertę dekorów jednobarwnych Formica, a także szeroką gamę dekorów drewnopodobnych i niewielki wybór wzorów. Wybierając produkty z gamy Door, szczególną wagę przywiązywaliśmy do walorów estetycznych, jakie drzwi wnoszą do przestrzeni. Drzwi to nie tylko funkcjonalne elementy zamykające przestrzenie i zapewniające wejście i wyjście,  stanowią one kluczowy element ogólnego projektu wnętrza i często mogą być uwieńczeniem projektu, tworząc wyrazisty i subtelny wygląd.”

 

Dekory jednobarwne

 

Wprowadziliśmy nowe, jednolite kolory: zielenie, czerwienie oraz kolory reprezentujące otwarte, praktyczne podejście.

 

Nowa paleta zieleni jest kontynuacją trendów w projektowaniu biofilicznym i motywu wprowadzania natury do wnętrza. Zawiera naturalne, ziemiste odcienie zieleni w wyrafinowanych, uspokajających odcieniach.

 

Wprowadziliśmy także terakotę i ziemiste odcienie czerwieni, wpisując się w trend naturalnie wyglądających materiałów, przez co przedmioty wytworzone przez ludzi wyglądają autentycznie. 

 

Nowo opracowane palety czerwieni składają się z zestawu odcieni terakoty, w tym glinianych odcieni Adobe i Brick, oraz różu, który znalazł się w centrum uwagi jako nowy, neutralny kolor, oraz Henny - głębokiej, naturalnej czerwieni.

                                                     

Seria Night zawiera trzy nowe, bogate i luksusowe kolory „prawie czarne”. Night Shade to niemal czarny czerwonawy, Night Forest ma w sobie tyle samo ciemności co zielonego, a Night Sea jest mocno ciemnoniebieski.

 

Brite White to chłodna biel, uzupełnia nowo wprowadzone dekory jednobarwne.

 

Nie lekceważąc znaczenia doboru koloru przy projektowaniu drzwi, Nina uważa, że „używanie koloru na drzwiach może mieć ogromny wpływ na całą przestrzeń wewnętrzną. Zastosowanie jasnych i pigmentowanych odcieni na drzwiach może sprawić, że będą się one wyróżniać jako element projektu przestrzennego, i można je nawet łączyć z formą odnajdowania drogi, pomagającą zidentyfikować różne obszary i przestrzenie. Nowe dodatki bardziej nasyconych i ciemnych odcieni ziemistych mogą również stanowić deklarację, choć być może mniej oczywistą, łącząc się z kolorami w innych zastosowaniach, takich jak meble. Jednolite kolory do zastosowania na drzwiach tworzą czyste i uporządkowane środowisko, mogą także pomóc w obniżeniu poziomu stresu i poprawiać nastrój.”

 

Dekory drewnopodobne

 

Zdaniem Niny „wykorzystanie drewna w projektowaniu drzwi tworzy elegancję. Pięknie, subtelnie łączy nas z zewnętrznym światem przyrody, ale także nadaje przestrzeni przytulny charakter, tworząc w pomieszczeniu odczucie  pozytywności i spokoju.”

 

Główną atrakcją dekorów drewnianych jest dąb Ventura - stylowy, odprężający rysunek drewna w chłodnym, neutralnym szarym odcieniu, niemal niebieskawym.

 

Seria Cedar to wyluzowana, uspokajająca i nowoczesna wersja o wyglądzie drewna iglastego, składająca się z trzech kolorów: blond, mlecznej mokki i prawie czarnego.

 

Klon Tromso to inspirowany Skandynawią, naturalnie lekki gatunek o niskim poziomie kontrastu, z typowymi sękami.  Trzy dekory jesionu: Pale Ash, Aged Ash i Dark Ash  tworzą niezaprzeczalna skandynawską elegancję o ponadczasowej strukturze.

 

Modny beż, szarość i szarobrązowy poszerzają szarą, stonowaną paletę, wprowadzając Belvedere Beech i Nevada Oak.

 

Cztery eleganckie orzechy włoskie: Formal Walnut, Refined Walnut, Peruca Walnut i Cetina Walnut dodają kolekcji ciepła - od wybielanego do w pełni nasyconego ciemnego brązu. 

 

Dąb nadal jest popularnym i klasycznym wyborem drewna, nowe dodatki obejmują zarówno proste słoje, jak Evergreen Oak, lekko rustykalny Tula Oak, jak również Carpentry Oak z rzazami i sękami.

 

Birchply jest odpowiedzią na trend dekorów drewnopodobnych w skali ekstremalnej i architektonicznej.  Tak powszechny materiał budowlany na całym świecie, jakim jest Raw Birchply i Black Birchply, to znajomy wygląd, a fornir cięty rotacyjnie to wyjątkowy i uderzający wzór w laminacie wysokociśnieniowym.

 

Styl spotyka się z trwałością

 

Nieodłączne właściwości laminatu wysokociśnieniowego Formica® oznaczają, że kolekcja Formica Door jest wysoce odporna na plamy, uderzenia, zadrapania i wilgoć, jest higieniczna i łatwa w utrzymaniu. Rezultatem jest kolekcja oferująca powierzchnie o wytrzymałości i trwałości, dzięki którym piękno drzwi pozostaje nienaruszone z upływem czasu, stanowiąc alternatywę dla drzwi lakierowanych, drewna lub forniru, kompozytu lub PCV.

 

Rozmiary arkuszy

 

Różnorodność dostępnych rozmiarów arkuszy zapewnia architektom i projektantom swobodę i elastyczność w łączeniu standardowych i wykonanych na zamówienie rozmiarów drzwi, dostosowanych do potrzeb projektu. Kolekcja Formica Door jest równie odpowiednia do zastosowań w szpitalach jak i placówkach edukacyjnych, gdzie często wymagane są szersze i wyższe drzwi, jak w przypadku hoteli, biur, sklepów i domów. Zgodność między arkuszami zapewni dopasowanie drzwi w całym wnętrzu.

 

Standardowo dostępne w następujących czterech rozmiarach arkuszy: 2.150 x 950 mm, 2.350 x 950 mm, 2.350 x 1.300 mm i 3.050 x 1.300 mm. Różnorodność rozmiarów arkuszy i wszechstronność laminatu pozwala również na wytwarzanie dodatkowych elementów, takich jak meble i okładziny ścienne, i dopasowywanie ich do drzwi, aby całemu wnętrzu nadać motyw przewodni.

 

Aby zobaczyć kolekcję drzwi Formica i zamówić próbkę, wejdź na stronę www.formica.com

 

Materiał Partnera zewnętrznego

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Łańcuchy dostaw coraz bardziej...
  Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ „Solidarność” opublikowała apel światowych przywódców organizacji transportowych, w którym wezwali oni ONZ do zakończenia kryzysu humanitarnego pracowników łańcucha dostaw. Pismo wystosowane przez...
 • Pytania o przyszłość branży...
  15 września Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zorganizowała Okrągły Stół poświęcony przyszłości sektora meblarskiego. Kto wziął udział w rozmowach o sytuacji w branży? Specjaliści z branży zebrali się, aby przedyskutować przyczyny wysokich cen...
 • Protest przemysłu drzewnego
  Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego poinformowała, że w związku z napływającymi do biura Izba postulatami w sprawie organizacji protestu, PIGPD zgłosiła chęć przeprowadzenia demonstracji pod kancelarią Prezesa Rady Ministrów. 7 października zgłoszenie zostało...
 • Zasady poszły w las
  Od 6 października obowiązują nowe zasady sprzedaży drewna na rok 2022, wprowadzone przez Lasy Państwowe. W komunikacie wydanym przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych czytamy, że: wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom przemysłu drzewnego i w znacznie większym stopniu preferują...
 • Co po inflacji i problemach z...
  Dla czytelników Meble.pl firma Euler Hermes przygotowała specjalną ofertę, po wpisaniu kodu promocyjnego EH-MEBLE na formularzu kontaktowym na stronie ubezpieczyciela www.eulerhermes.pl otrzymujecie rabat -20% na Ubezpieczenie Należności dla Państwa firmy. Informacje o ograniczeniu (do...
 • Trendy i wyzwania:...
  Jeszcze ciepły, październikowy miesięcznik „BIZNES.meble.pl” czeka na czytelników w wersji papierowej, jak również online – w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 10/2021. W tym wydaniu zmierzyliśmy się z wieloma ważnymi i trudnymi, ale jakże...
 • „Diament Meblarstwa”:...
  16. edycja konkursu organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” i portalu www.biznes.meble.pl oraz Meble.pl S.A. dobiega końca. Na podjęcie decyzji o udziale w konkursie „Diament Meblarstwa” pozostał tydzień! Zgłoszenia...
 • 3 tygodnie do Warsaw Home &...
  Od 2016 roku Warszawa osiągnęła to, co nie udało się chociażby Berlinowi, czyli zorganizowanie największej wnętrzarskiej imprezy targowej w Europie Centralnej i Wschodniej, która stanowi łącznik pomiędzy Zachodem a Wschodem. Uczestnicy poprzedniej edycji wiedzą już także, że...
 • Konferencja na temat przemysłu...
  Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) 19 października 2021 roku organizuje konferencję, która ma na celu przedstawienie potencjału i kierunków rozwoju w branżach obróbki drewna i produkcji mebli w Polsce i w Niemczech w kontekście czwartej rewolucji...
 • „Diament Meblarstwa” last...
  To już ostatnie dni i godziny by wziąć udział w 16. edycji prestiżowego konkursu. By to zrobić wystarczy zarejestrować się na stronie www.diamentmeblarstwa.pl/2022/login/ i zgłosić planowaną liczbę produktów za pomocą formularza (dla każdego produktu oddzielnie) lub przesłać...
 • Jysk z nową powierzchnią...
  Dodatkowa powierzchnia magazynowa wesprze proces dostaw Jysk do ośmiu krajów. Projekt nowej powierzchni magazynowej został zrealizowany w formule built-to-suit (BTS) w oparciu o umowę pomiędzy wykonawcą a najemcą. Oprócz rozwiązań technicznych wzmacniających wydajność...
 • IFS Connect – Cloud Day 2021:...
  Już 27 października o godzinie 10 rozpocznie się IFS Connect 2021. Wydarzenie organizowane jest z myślą o przedsiębiorstwach w procesie transformacji cyfrowej oraz kadrze odpowiedzialnej za rozwój i ekspansję firm. Rejestracja na konferencję została już uruchomiona. Organizatorem...
 • REHAU: Spotkajmy się na targach...
  Warsaw Home jest doskonałą okazją, by zobaczyć jak prezentuje się nowa kolekcja matowych powierzchni REHAU. Stylistyka noir, eleganckie i aksamitnie gładkie fronty, swoją estetyką i funkcjonalnością zaskoczą wielu miłośników wnętrz. Kolekcja REHAU noble matt to kompletna...

Inne artykuły

Aktualności
 • Odpowiedz na pytania i zdobądź prenumeratę
  Tegoroczne BADANIE CZYTELNICTWA - ANKIETA 2021 - organizowane przez Wydawnictwo meble.pl, trwa od 1 sierpnia do 30 września. Tradycyjnie zależy nam na opiniach czytelników, jak również użytkowników portalu nt. miesięcznika „BIZNES.meble.pl” oraz...
 • IKEA w Polsce w liczbach
  Już od 60 lat IKEA jest nierozerwalnie związana z Polską. W roku celebracji tej szczególnej rocznicy, IKEA Retail w Polsce publikuje raport podsumowujący działania biznesowe marki. Raport IKEA Made in Poland 2021 opisujący inicjatywy zarówno Grupy Inter IKEA, jaki Grupy Ingka,...
 • Podejmij wyzwanie! Diament może być Twój!
  16. edycja konkursu organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” i portalu www.biznes.meble.pl oraz Meble.pl S.A. powoli dobiega końca - pozostały tylko 2 tygodnie! Do kiedy można zgłaszać produkty do „Diamentu Meblarstwa 2022”? Na...
 • Pytania o przyszłość branży meblarskiej
  15 września Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zorganizowała Okrągły Stół poświęcony przyszłości sektora meblarskiego. Kto wziął udział w rozmowach o sytuacji w branży? Specjaliści z branży zebrali się, aby przedyskutować przyczyny wysokich cen...
 • Trendy i wyzwania: „BIZNES.meble.pl” 10/2021
  Jeszcze ciepły, październikowy miesięcznik „BIZNES.meble.pl” czeka na czytelników w wersji papierowej, jak również online – w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 10/2021. W tym wydaniu zmierzyliśmy się z wieloma ważnymi i trudnymi, ale jakże...
Nowości produktowe
 • Siro - Uchwyt meblowy 2387H
  Produkt oferowany w kilku długościach: 140 (rozstaw 128 mm), 172 (rozstaw 160 mm) i 332 (rozstaw 320 mm) można kupić w hurtowniach partnerskich (pełna lista dostępna na stronie internetowej Siro) oraz w sklepie internetowym akcesoria.meble.pl.
 • Kwiaty Paproci - Kolekcja Puf Art
  Dzięki odważnemu wzorowi i eleganckim nóżkom stają się osią, wokół której tworzy się wnętrze. Unikatowe, drukowane tkaniny obiciowe powstały w oparciu o abstrakcyjny cykl malarski Piotra Kolanko. Idealnie pasują do stolików kawowych. Hipnotyzują swoim printem...
 • Luxrad - Kwadro
  Czerń doskonale komponuje się również z aranżacją opartą na drewnie i granacie, czego dowodem jest nowoczesna łazienka z grzejnikiem „Kwadro” w matowym wykończeniu, której dekoracyjne dopełnienie stanowią geometryczne panele ścienne.
 • Stalmot & Wolmet - Podstawa meblowa Garda
  Klienci doceniają nowoczesne wzornictwo wyrobów ozdobnych firmy Stalmot & Wolmet. Wysokiej jakości pokrycia, między innymi: chrom połysk, czarny chrom, czy też popularny czarny matowy kolor sprawiają, że „Garda” znacznie podnosi atrakcyjność mebla.
 • Interprint - Twinkle
  Za ich sprawą dekor w fascynujący sposób się mieni. To wzór o niezwykłej głębi. Wpisuje się w styl wabi-sabi, który jest ukłonem w stronę niedoskonałości i prostoty.

Artykuły podobne

 • Coraz szersza oferta laminowanych krzeseł marki Nowy Styl
  W związku z dużym powodzeniem laminowanych krzeseł sklejkowych, Nowy Styl zdecydował się powiększyć gamę kolorystyczną laminatów dostępnych w standardowej ofercie.
 • Konferencja na temat przemysłu 4.0
  Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) zaprasza 19 października do Poznania na konferencję „Przemysł 4.0 w branży drzewnej i meblowej w Polsce i w Niemczech”.
 • REHAU: Spotkajmy się na targach Warsaw Home!
  Po wielu miesiącach przygotowań, zmian terminów możemy się w końcu spotkać i to w wyjątkowym miejscu, gdzie trendy i design to temat numer jeden.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!