Podziel się:

Jubileuszowe diamenty

09-01-2021
Do schowka
Statuetki „Diament Meblarstwa” trafiły do laureatów, a zdjęcia nadesłane przez zwycięzców jubileuszowej, piętnastej edycji konkursu, publikujemy zamiast tradycyjnej relacji z gali.

 

Od kilkunastu już lat na początku grudnia spotykamy się z laureatami konkursu „Diament Meblarstwa”. Nie inaczej miało być w grudniu 2020 r. Niestety, pandemia i obowiązujące obostrzenia uniemożliwiły nam zorganizowanie uroczystości wręczenia nagród. I chociaż statuetki „Diament Meblarstwa 2021” trafiły do laureatów, to oczywiście pozostał żal, że nie udało nam się spotkać ze zwycięzcami jubileuszowej, już piętnastej edycji konkursu i wręczyć te prestiżowe wyróżnienia osobiście.

 

Zapraszamy do lektury najnowszego, styczniowego wydania miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, w którym w artykule „Jubileuszowe diamenty” publikujemy zdjęcia laureatów.

 

Zwycięskie produkty w konkursie „Diament Meblarstwa 2021”:

 

w kategorii strefa dzienna – meble

 

klasa premium: kolekcja „ΩMEGA – w industrialnej stylistyce” firmy Mebin Andrzej Binkowski

klasa standard: „MOD – meble do mikroapartamentów” firmy Pagok-Meble / microom

 

w kategorii strefa komfortu – meble

 

klasa premium: „Galaxy” firmy Noème / Stella (Grupa Poldem)

oraz „Loano” firmy Meblomak

klasa standard: „Molta” firmy Libro Marek Liberacki

oraz „Reggio” firmy Wajnert Meble

 

w kategorii strefa komfortu – podstawa komfortu

 

klasa standard: „Maglia™, New Colour range!” firmy Spradling® Europe

 

w kategorii strefa kuchenna – meble

 

kolekcja „Italia” firmy Fabryka Mebli Layman

 

w kategorii strefa przechowywania

 

klasa premium: system „Royal” firmy Sevroll-System

 

w kategorii strefa jadalni – meble

 

klasa premium: „Mono” firmy Trebord

 

w kategorii strefa łazienki – meble

 

klasa premium: „LOV” firmy Krofam

klasa standard: „Metro System” firmy Deftrans / marka NAS

 

w kategorii strefa snu – meble

 

klasa premium: „Mistic” firmy Meble Marzenie / Comforteo

klasa standard: łóżko tapicerowane „UNo Geo” firmy Vicino

 

w kategorii strefa snu – podstawa snu

 

klasa premium: materac piankowy „Dreamer Lux” firmy FDM Katarzyna Pańcikiewicz

klasa standard: „Sembella KAPUA®” firmy Recticel / marka Sembella

 

w kategorii strefa young – meble dziecięce i młodzieżowe

 

klasa premium: kolekcja mebli dziecięco-młodzieżowych „Qubic” firmy Dig-Net Lenart

klasa standard: kolekcja mebli dziecięco-młodzieżowych „Massi” firmy Dig-Net Lenart

 

w kategorii strefa komunikacji – elementy wyposażenia

 

klasa premium: „Visiosun” firmy Saint-Gobain Building Glass Polska

 

w kategorii strefa światło – oświetlenie meblowe

 

klasa premium: „Loox5” firmy Häfele Polska

 

w kategorii strefa pracy – meble biurowe

 

klasa premium: „Home Office Select” firmy Melaco

 

w kategorii strefa publiczna – meble

 

klasa premium: meble modułowe „Brick” firmy Complet Chmielewscy

 

w kategorii komponenty mebla

 

Zadrożni płyta fornirowana HWH firmy Przedsiębiorstwo Drzewne Zadrożni

 

w kategorii powierzchnie meblowe

 

klasa premium: dekor „San Sebastian” firmy Surteco Przedstawicielstwo w Polsce

klasa standard: „Acrylux Mat Anti-Fingerprint” firmy Niemann Polska

 

w kategorii funkcje mebla

 

klasa premium: Cargo Inoxa „7132 Cook-It-All” firmy Center-Mebel

 

w kategorii wyposażenie wnętrz

 

zlewozmywaki podwieszane „Sink MF” montowane w blacie wiórowym firmy Center-Mebel

 

w kategorii marketing i komunikacja

 

showroom Swiss Krono JEST MIEJSCE firmy Swiss Krono

 

w kategorii młody design

 

„RodTab”, projekt Anna Andrzejewska

 

Podpisy do zdjęć:

 

1

Statuetki jubileuszowej edycji konkursu „Diament Meblarstwa”.

 

2

W kategorii strefa dzienna – meble (klasa premium) nagrodę „Diament Meblarstwa 2021” otrzymała kolekcja „ΩMEGA – w industrialnej stylistyce” firmy Mebin Andrzej Binkowski. Na zdjęciu od lewej: Magdalena Kubicka – kierownik salonu firmowego Mebin, Wioletta Lisowska – specjalista d/s sprzedaży.

 

3

W kategorii strefa dzienna – meble w klasie standard statuetkę „Diament Meblarstwa 2021” otrzymał „MOD – meble do mikroapartamentów” firmy Pagok-Meble / microom. Na zdjęciu od lewej: Henryk Kolan – kierownik produkcji, Katarzyna Parciak – kierownik projektu, Jan Parciak – prezes Zarządu.

 

4

David Lhomme, prezes Grupy Poldem, ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” za „Galaxy” (w kategorii: strefa komfortu – meble w klasie premium).

 

5

Aleksandra Słapińska, konsultant ds. sprzedaży w Salonie Firmowym firmy Meblomak w Gdyni ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” za „Loano” (w kategorii: strefa komfortu – meble w klasie premium).

 

6

W kategorii strefa komfortu – meble (klasa standard) statuetkę „Diament Meblarstwa 2021” otrzymała firma Libro Marek Liberacki za model „Molta”. Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Kalinowski, Izabela Liberacka-Wojtowicz, Marek Liberacki i  Anna Mliczek-Śnieć.

 

7

„Diament Meblarstwa 2021” za „Maglia™, New Colour range!” w kategorii strefa komfortu – podstawa komfortu (klasa standard) otrzymała firma Spradling® Europe. Na zdjęciu: Natalia Cortés, marketing coordinator for Europe w firmie Spradling® Europe.

 

8

Alina Tomaszewska, dyrektor handlowy w firmie Sevroll-System, ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” w kategorii strefa przechowywania (klasa premium) za system „Royal”.

 

9

Jacek Augustyniak, prezes Zarządu firmy Trebord ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” w kategorii strefa jadalni – meble za stół „Mono”.

 

10

W kategorii strefa łazienki – meble (klasa premium) zwyciężył „LOV” firmy Krofam.

 

11

Sebastian Wojciechowski, dyrektor handlowy firmy Deftrans / marka NAS, ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” za „Metro System”, który okazał się najlepszym w kategorii strefa łazienki – meble (klasa standard).

 

12

„Diament Meblarstwa 2021” w kategorii strefa snu – meble (klasa premium) otrzymał „Mistic” firmy Meble Marzenie / Comforteo. Na zdjęciu (od lewej): Artur Węgłowski – współwłaściciel firmy, Sylwia Siekirka – projektantka, Radosław Stryjakiewicz – współwłaściciel firmy.

 

13

Dominik Dziedzic z działu rozwoju produktu firmy FDM Katarzyna Pańcikiewicz ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” w kategorii strefa snu – podstawa snu (klasa premium) za materac piankowy „Dreamer Lux”.

 

14

W kategorii strefa snu – podstawa snu (klasa standard) zwyciężył „Sembella KAPUA®” firmy Recticel / marka Sembella. NA zdjęciu: Kinga Królikowska, marketing manager w firmie Recticel.

 

15

Firma Dig-Net Lenart triumfowała w kategorii strefa young – meble dziecięce i młodzieżowe. W klasie premium zwyciężyła kolekcja mebli dziecięco-młodzieżowych „Qubic”, natomiast w klasie standard – kolekcja mebli dziecięco-młodzieżowych „Massi”. Na zdjęciu: Kamil Lenart.

 

16

Magda Lipińska, marketing manager firmy Saint-Gobain Building Glass Polska, ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” w kategorii strefa komunikacji – elementy wyposażenia (klasa premium) za „Visiosun”.

 

17

W kategorii strefa światło – oświetlenie meblowe (klasa premium) wygrał „Loox5” firmy Häfele Polska. Na zdjęciu: Magdalena Dymek – kierownik ds. marketingu i komunikacji oraz Maciej Wikorejczyk – product marketing manager.

 

18

„Diament Meblarstwa 2021” w kategorii strefa pracy – meble biurowe (klasa premium) otrzymał „Home Office Select” firmy Melaco. Na zdjęciu: Dariusz Piotrowski, wiceprezes Melaco.

 

19

W kategorii strefa publiczna – meble (klasa premium) tytuł „Diament Meblarstwa 2021” przypadł meblom modułowym „Brick” firmy Complet Chmielewscy. Na zdjęciu od lewej: Marcel Van De Kraats – autor koncepcji mebla, Robert Chmielewski – współwłaściciel firmy Complet Chmielewscy, dysponującej marką Complet Furniture i Jakub Kalmus – technolog w Complet Chmielewscy.

 

20

Robert Bieńkowski z firmy Przedsiębiorstwo Drzewne Zadrożni ze statuetką „Diament Meblarstwa 2021” za płytę fornirowaną HWH – najlepszym produktem w kategorii komponenty mebla.

 

21

W kategorii powierzchnie meblowe w klasie premium zwyciężył dekor „San Sebastian” firmy Surteco Przedstawicielstwo w Polsce. Na zdjęciu: Artur Rybkowski.

 

22

Ryszard Antosz, prezes firmy Niemann Polska. W kategorii powierzchnie meblowe w klasie premium nagrodę „Diament Meblarstwa 2021” otrzymał „Acrylux Mat Anti-Fingerprint”.

 

23

Firma Center-Mebel zwyciężyła w dwóch kategoriach: Cargo Inoxa „7132 Cook-It-All” triumfowało w kategorii funkcje mebla w klasie premium, natomiast zlewozmywaki podwieszane „Sink MF” montowane w blacie wiórowym okazały się najlepsze w kategorii wyposażenie wnętrz.

 

24

W kategorii marketing i komunikacja zwyciężył showroom JEST MIEJSCE firmy Swiss Krono. Na zdjęciu od lewej: Dorota Freitag, Martyna Baszyńska, Maja Palczewska, Daria Robert, Anna Kędziera.

 

25

Anna Andrzejewska zwyciężyła w kategorii młody design. „Diament Meblarstwa 2021” otrzymał jej projekt „RodTab”.

 

26

Marka Globus od lat wspiera nasz konkurs jako Partner Technologiczny i jak co roku przyznaje swoje nagrody. W najnowszej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” Złota Piła trafiła do Mebin Andrzej Binkowski za kolekcję „ΩMEGA – w industrialnej stylistyce”. W uzasadnieniu czytamy: Nagrodę przyznajemy za styl, elegancję i uniwersalność, ponieważ kolekcja ta doskonale sprawdzi się zarówno w bardziej klasycznym jak i nowoczesnym wnętrzu. Cechuje się minimalizmem, ale wykorzystane detale nadają tej kolekcji niebanalność i smak. Każdy szczegół wydaje się być dopracowany i przemyślany.”

 

27

Srebrną Piłą marki Globus uhonorowana została kolekcja „Golden State” Fabryk Mebli Forte: za interesujący design oraz wykorzystanie bardzo ciekawej struktury i kolorystyki frontów.

 

28

Brązowa Piła od marki Globus trafiła do firmy Krofam za linię „Oxford”, a uzasadnienie brzmi: Nagrodę przyznajemy, ponieważ meble te cechują się elegancją, a zarazem minimalizmem, a frezowane detale podkreślają całość w wyrazisty sposób.

 

29

Podziękowania.

 

Wszystkie konkursowe produkty można obejrzeć na stronie konkursu: www.diamentmeblarstwa.pl, a triumfatorów w artykule „Diament Meblarstwa 2021” - oto zwycięzcy!

 

Organizatorzy - Wydawnictwo.meble.pl - wydawca miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, oraz Grupa Meble.pl S.A. gratulują laureatom i dziękują wszystkim za udział w jubileuszowej edycji konkursu. 

 

Szczególne podziękowania należą się Jurorom, a także Patronom, jak również Partnerowi Technologicznemu - marce Globus, która tradycyjnie postanowiła wyróżnić 3 firmy. Jakie? O tym w artykule: Marka Globus przyznała nagrody specjalne.

 

16. edycja „Diamentu Meblarstwa” rozpocznie się 1 czerwca 2021 roku. Zgłoszenia do konkursu Diament Meblarstwa 2022” jak zawsze będą przyjmowane za pośrednictwem strony: www.diamentmeblarstwa.pl.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Lockdown nokautem niemieckiego...
  Niemiecki przemysł meblarski z konsternacją reaguje na nowe decyzje podejmowane przez rządzących w sprawie pandemii. Krytykujemy fakt, że wciąż brakuje perspektyw na otwarcie handlu detalicznego - mówi Jan Kurth, dyrektor generalny Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego...
 • Meblarska lokomotywa pędzi dalej
  Jeszcze wiosną 2020 r., gdy gospodarki wielu państw świata zostały zamknięte przez kolejne lockdowny, wydawało się, że polskim meblarzom nie uda się utrzymać wyników z lat poprzednich. Jednak po rekordowych miesiącach letnich i jesiennych stało się jasne, że 2020 rok zakończy...
 • 140 milionów na Człowieka...
  Oto „wzór na Człowieka Dekady” - kombinacja 5-elementowa ze zbioru 113 elementów bez powtórzeń. Co to oznacza? Użytkownicy portalu mają dokładnie 140.364.532 możliwości wyboru Człowieka Dekady, a do końca głosowania pozostał już tylko tydzień....
 • 3... 2... 1... Człowiek Dekady!
  By wziąć udział w głosowaniu wystarczy wypełnić ankietę (aby głos był ważny należy wskazać 5 okładek - wszystkie wskazania są równorzędne). GDZIE GŁOSOWAĆ? https://biznes.meble.pl/ankieta-czlowiek-dekady Wyniki zostaną opublikowane na portalu www.biznes.meble.pl, w mediach...
 • Top 350: dla budownictwa -...
  Raport „Top 350: dla budownictwa – najwięksi producenci stolarki otworowej, wyrobów stolarskich i ciesielskich w Polsce” przygotowany został przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl”. Ranking występuje w dwóch wersjach. Obie...
 • „Meble Polska 2021” - online...
  Pandemia sprawiła, że w tym roku organizacja targów „Meble Polska” w tradycyjnej formule nie jest możliwa. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji Grupa MTP przygotowała alternatywne rozwiązanie, które pozwoli spotkać się online przedstawicielom branży meblarskiej i...
 • Trudny start branży - zaczęły...
  Produkcja z października 2020 roku (4,75 mld zł) to najlepszy miesięczny wynik w historii polskiego meblarstwa. Dzis już wiadomo, zresztą zgodnie z przewidywaniami, że rekord z października okazał się niemożliwy do powtórzenia. Mimo że w trudnych czasach polscy meblarze pokazali...
 • PKB w dół, branża lekko w...
  Podsumowanie ubiegłego roku przynosi raport GUS „Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w 2020 r.” Pandemia i związane z nią obostrzenia spowodowały, że dynamika w większości podstawowych działów gospodarki była słabsza niż w latach poprzednich, a po raz pierwszy od 30...
 • Czy jesteśmy gotowi na cyfrowe...
  Jak pandemia wpłynęła na wymagania klientów? To jedno z głównych pytań, na które starają się odpowiedzieć eksperci firmy doradczej Deloitte, w raporcie nt. trendów technologicznych 2021 roku. Restart powszechnie przyjętego modelu pracy, personalizacja cyfrowych...
 • Kolekcja REHAU noble matt - nowa...
  REHAU od ponad 70 lat tworzy kreatywne rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrz. Ta najnowsza propozycja obejmuje szereg linii produktów i umożliwia stolarzom, projektantom i producentom tworzenie monolitycznych, stylowych mebli i projektów. Kolekcja noble matt firmy REHAU...

Inne artykuły

Aktualności
 • Już jest: pierwszy „PRZEWODNIK ARCHITEKTA”!
  Na rynku pojawił się właśnie „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: przestrzeń snu” - wydanie specjalne miesięcznika „BIZNES.meble.pl”. Czym jest „PRZEWODNIK ARCHITEKTA”? Pierwszy na polskim rynku „PRZEWODNIK ARCHITEKTA” to kompleksowy informator o wnętrzach,...
 • Wybierz Człowieka Dekady „BIZNES.meble.pl”!
  W „BIZNES.meble.pl” wierzymy, że najważniejsi są ludzie. Po przeszło 10 latach działalności Wydawnictwa meble.pl – jesteśmy o tym głęboko przekonani. Ogłaszamy plebiscyt na Człowieka Dekady, bo ludzie z branży codziennie nas inspirują, motywują, uczą, wspierają,...
 • 3 hotele, 3 konteksty
  Jeśli prawdą jest, że aktywność miasta mierzona jest często liczbą hoteli, które w tej aglomeracji działają, to trzeba przyznać, że Katowice w czasach rozwoju miały bogatą ofertę, jeśli chodzi o bazę noclegową. Niestety przez lata ten trend słabł. Wizerunek Śląska...
 • „Meble Polska 2021” tylko online!
  Tegoroczna edycja targów „Meble Polska” jakiś czas temu przeniesiona została z lutego na maj (25-28 maja), a organizatorzy mieli nadzieję, że uda się je zorganizować w trybie stacjonarnym. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie Zarząd...
 • Interzum 2021 wyłącznie w sieci
  Tym, czego potrzebują dziś nasi wystawcy jest pewność planowania. Biorąc pod uwagę fakt, że sytuacja pandemiczna rozwija się dynamicznie, w ścisłej współpracy z branżą, zdecydowaliśmy się zorganizować targi Interzum jako wydarzenie czysto cyfrowe. Celowo zaprojektowaliśmy...
Nowości produktowe
 • Noti - Eke
  Jego prosta sylwetka zwraca uwagę subtelnie profilowanymi sklejkami z dębowym fornirem, a także przemyślanym sposobem tapicerowania. Charakterystyczny element konstrukcyjny stelaża, w postaci węzła z przeplecionych giętych rurek, nadaje projektowi niepowtarzalność i wyrazistość.
 • Vank - Vank Wall Graphic Light
  Panele z grafiką wykonane są z wełny poliestrowej, pochodzącej z recyclingu PET. Podświetlenie może być aktywowane manualnie lub na czujnik ruchu. Na życzenie inwestora obiekt może być wykonany z dowolną fotografią czy grafiką dostarczoną przez klienta.
 • Swallow’s Tail Furniture - Widen
  Mechanizm sprawia, że rozkłada się bardzo szybko i wygodnie. Pozwala on przedłużyć blat o 96 cm, w kilu prostych ruchach, bez użycia siły, czy narzędzi. Materiał: drewno dębowe olejowane, bądź lakierowane (lakier bezbarwny półmat, lakier czarny półmat). Wybarwienie:...
 • Maja Laptos Studio - Poduszka dekoracyjna
  Poduszka dekoracyjna z haftem Art No2 inspirowana rysunkiem artystki Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej (pseudonim artystyczny: Aina). Fot. Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito.
 • Interprint - Justus
  „Justus” perfekcyjnie odwzorowuje rysunek drewna dębowego, bogatego w sęki, spękania i inne naturalne detale, a dodatkowo uzupełniony jest szlachetnym efektem patynowania. Inspiracją do stworzenia dekoru były 400-letnie dębowe belki z regionu Allgäu.

Artykuły podobne

 • „Diament Meblarstwa”- ostatni tydzień promocji
  Organizatorzy konkursu „Diament Meblarstwa” – Wydawnictwo meble.pl oraz Meble.pl S.A. przypominają, że zgłoszenia w promocyjnej cenie przyjmowane są do 31 lipca br.
 • „Diament Meblarstwa″ - promocja do końca lipca
  Organizatorzy konkursu „Diament Meblarstwa” – Wydawnictwo meble.pl oraz Meble.pl S.A. – czekają na zgłoszenia – do 31 lipca przyjmowane są one w promocyjnej cenie.
 • „Diament Meblarstwa 2021” – rusza 15. edycja!
  Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Diament Meblarstwa 2021”, organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!