Podziel się:

Grupa Paradyż zwiększa moce produkcyjne

15-06-2011
Do schowka
Innowacyjny park maszynowy, zastąpienie ciągów technologicznych wykorzystywanych do produkcji klinkieru oraz budowa nowych hal z trzema ciągami produkcyjnymi wraz z wyposażeniem w urządzenia do rektyfikacji i polerowania powierzchni wyrobów – tak w skrócie przedstawiają się efekty modernizacji zakładu produkcyjnego Ceramiki Paradyż Sp. z o.o. w Wielkiej Woli (Zakład Produkcyjny Wielka Wola 2).
Jeden z najstarszych zakładów firmy, dzięki inwestycjom o łącznej wartości 185 milionów złotych, stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie. Uroczystość otwarcia uświetniona obecnością wielu przedstawicieli władz – w tym również przedstawicieli kościoła i jednostek administracji publicznej, międzynarodowych dostawców oraz partnerów handlowych miała miejsce 20 maja 2011 r.
 
20 maja 2011 – uroczyste otwarcie zmodernizowanego zakładu w Wielkiej Woli

Ponad 450 osób wzięło udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanego zakładu „Wielka Wola 2” – wśród gości znaleźli się m.in. Minister Joanna Strzelec-Łobodzińska reprezentująca Ministerstwo Gospodarki, Minister Piotr Styczeń z Ministerstwa Infrastruktury, Wojewoda Łódzka – p. Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego – p. Witold Stępień, przedstawiciele władz samorządowych Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego i Paradyża, a także innych jednostek administracji publicznej i służb mundurowych. Z tej okazji przygotowano tablicę pamiątkową, którą poświęcił ks. biskup Henryk Tomasik.
 
Spotkanie było również okazją do prezentacji zakładu i nowej oferty produktowej wśród dostawców maszyn i urządzeń, a także najważniejszych dystrybutorów Grupy Paradyż – z kraju i zagranicy. Uroczystość poprzedziło spotkanie prasowe.
 
Nagrody

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody:

- Tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2011” – w kategorii „Kreator Rozwiązań XXI wieku”
 
Konkurs organizuje Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych – jego celem jest promocja polskich przedsiębiorstw osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych w oparciu o wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe. Ceramika Paradyż Sp. z o.o. otrzymała tytuł w kategorii „Kreator Rozwiązań XXI Wieku” za wysoki stopień innowacyjności rozwiązań wspomagających budowanie relacji z partnerami biznesowymi w postaci narzędzi Business Intelligence oraz oprogramowania wspierającego projektowanie, a także za innowacyjne produkty podnoszące standardy obsługi klienta indywidualnego – Multimedialne Studio Projektowania 3D. Nagrodę wręczył Kanclerz Łódzkiej Loży BCC – p. Krzysztof Borkowski.
 
- Godło „Inwestor w Kapitał Ludzki 2011”

Program badawczo-certyfikacyjny od 10 lat wyróżnia przedsiębiorstwa, które prowadzą politykę kadrową na najwyższym poziomie. Jego celem jest stałe podnoszenie poziomu zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce oraz promocja firm, które stosują najlepsze praktyki w tym zakresie. Warunkiem otrzymania tytułu i godła jest pozytywna weryfikacja polityki kadrowej dokonana na podstawie dwóch źródeł – audytu wewnętrznego przeprowadzanego przez przedstawicieli Fundacji Obserwatorium Zarządzania, który jest organizatorem tego programu - oraz na podstawie wyników badania ankietowego wśród pracowników. Ceramika Paradyż Sp. z o.o. otrzymała tę nagrodę po raz drugi. W imieniu organizatora dyplom wręczył p. Grzegorz Filipowicz.
 
W trakcie uroczystości wręczone zostały również nowe certyfikaty potwierdzające spełnienie wymagań zintegrowanych systemów zarządzania jakością i zarządzania środowiskowego tj.: norm ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N18001 / OHSAS 18001 – systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. W imieniu jednostki certyfikującej, która przeprowadziła audyt recertyfikacyjny – SGS Polska Sp. z o.o. – dyplomy wręczył p. Adam Sarnaszek.
 
Ostatnim akcentem tej części spotkania było wystąpienie pana Ministra Piotra Stycznia, który w imieniu Ministerstwa Infrastruktury na ręce Prezesa Zarządu Spółek Grupy Paradyż – p. Piotra Tokarskiego - przekazał list gratulacyjny wraz z nagrodą „za dynamiczny rozwój firmy i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.”
 
2010 – rok – innowacyjność i światowy poziom

Zakład Produkcyjny w Wielkiej Woli powstał w 1993 roku – jako drugi po fabryce w Opocznie. Początkowo były w nim produkowane płytki podłogowe dwukrotnie wypalane, a następnie płytki podłogowe i ścienne jednokrotnie wypalane. Od roku 2005 rozpoczęta została produkcja płytek i dekoracji klinkierowych oraz płytek ściennych i podłogowych. W 2010 roku Grupa Paradyż rozpoczęła realizację 4-letniego planu inwestycyjnego. Pierwsze działania rozpoczęły się właśnie w Wielkiej Woli.
 Inwestycje związane z pierwszym etapem modernizacji pochłonęły 136 milionów złotych. Do 2013 roku zakończą się kolejne 3 etapy. Łączny koszt wyniesie 185 milionów złotych. Zmiany pozwolą na usprawnienie pracy, podniesienie innowacyjności oraz konkurencyjności firmy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń, możliwa będzie produkcja najwyższej jakości wysoko przetworzonych gresów szkliwionych w dużych formatach.
 
Zakład produkcyjny w Wielkiej Woli w liczbach

„W maju 2011 zakończony został I etap modernizacji Zakładu Produkcyjnego w Wielkiej Woli. Inwestycja Grupy Paradyż została przeprowadzona na ogromną skalę. Prace trwały 265 dni roboczych, czyli 2385 godzin i pochłonęły ok. 136 mln złotych. Przy budowie zakładu pracowało 500 ludzi, a w szczytowym momencie nawet 250 osób jednocześnie. Podczas realizacji zużyto 22 500 m3 betonu, 2 350 ton konstrukcji stalowych, wykorzystano 52 km kabli energetycznych oraz 5 km rurociągów stalowych. Łącznie wykonano 941 sztuk pali do wzmocnienia podłoża o łącznej długości 4 820 mb. Planowanym terminem zakończenia modernizacji zakładu jest 2013 rok” – komentuje Ferdynand Gacki, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Wielkiej Woli.
 
4-letni plan modernizacji zakładów Grupy Paradyż

W ramach planowanych działań inwestycyjnych, jako pierwsza została podjęta modernizacja zakładu produkcyjnego Ceramiki Paradyż Sp. z o.o. w Wielkiej Woli. Projekt zakłada zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu z 3.2 mln m2 obecnie produkowanego asortymentu płytek i dekoracji klinkierowych docelowo do poziomu 8.5 mln m2 płytek ceramicznych, a także zwiększenie poziomu zatrudnienia o około 50%. Realizacja projektu obejmuje w szczególności modyfikację dotychczasowych ciągów technologicznych wykorzystywanych do produkcji klinkieru oraz budowę nowych hal z trzema ciągami produkcyjnymi wraz z wyposażeniem w urządzenia do rektyfikacji i polerowania powierzchni wyrobów. Umożliwi to istotne rozszerzenie asortymentu produkowanego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii o gres szkliwiony, wysoko przetworzony z udziałem nadruku cyfrowego w ramach nowych produktów wdrożonych dla marki Premium – My Way Paradyż Group. Obecnie został ukończony pierwszy etap, który pochłonął 136 milionów złotych. W jego trakcie uruchomiono nową część zakładu. Kolejne 3 etapy modernizacji zakończą się do 2013 roku.

Kolejnym krokiem realizowanym w ramach planu inwestycyjnego jest unowocześnienie zakładu produkcyjnego Ceramiki Paradyż Sp. z o.o. w Opocznie. Inwestycja ta pochłonie łącznie 25 milionów złotych. Działania prowadzone są od 2010 r. w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obejmują modernizację zakładu w kierunku produkcji nowych formatów płytek ceramicznych w ofercie marki Paradyż – obecnie są to nowości rynkowe na rok 2011. Ostatnim zakładem, który w sposób istotny przejdzie modernizację będzie „Tomaszów 1” – wartość środków finansowych na ten cel szacowana jest na poziomie 40 milionów złotych.
 
Prowadzone działania w istotny sposób wzmocnią konkurencyjność oferty firmy. Produkty mają znakomite parametry techniczne i dają użytkownikom nieograniczone możliwości wykorzystania – na podłodze i ścianach w każdym rodzaju pomieszczeń domowych. Ich wyróżnikiem jest również wzornictwo – m.in. nowe kolekcje produkowane w Wielkiej Woli 2 to wiernie odwzorowanie naturalnych materiałów, bardzo modnych obecnie – drewna oraz marmuru.

Fot. 1 - Paradyż
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Häfele otwiera salon wirtualny i...
  Targi Interzum w Kolonii to najważniejsze wydarzenie w branży meblarskiej, które co roku przyciąga tłumy. W edycji 2019 udział wzięło prawie 2 tysiące wystawców z 60 krajów i ponad 70 tys. odwiedzających z całego świata. W tym roku frekwencja może być jeszcze...
 • Mała firma, duży problem
  Przeprowadzone na zlecenie Kaczmarski Inkasso badanie „Jak MŚP korzysta z windykacji” pokazuje, że im mniejsza firma, tym większe ma opory przed odzyskiwaniem swoich należności. Jakie firmy najlepiej i najgorzej radzą sobie z opóźnionymi płatnościami? Najmocniej...
 • Salone del Mobile 2021 [UPDATE]
  Wydany 29 kwietnia komunikat nie pozostawia wątpliwości. Organizatorzy potwierdzają, że targi w Mediolanie odbędą się we wrześniu. Zapowiadają, że będzie to innowacyjna, kultowa i wyjątkowa edycja. Salone del Mobile jako zupełnie nowe wydarzenie 59. edycja Salone del Mobile.Milano...
 • interzum @home: „interzum Trend...
  Jakie dostępne na rynku materiały pomagają chronić zdrowie? Co oznacza wegański materiał drewnopochodny, projektowanie generatywne lub podejście cradle-to-cradle („od kołyski do kołyski”) w przypadku przemysłu meblarskiego? Czy model wypożyczania mebli działa? A wracając...
 • Kuchnie made in Germany
  To tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone podczas konferencji biznesowej AMK, niemieckiego stowarzyszenia przedsiębiorców z branży mebli kuchennych, producentów urządzeń i akcesoriów, usługodawców i kooperantów handlowych. Najważniejszy...
 • Sklepy meblowe - od kiedy znów...
  Po przeszło miesiącu od zamknięcia wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych, handel doczekał się dobrych wiadomości. Sklepy meblowe i budowlane będą czynne Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia...
 • Pierwsza cyfrowa edycja Interzum
  Dzięki licznym funkcjom interzum @home oferuje pełne spektrum możliwości biznesowych. Targi cyfrowe koncentrują się na dwóch głównych aspektach: treści i sieci. Platforma cyfrowa zapewnia różnorodne możliwości prezentacji produktów i trendów, a także...
 • Majowe wydanie...
  Wydanie 5/2021 miesięcznika „BIZNES.meble.pl” właśnie trafia na rynek w wersji papierowej. Jest także dostępne w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 5/2021. O czym w nim przeczytacie? O sytuacji w branży HoReCa, zmianach na rynku niemieckim oraz wyzwaniach...
 • Asortyment dekorów EGGER...
  Dzięki Interior Match prezentujemy możliwości zestawiania ze sobą dekorów z Kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 wraz z dekorami z nowej Kolekcji podłóg EGGER PRO 2021+. Trend Mix & Match już od jakiegoś czasu dominuje w projektach wnętrz. Łączenie...
 • MEBLE POLSKA Edycja Specjalna –...
  Pre-event MEBLE POLSKA Edycja Specjalna oficjalnie rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 28 maja. To w tym okresie odbędą się wszystkie umówione spotkania i prelekcje. - Ale kupcy mają możliwość dostępu do platformy już wcześniej. Uczestnicy VIP korzystać z niej mogą już od 3...
 • Targi spoga+gafa odwołane
  Pierwsza cyfrowa edycja targów Interzum jest już na półmetku, a tymczasem Koelnmesse ogłasza, że inne wydarzenie, którego jest organizatorem, zostaje odwołane. Nawet jeśli ankieta, która została przeprowadzona wśród międzynarodowych odwiedzających i...
 • Bardzo długi sezon
  Z raportu przeprowadzonego na początku lutego br. przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego wynika, że 87% hoteli nie przewiduje osiągnięcia zysku z działalności operacyjnej wcześniej niż koniec 2022 r. Praktycznie wszystkie hotele, bo aż 99%, prognozują powrót do poziomu...
 • Boom na kredyty hipoteczne
  Aktualnie obserwujemy nie tylko wzrost średniej kwoty wnioskowanego kredytu, ale też bardzo duży wzrost liczby wnioskodawców w porównaniu do kwietnia 2020 roku. W tym wszystkim nie należy jednak zapominać o inflacji - ona też ciągle rośnie. Rekordowy popyt na kredyty Wartość...

Inne artykuły

Aktualności
 • Majowe wydanie „BIZNES.meble.pl”
  Wydanie 5/2021 miesięcznika „BIZNES.meble.pl” właśnie trafia na rynek w wersji papierowej. Jest także dostępne w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 5/2021. O czym w nim przeczytacie? O sytuacji w branży HoReCa, zmianach na rynku niemieckim oraz wyzwaniach...
 • Pierwsza cyfrowa edycja Interzum
  Dzięki licznym funkcjom interzum @home oferuje pełne spektrum możliwości biznesowych. Targi cyfrowe koncentrują się na dwóch głównych aspektach: treści i sieci. Platforma cyfrowa zapewnia różnorodne możliwości prezentacji produktów i trendów, a także...
 • Sklepy meblowe - od kiedy znów otwarte?
  Po przeszło miesiącu od zamknięcia wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych, handel doczekał się dobrych wiadomości. Sklepy meblowe i budowlane będą czynne Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia...
 • Asortyment dekorów EGGER Interior Match - zaprojektowane z myślą o spójnym designie
  Dzięki Interior Match prezentujemy możliwości zestawiania ze sobą dekorów z Kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 wraz z dekorami z nowej Kolekcji podłóg EGGER PRO 2021+. Trend Mix & Match już od jakiegoś czasu dominuje w projektach wnętrz. Łączenie...
 • REHAU prezentuje kolejną nowość z kolekcji noble matt – RAUVISIO noir
  RAUVISIO noir to nowa powierzchnia meblowa wokół której skupia się cała kolekcja. To połączenie stylu z najwyższą jakością wykonania. Jedwabiście matowe, przyjemne w dotyku wykończenie nadaje powierzchni wyrazistości. 12 idealnie dopasowanych kolorów,...
Nowości produktowe
 • Balma - Demino
  Elementy tej kolekcji charakteryzują się przede wszystkim masywnymi nogami, połączonymi relingiem i grubymi blatami. Stoły „Demino” są dostępne w wielu wymiarach i kolorach, dzięki czemu znajdą zastosowanie zarówno jako główne meble w salach konferencyjnych, a...
 • Bedsy - Sora
  Geometryczne i klasyczne zarazem kształty nadają kompozycji ponadczasowy charakter. Łóżko wykonane zostało ze sklejki brzozowej, lakier to ciemny brąz z delikatnym połyskiem. „Sora” dostępna jest w różnych wymiarach.
 • Siro - Uchwyt jednopunktowy 2509
  Powierzchnia radełkowana poprawia pochwyt i wpływa na estetykę produktu. Montaż w pozycji poziomej lub pionowej zapewnia jednakową funkcjonalność. Długość ramienia wynosi 72 mm, wysokość całkowita to 32 mm. Produkt występuje w dość zróżnicowanej gamie wykończeń...
 • Noti - Nome
  Fotel o niewielkich gabarytach zwraca uwagę elegancko skrojoną formą o łagodnych krawędziach i liniach. Kolekcja dobrze wpisuje się zarówno w domowe wnętrza, jak i przestrzenie publiczne, szczególnie hotelowe.
 • Titus - Kinetics PushPlus
  PushPlus to kolejne innowacyjne rozwiązanie firmy Titus do montażu drzwi kieszeniowych. Zazwyczaj drzwi przesuwne kieszeniowe w pozycji całkowicie otwartej zatrzymują się nieco przed krawędzią ściany (kasetą konstrukcyjną), wystając i zasłaniając światło przejścia. Dzięki systemowi...

Artykuły podobne

 • MARTELA Srebrnym Laureatem programu Solidna Firma
  Tegoroczna Gala Finałowa Programu Gospodarczo - Konsumenckiego Solidna Firma odbyła się 16 marca 2007 w hotelu Westin w Warszawie. Rozpoczęła się wręczeniem reprezentantom 54 przedsiębiorstw...
 • Gazele biznesu dla PROFIm
  Skuteczne zarządzanie, długotrwały sukces w branży i wzrost dochodów w ciągu ostatnich 3 lat przekraczający 145%. Fakty, dzięki którym Profim - producent krzeseł i foteli biurowych,...
 • Thermoplast - Przedsiębiorstwem Fair Play 2006
  Thermoplast Sp. z o.o. podczas tegorocznej IX Gali Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą uzyskał już trzeci w swej historii tytuł i...
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!