Podziel się:

Czy targi SICAM powrócą jesienią?

16-07-2021
Do schowka
Pierwsze po ostrej fazie pandemii międzynarodowe targi dla przemysłu meblarskiego odbędą się w Pordenone od 12 do 15 października. Czy będzie to długo oczekiwany powrót do normalności?
 
Jak dotąd udział w nadchodzącej edycji SICAM - Międzynarodowej Wystawie Komponentów, Akcesoriów i Półfabrykatów dla Przemysłu Meblarskiego - zgłosiło ponad 500 wystawców.
 
Po wymuszonej ubiegłorocznej przerwie, dwunasta edycja ponownie uruchomi wydarzenie, które w minionych latach z powodzeniem dostarczało nowych doświadczeń targowych i przyciągało uwagę zwiedzających z całego świata.
 
Ten oczekiwany z niecierpliwością powrót, nad którym zespół SICAM pracował bez wytchnienia, zastanie rynek po niezwykle trudnym, choć dobrym pod względem gospodarczym, sezonie.
 
 
 
 
Jest to niewątpliwie delikatny okres dla gospodarki, który zmusza wszystkich do dokonywania precyzyjnych i odważnych wyborów - mówi Carlo Giobbi, dyrektor generalny SICAM. -Zaprojektowaliśmy imprezę ,,wolną od COVID-19", podejmując środki mające na celu dostosowanie się do aktualnych przepisów wydanych przez władze krajowe i regionalne oraz gotowość do przystosowania się do wszelkich nowych sytuacji, które mogą się pojawić, popartą pewnością posiadania umiejętności i narzędzi niezbędnych do zapewnienia bezpiecznych targów dla wystawców i odwiedzających.
 
Przez 18 miesięcy pozostawaliśmy w stałym, bezpośrednim kontakcie z naszymi wystawcami, aby wspólnie budować ,,powrót targów". Wszyscy podzielamy pragnienie powrotu do normalności, aby osobiście dać świadectwo potrzebie nadania słowu ,,targi" jedynego znaczenia, jakie może i powinno mieć, czyli spotkania ludzi.
 
To pokazuje naszą zdecydowaną potrzebę przywrócenia pracy, produkcji i gospodarki do dotychczasowego stanu, przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków ostrożności. Wszyscy zdołaliśmy dostosować się do ograniczeń narzuconych przez lockdown, faworyzując wydarzenia cyfrowe i udoskonalone metody pracy. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie było to rozwiązanie, choć z pewnością ciekawy sposób radzenia sobie z sytuacją kryzysową. Nowe sposoby działania, pracy i komunikacji w przyszłości nadal będą wzbogacać pewne doświadczenia, ale nigdy nie zastąpią imprezy targowej, fizycznego spotkania z ludźmi, czy to zaplanowanego, czy przypadkowego, i możliwości lepszego zrozumienia rzeczy, dotknięcia ich, uchwycenia i podzielenia się emocjami.
 
Targi SICAM spodziewają się ponad 500 wystawców z przeszło 30 krajów, głównie z Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Grecji i Polski. Aktualnie zajęte jest już 90% powierzchni wystawienniczej. Organizatorzy postanowili zachować tymczasową halę nr 10, aby zapewnić szczególne środki bezpieczeństwa i przeznaczyć więcej miejsca na strefy restauracyjne i usługowe.
 

 

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)SICAM, PIERWSZE TARGI BRANŻOWE
DLA PRZEMYSŁU MEBLARSKIEGO RUSZAJĄ
 
Pierwsze światowe targi po ostrej fazie pandemii odbędą się tradycyjnie w Pordenone, w dniach 12-15 października 2021 roku, długo oczekiwany powrót do normalności...
 
 
 
Ponad 500 wystawców (jak zawsze lista jest aktualizowana na bieżąco online na stronie https://www.exposicam.it/en/p-826/exhibitors-list-2021/ ) zgłosiło swój udział w nadchodzącej edycji SICAM, Międzynarodowej Wystawy Komponentów, Akcesoriów i Półfabrykatów dla Przemysłu Meblarskiego, zaplanowanej na 12-15 października 2021 roku w Pordenone. Po wymuszonej zeszłorocznej przerwie, dwunasta edycja ponownie uruchomi pozytywny cykl tego wydarzenia, które w minionych latach z powodzeniem zaprojektowało nowe doświadczenia targowe i przyciągnęło uwagę operatorów z całego świata.
 
Ten niecierpliwie oczekiwany powrót, nad którym zespół SICAM pracował bez wytchnienia, zastanie rynek, który bardzo potrzebuje spotkania w ciele po tak niezwykle trudnym sezonie, choć pozytywnym pod względem gospodarczym.
 
"Jest to niewątpliwie delikatny okres dla gospodarki, który zmusza wszystkich do dokonywania precyzyjnych, mocnych i odważnych wyborów" - mówi Carlo Giobbi, założyciel i patron SICAM. "Zaprojektowaliśmy imprezę "wolną od Covid", podejmując środki mające na celu dostosowanie się do aktualnych przepisów wydanych przez władze krajowe i regionalne oraz gotowość do przystosowania się do wszelkich nowych sytuacji, które mogą się pojawić, popartą pewnością posiadania umiejętności i narzędzi niezbędnych do zapewnienia bezpiecznych targów dla wystawców i odwiedzających".
Przez ostatnie 18 miesięcy pozostawaliśmy w stałym, bezpośrednim kontakcie z naszymi wystawcami, aby wspólnie budować "powrót targów". Wszyscy podzielamy pragnienie powrotu do normalności, aby osobiście dać świadectwo tej potrzebie nadania słowu "targi" jedynego znaczenia, jakie może i powinno mieć, czyli spotkania ludzi.
"Ten wybór pokazuje naszą zdecydowaną potrzebę przywrócenia pracy, produkcji i gospodarki do stanu poprzedniego, przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków ostrożności i opieki. Wszyscy zdołaliśmy dostosować się do ograniczeń narzuconych przez blokadę, faworyzując wydarzenia cyfrowe i udoskonalone metody pracy. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie było to rozwiązanie, ale z pewnością ciekawy sposób radzenia sobie z sytuacją kryzysową. Nowe sposoby działania, pracy i komunikacji, które w przyszłości będą nadal wzbogacać pewne doświadczenia, ale nigdy nie zastąpią imprezy targowej, fizycznego spotkania z ludźmi, czy to zaplanowanego, czy przypadkowego, i możliwości lepszego zrozumienia rzeczy, dotknięcia ich ręką, uchwycenia i podzielenia się znakami i emocjami."
 
Pierwsze w branży międzynarodowe targi in-person będą miały ponad 500 wystawców z ponad 30 krajów, głównie z Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Grecji i Polski. Na dzień dzisiejszy 90% powierzchni wystawienniczej zostało już zajęte. W tym roku ponownie powstanie hala nr 10. Organizatorzy postanowili zachować tę tymczasową halę, aby zapewnić szczególne środki bezpieczeństwa i przeznaczyć więcej miejsca na strefy restauracyjne i usługowe.
 
 
 
 
 
 
 
Liczba, a przede wszystkim lista wystawców zgłoszonych na targi w Pordenone jest najlepszą wizytówką żywych, efektywnych i bogatych w treści targów. Na uwagę zasługuje powrót wielu ważnych nazwisk ze świata powierzchni, które zdecydowały się powrócić do Pordenone, wraz z rosnącą obecnością firm z segmentu ceramiki, kranów i armatury oraz kamienia, uzupełniając portfolio imprezy, na której można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do wykonania każdego mebla do każdej przestrzeni domowej lub kontraktowej, niezależnie od niektórych nieobecności w segmencie okuć.
 
SICAM ponownie pojawi się dla publiczności z częściowo zmienionym układem, z większą ilością miejsca zarezerwowanego dla usług i obszarów wspólnych, podczas gdy niektóre obszary zostały zmienione. "Nasi wystawcy doskonale znają nasze zasady", mówi Giobbi. "Ci, którzy zdecydowali się przyjechać do Pordenone - a jeszcze bardziej ci, którzy potwierdzili swoją determinację i zdolność do przedsiębiorczości nawet w tak zagmatwanych czasach - zasłużyli na naszą pełną uwagę i szacunek. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odwdzięczyć się za ich zaufanie do nas."
 
W nadchodzących tygodniach najbardziej intensywne wysiłki będą koncentrować się wokół odwiedzających, choć liczba i jakość wystawców napawa wielkim optymizmem co do przyjazdów do Pordenone w październiku przyszłego roku. Nie należy zapominać, że zwiedzający muszą się wcześniej zarejestrować online, aby uzyskać dostęp do imprezy ( https://www.exposicam.it/en/p-707/online-registration/ ). Po drodze będą kontrole.
Wiele zgłoszeń napłynęło już z całej Europy, ale nie brakuje też zgłoszeń z innych kontynentów. O możliwościach SICAM zadecyduje oczywiście sytuacja na światowym rynku turystycznym, ale wszystko wskazuje na to, że targi mogą cieszyć się znacznym udziałem odwiedzających z całego świata, pomimo silnych wskaźników europejskich.
 
 
 
 
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
Tagi: sicam, targi
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Najczęściej czytane

 • Jakie wyniki osiągnęli polscy...
  Przeprowadzona analiza obejmuje wartość produkcji sprzedanej mebli wypracowaną przez firmy duże, średnie i małe. Sumując wartość produkcji sprzedanej z I i II kwartału 2021 roku otrzymujemy wysoki wynik 26,2 mld zł; jest to jednocześnie o 28% wyższa wartość niż w I-II kwartale 2020...
 • Mediolan totalnie odmieniony
  Pod kuratelą architekta Stefano Boeri i jego zespołu półprojektantów, z udziałem 425 marek, 170 młodych twórców i 39 producentów oraz w sumie 1900 projektów, wystartowało Supersalone. Hasłami przewodnimi wydarzenia są: restart, bezpieczeństwo i...
 • Forte inwestuje w platformę...
  Jak poinformował Yestersen – największy polski e-commerce z unikalnymi meblami od kultowych marek oraz sklepów vintage – firma pozyskała inwestora branżowego. Grupa Kapitałowa Fabryk Mebli Forte nabyła 20,5% udziałów za kwotę 4,5 mln zł. Forte wesprze swoim...
 • Targi mebli kuchennych Hausmesse...
  W trakcie tegorocznych Targów Hausmesse Nolte zaprezentuje najnowsze kolekcje w swoim centrum wystawienniczym Nolte Forum, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy producent znacznie powiększył. Na łącznie 7000 metrach kwadratowych zaprezentowane zostaną innowacje na...
 • Przewodnik po kuchennych trendach
  Przestrzeń snu, organizacja pracy, strefa dzienna, łazienka i pokój dziecięcy - rozwiązania do tych właśnie wnętrz przedstawiały wydane do tej pory przewodniki. Najnowszą publikacją, która dopiero co ukazała się na rynku, jest „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: kuchenna...
 • Warsaw Home & Contract wraca...
  Wydarzenie skierowane jest do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych. Tegoroczne Warsaw Home & Contract wyróżniają się na tle podobnych międzynarodowych wydarzeń,...
 • Kto zdobył Złote Medale targów...
  W organizowanym przez Grupę MTP konkursie uhonorowano produkty, które zyskały pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. W skład kapituły wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują...
 • DREMA w skondensowanej formie
  Podobnie jak w roku ubiegłym, Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbywają się w kameralnym wymiarze, wciąż jednak jest to wydarzenie pozostające w czołówce największych światowych wystaw dedykowanych sektorowi...
 • Druga odsłona Łódź Design...
  Pierwsza, majowa część tegorocznego festiwalu, została zorganizowana pod hasłem LEPIEJ w szczególnych warunkach pandemicznych. W bezpieczny sposób, w przeszklonych pawilonach wystawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta, organizatorzy zaprezentowali...
 • Targi CIFF Szanghaj 2021...
  Wydarzenie zostało przeniesione na 11-14 grudnia 2021 roku. Miejsce pozostaje niezmienione i nadal jest to Narodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Szanghaju. Dzięki silnemu wsparciu odpowiednich władz i kolegów z branży organizatorzy przekonując, że dołożą wszelkich starań,...
 • Dom do 70 m kw bez pozwolenia? Co...
  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym od początku budzi kontrowersje, nie tylko w środowisku architektów, inżynierów budownictwa, ale też urzędników wydających pozwolenia. Wątpliwości...

Inne artykuły

Aktualności
 • Przewodnik po kuchennych trendach
  Przestrzeń snu, organizacja pracy, strefa dzienna, łazienka i pokój dziecięcy - rozwiązania do tych właśnie wnętrz przedstawiały wydane do tej pory przewodniki. Najnowszą publikacją, która dopiero co ukazała się na rynku, jest „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: kuchenna...
 • DREMA w skondensowanej formie
  Podobnie jak w roku ubiegłym, Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbywają się w kameralnym wymiarze, wciąż jednak jest to wydarzenie pozostające w czołówce największych światowych wystaw dedykowanych sektorowi...
 • Spowolnienie popytu rodzi ryzyko braku zapłaty za faktury – czy to dobry, a może ostatni moment na zabezpieczenie należności?
  Stabilizującą rolę w przypadku mebli odegrał zwłaszcza popyt eksportowy. Chociaż wbrew wcześniejszym obawom nie ma jak na razie jego znaczącego spadku, to rosną obawy związane obecnie właśnie z eksportem. Prawdziwy test kondycji rynku dopiero przed nami – o ile w Polsce fala...
 • Kto zdobył Złote Medale targów DREMA?
  W organizowanym przez Grupę MTP konkursie uhonorowano produkty, które zyskały pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. W skład kapituły wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują...
 • Forte inwestuje w platformę Yestersen
  Jak poinformował Yestersen – największy polski e-commerce z unikalnymi meblami od kultowych marek oraz sklepów vintage – firma pozyskała inwestora branżowego. Grupa Kapitałowa Fabryk Mebli Forte nabyła 20,5% udziałów za kwotę 4,5 mln zł. Forte wesprze swoim...
Nowości produktowe
 • Schattdecor - Triana
  Cecha ta została nowocześnie zinterpretowana w postaci deskowania. Deszczułki kojarzące się z boazerią ścienną wyróżnia efekt trójwymiarowości. Zadruk cyfrowy umożliwia dowolność skalowania i rozmieszczenia elementów. Wielość wariantów dekoru daje...
 • Maro Office Furniture - Op-lite
  To również rozwiązanie dla mniejszego, skurczonego w ciągu ostatniego roku, budżetu. Kolekcja zawiera zarówno biurka, jak i szafy czy kontenery, czyli wszytko to, czego potrzeba do aranżacji lub rearanżacji biura. Uniwersalny kształt linii „Op-Lite” i modne kolory...
 • Miloo Home - Akra
  Są to meble wykonane na prostych stelażach z matowego aluminium w piaskowym kolorze, mają miękkie, wygodne siedziska i poduszki z tkaniny poliestrowej w błękitnym kolorze. Zastosowane materiały sprawiają, że zestaw ogrodowy „Akra” jest odporny na korozję i zmienne warunki...
 • Mateko - Aria
  Polska firma postanowiła wykorzystać swoją bogatą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie na rynku i opracować najbardziej innowacyjną technologię hybrydową stworzoną do oczyszczania powietrza. Prace zwieńczył projekt oczyszczacza powietrza „Aria”, wykrywający i eliminujący...
 • Solgaz - Okap Gest Control
  Przy bezdotykowej obsłudze gwarantuje on utrzymanie pomieszczenia w czystości. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, by jego design idealnie współgrał z dostępnymi w ofercie polskiego producenta płytami gazowymi bez płomieni.

Artykuły podobne

 • Warsaw Home & Contract wraca jesienią
  Zbliża się 5. edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych biznesowych targów wnętrz. Kiedy i w jakiej formule odbędzie się Warsaw Home & Contract?
 • Targi we wrześniu - według jakich zasad?
  31 sierpnia w Dzienniku Ustaw ukazało się długo oczekiwane, szczególnie przez organizatorów targów, rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące obostrzeń. Jakie zmiany wprowadza rząd?
 • Trwa odliczanie do Supersalone
  Do targów meblowych w Mediolanie, które powracają po ponad dwuletniej przerwie, pozostał niecały tydzień. Edycja specjalna pod nazwą Supersalone odbędzie się w dniach 5-10 września 2021 r.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!