Aktualności
Aktualności zawierające tag: przemysł drzewny Zobacz wszystkie
18-05-2020

Miniony rok był według Acimall Studies czasem znacznego spowolnienia w przemyśle drzewnym. Wszystko wskazuje na to, że dla sektora maszyn do obróbki drewna rok 2020 będzie jeszcze trudniejszy. »

06-05-2020

W związku z nierozpatrzeniem przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych postulatów Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, Jan Szynaka, prezes OIGPM, skierował kolejne pismo do... »

16-04-2020

Targi „Xylexpo 2020” odbędą się w dniach 10-13 listopada br. w Mediolanie. »

08-04-2020

Problemy przemysłu drzewnego i branży meblarskiej wymagają wsparcia Lasów Państwowych, o czym Jan Szynaka, prezes OIGPM, poinformował Andrzeja Koniecznego, dyrektora generalnego LP. »

01-04-2020

Przedstawiciele polskiego przemysłu drzewnego zwrócili się z prośbą o interwencję w Lasach Państwowych do Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz. Sytuacja na rynku drzewnym jest napięta. »

28-03-2012

20 kwietnia 2012r. w Poznaniu odbędzie się drugie już z kolei międzynarodowe sympozjum pt. "PRZEMYSŁ DRZEWNY 2012+ Stan, Perspektywy, Nowości". »

22-02-2012

Jej wypełnienie zajmuje zaledwie 3 – 5 minut a dotyczy legalności drewna i nowych wymogów UE dla importerów drewna. »

10-10-2011

Brzeszczoty taśmowe Wood-Mizer to najlepsze brzeszczoty do przecierania drewna - zostały uznane za wzorce przemysłu drzewnego. »

22-08-2011

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego – AHEC (www.americanhardwood.org) ogłosiło, że w dniach 27 i 28 października 2011 r. w hotelu Marriott w Warszawie... »

09-05-2011

- Międzynarodowej rangi wydarzenie branżowe skupiające przedstawicieli przemysłu drzewnego i gospodarki leśnej – Światowe trendy w centrum uwagi: konstrukcje lekkie, technologie obróbki... »

22-03-2011

Firma Wood-Mizer ceniona za własną technologię obróbki drewna przy pomocy wąskotaśmowych brzeszczotów, co roku oferuje wybrane modele maszyn w super cenach. »

24-02-2010

Dziesiąta edycja Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi odbędzie się pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu »

12-02-2010

Tegoroczny przetarg w Krośnie odbędzie się 26 lutego a drewno zostanie wystawione na trzech składnicach: Czudec, Oleszyce i Uherce. »

10-02-2010

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach informuje o zbliżającej się subsmisji drewna cennego. »

05-02-2010

W dniach 3–12 marca w Biłgoraju (RDLP Lublin) odbędzie się szkolenie głównie dla ubiegających się o wyższe kwalifikacje brakarskie. Kurs umożliwi zdobycie także najwyższej,... »

Najczęściej czytane

 • Pierwsze targi w Niemczech już...
  Polska branża targowa wciąż czeka na decyzje rządu odnośnie przyszłości imprez targowych, a „Meble Polska”, które odbyły się w dniach 25-28 lutego były dla przemysłu meblarskiego ostatnim międzynarodowym wydarzeniem przed wybuchem pandemii. Tymczasem za zachodnią...
 • Wzrost zadłużenia branży...
  Rok 2019 Polska kończyła jako lider sprzedaży mebli w Europie. Według oficjalnych danych Eurostatu wartość rodzimego eksportu w ub.r. wyniosła ponad 46 mld zł. Prognozy na 2020 r. były jeszcze lepsze. Sytuacja diametralnie się zmieniła w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa, która...
 • Biznes w dobie koronawirusa
  Z danych rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wynika, że od miesiąca rośnie liczba aktywnych firm. Dokładnie od 12 kwietnia odnotowano stopniowy wzrost liczby przedsiębiorstw, które wznawiają prowadzenie działalności gospodarczej. Według stanu na...
 • Dylematy rodzin biznesowych...
  Zmieniona formuła wydarzenia to 5 dni, które pozwolą systemowo spojrzeć na obszar przedsiębiorstwa, przywództwa, majątku, rodziny właścicielskiej oraz globalnego otoczenia firmy. Czy w Polsce dzięki COVID-19 narodzi się lokalny patriotyzm? Czy swój do swego po swoje,...
 • Rynek maszyn do obróbki drewna w...
  Czekając na więcej szczegółów, aby ocenić wpływ pandemii na gospodarkę, szczególnie przemysł drzewny, w analizie biura Acimall Studies zauważalne są pewne trendy w technologiach obróbki drewna i produkcji mebli w minionym roku. Niestety te dwanaście miesięcy...
 • Stopniowa poprawa nastrojów...
  8% przedsiębiorców planuje obecnie dalszą redukcję zatrudnienia, podczas gdy pod koniec marca zwolnienia planowało 28 % właścicieli firm. Dane te pochodzą z IV fali badania kondycji przedsiębiorstw, przeprowadzonego przez Polski Instytut Ekonomiczny i Polski Fundusz Rozwoju. Wszystko...
 • Londyńskie biennale odwołane
  London Design Biennale to globalne spotkanie najbardziej ambitnych i pomysłowych projektantów, kuratorów i przedstawicieli instytutów projektowych. Wydarzenie organizowane jest w celu gromadzenia w jednym miejscu myśli projektowych z całego świata. Jak poinformowała...
 • Potrzeba współpracy i wymiany...
  Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Janusz Władyczak, prezes KUKE, Konrad Klimek, prezes KUKE Finance, Tomasz Wiktorski, właściciel B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, ekspert OIGPM oraz Radosław Urys, ekspert OIGPM, którzy kolejno zabierali głos podczas spotkania. Jak...
  
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!