Aktualności
Aktualności zawierające tag: wypowiedzi / wywiady Zobacz wszystkie
03-10-2008

"Klaster Mebel Elbląg" - wywiad z Damianem Kowalskim. J.Sz- Proszę o przedstawienie swojej osoby jako dyrektora Stowarzyszenia "Klaster Mebel Elbląg". DM - Nazywam się Damian Kowalski. Funkcję... »

Fot. rp.pl
04-07-2008

Pracownicy tartaków zaprotestują w stolicy przeciwko wysokim cenom drewna. Firm na niego nie stać i muszą ciąć produkcję - Sytuacja na rynku jest fatalna. Nasi zachodni i południowi sąsiedzi... »

Fot. Swisspor - Prezes Swisspor Polska - Jacek Szwoch
30-06-2008

Rozmowa z Jackiem Szwochem - prezesem firmy Swisspor Polska, ogólnopolskiego laureata konkursu Solidny Pracodawca Roku 2007. Jakie kryteria powinien według Pana spełniać pracodawca, aby... »

Fot. Galeria Parkietu- Dąb olejowany CHAMPAGNE
25-06-2008

Podłoga lita jako materiał wykończeniowy cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jest naturalna, ciepła w dotyku, trwała, a dzięki niezliczonym odmianom także niezwykle efektowna. O... »

28-05-2008

Wartość rynku reklamy online w Polsce w 2007 r. wyniosła prawie 743 mln zł. Internet zdobył 8,7 proc. udziału w torcie reklamowym... zostawiając w tyle wydatki na reklamę radiową - takie... »

11-04-2008

Wywiad z Tomaszem Czerwińskim, Prezesem Zarządu SITS Sp. z o.o. IFS: Panie Prezesie, SITS jest przykładem firmy, która doskonale radzi sobie z dala od stolicy, produkując na eksport wysokiej... »

05-02-2008

Producenci podłóg inwestują w nowe zakłady i produkty. Walczą o szybko rosnący rynek wart 1,2 mld zł. Jeszcze w tym roku Kronospan chce rozpocząć produkcję w budowanej teraz fabryce w... »

23-01-2008

Ruszyła roczna sprzedaż najcenniejszego polskiego drewna. Nasz jawor osiąga najwyższą cenę w Europie, nawet 27 tys. zł za metr sześcienny. W Polsce cenne drewno sprzedają trzy regionalne... »

27-11-2007

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA i odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUMASZ potwierdzają swoją wysoką rangę w regionie... »

Fot. Dremel - Przedmioty zdobione techniką decoupageu – prace Katarzyny Pander-Liszki.
23-11-2007

Jednym ze sposobów na kreatywne spędzenie wolnego czasu jest decoupage - technika zdobienia przedmiotów. Przy jej pomocy możemy samodzielnie nadać nowy wygląd zwykłej szafce, wieszakowi czy... »

Fot. Koelnmesse
09-10-2007

Wystąpienie Udo Trägera, dyrektora obszaru targów Furniture, Interior Design and Textiles Koelnmesse GmbH z okazji konferencji prasowej w Warszawie dnia 4 października 2007. Targi imm cologne... »

28-08-2007

Od 1 września zakład MMI Logo w Iławie przechodzi w ręce lubawskiej firmy SZYNAKA MEBLE. - Z naszej strony sprawa przejęcia zakładu jest już dopięta na ostatni guzik - mówi Jan Szynaka. -... »

Fot. Grupa Nowy Styl
26-07-2007

Stan Borys, legenda polskiej piosenki jest użytkownikiem fotela @-motion (marka Nowy Styl). WYWIAD W powszechnym odczuciu zawód muzyka nie kojarzy się z biurkiem czy fotelem biurowym. Do czego... »

fot. Jacek Wojciech Suszek
04-07-2007

Ciągłe poszukiwanie odpowiedniej formy mebla, materiałów, rozwiązań technicznych zgodnych z światowymi trendami, to nie tylko codzienna praca projektanta - Jacka Wojciecha Suszka, ale przede... »

Maciej Formanowicz Prezes OIGPM
11-06-2007

Meble - wizytówka Polski - wypowiedź Prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli - Macieja Formanowicza Współczesna gospodarka narzuca konieczność intensywnej promocji.... »

Najczęściej czytane

 • Redukcja zatrudnienia w IKEA...
  IKEA Industry Wielbark to największa fabryka w Polsce produkująca meble z litego drewna sosnowego. W Wielbarku działa jeden z największych tartaków w Polsce, w 100% przecierający drewno pochodzące z lasów północno-wschodniej Polski. Redukcja zatrudnienia w fabryce koło...
 • Premier o wsparciu dla branży...
  Dzisiaj jest symboliczny dzień. Przekroczyliśmy 50 mld zł bezpośredniej pomocy dla przedsiębiorców – powiedział Prezes Rady Ministrów w trakcie czwartkowych odwiedzin w Furniko Concept Warszawa. Mateusz Morawiecki miał na myśli rządowe wsparcie z Tarczy Antykryzysowej i...
 • Spadki sprzedaży, wzrosty w...
  Według danych GUS w kwietniu br. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 24,6% w porównaniu z kwietniem ub.r., kiedy notowano wzrost o 9,2%, natomiast w porównaniu z marcem br. spadła o 25,5%. W okresie styczeń – kwiecień br. produkcja sprzedana przemysłu była o...
 • Współpraca i wymiana informacji...
  Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Janusz Władyczak, prezes KUKE, Konrad Klimek, prezes KUKE Finance, Tomasz Wiktorski, właściciel B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, ekspert OIGPM oraz Radosław Urys, ekspert OIGPM, którzy kolejno zabierali głos podczas spotkania. Jak...
 • Stopniowa poprawa nastrojów...
  8% przedsiębiorców planuje obecnie dalszą redukcję zatrudnienia, podczas gdy pod koniec marca zwolnienia planowało 28 % właścicieli firm. Dane te pochodzą z IV fali badania kondycji przedsiębiorstw, przeprowadzonego przez Polski Instytut Ekonomiczny i Polski Fundusz Rozwoju. Wszystko...
 • Londyńskie biennale odwołane
  London Design Biennale to globalne spotkanie najbardziej ambitnych i pomysłowych projektantów, kuratorów i przedstawicieli instytutów projektowych. Wydarzenie organizowane jest w celu gromadzenia w jednym miejscu myśli projektowych z całego świata. Jak poinformowała...
 • Polska 5. partnerem handlowym...
  Jak podaje Ministerstwo Rozwoju, Polska – wg danych za styczeń i luty – wyprzedziła Włochy i stała się 5. partnerem handlowym Niemiec. Pierwsze miesiące br. przyniosły wzrost we wzajemnych obrotach handlowych rzędu 6,6%. Bilans handlowy z Niemcami osiągnął pułap 21 mld euro....
 • Przyszłość jest niepewna
  Ostrożność w finansach wykazuje 77,6% firm z sektora MŚP. Okazuje się, że im mniejsza firma, tym bardziej powściągliwa w wydatkach. W czasie epidemii firmy wolą zachować pieniądze na czarną godzinę i niechętnie planują inwestycje. Według KRD przedsiębiorcy z reguły podejmują...
 • „Diament Meblarstwa 2021” –...
  To już 15. edycja znanego i cenionego w branży meblarskiej i sektorze wyposażenia wnętrz konkursu, który od wielu lat pozwala budować pozytywny wizerunek firm i promować wartościowe produkty, wskazane przez szerokie grono ekspertów. W tym roku zgłoszenia będą przyjmowane do...
 • Nowa data „Warsaw Home &...
  Jak poinformowano 1 czerwca br., pandemia koronawirusa postawiła przed wszystkimi nowe wyzwania i stworzyła całkiem nową rzeczywistość, co wymaga podejmowania aktywnych działań, by dostosować się do zmienionych warunków. Z udostępnionego komunikatu wynika, że organizator...
  
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!