Aktualności
Aktualności zawierające tag: drewno Zobacz wszystkie
19-05-2008

Na przekór oczekiwaniom, rosyjski przemysł drzewny odradza się. Potwierdza to znaczący rozwój produkcji w ostatnim czasie. Powoli zaczyna działać Kodeks Leśny. Wiele regionów zaczyna... »

16-05-2008

Lasy Państwowe obniżą ceny niektórych gatunków drewna. Będą one niższe nawet o 10 proc. Na podstawie zarządzenia dyrektora generalnego nr 36 z dnia 14 maja 2008 r. dyrektorzy regionalnych... »

Fot. Tarkett
05-05-2008

Wybierając materiał na podłogę kierujemy się zwykle funkcjonalnością i estetyką. Dlatego jednym z najpopularniejszych pokryć podłogowych wciąż jest drewno w różnych formach i postaciach... »

Fot. LP
24-04-2008

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie zachowała ciągłość certyfikatu Dobrej Gospodarki Leśnej FSC i otrzymała go na następne pięć lat. Świadczy to o tym, że lasy przez nią... »

Fot. LP
22-04-2008

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi otrzymała Certyfikat Dobrej Gospodarki Leśnej. Świadczy on o tym, że lasy łódzkie są dobrze zarządzane, z uwzględnieniem zasad ochrony... »

Fot.Royal Floor - Podłoga DOUSSIE
17-04-2008

Podłoga drewniana Royal Floor Doussie przywodzi na myśl egzotyczne piękno dzikich krajobrazów Centralnej i Zachodniej Afryki, a jej niepowtarzalna kolorystyka skrywa blask tropikalnego słońca.... »

Fot. PC World Komputer
17-04-2008

W trakcie imprezy Japan Design 2008 Innovation w Mediolanie (Włochy), Fujitsu zaprezentowało notebook, w którym użyto m.in. drewna. Sprzęt ma symbolizować nacisk, jaki Japonia kładzie na... »

Fot. LP
15-04-2008

Lasy Państwowe zapraszają 24 kwietnia na czat z nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych p. Marianem Piganem. Czat godz. 14:00 »

Tagi: drewno, lasy
Fot. Belvia
08-04-2008

Jadalnia Idyllic - przepełniona światłem, jasna kolekcja mebli z litego drewna firmy BELVIA do nowoczesnej jadalni. Linia Idyllic to kolekcja odzwierciedlająca najnowsze trendy we wzornictwie... »

Fot. Eksportuj.pl
03-04-2008

Firma CE Wood holding, która zajmuje się biznesem leśnym, zakupem, przetwarzaniem i sprzedażą drewna i surowców drzewnych, planuje w Rosji inwestycje o wartości 600 mln koron.... »

03-04-2008

W 2008 roku upłynie równo 100 lat od kiedy drewno jako surowiec stanowi podstawę działalności grupy DLH na świecie. W DLH interesie leży zatem racjonalne gospodarowanie światowymi zasobami... »

Fot. Barlinek
11-03-2008

Gdy aura nie rozpieszcza warto pomyśleć o pogodnym wystroju mieszkania, którego ciepłe tonacje będą ładować nasze akumulatory przez cały rok. Podłogą o dużym potencjale pozytywnej energii... »

04-03-2008

W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit w firmie Zakład Produkcji Mebli "Meblomex" Bogdan Kosakowski w miejscowości Świętajno. W efekcie wykonanej oceny... »

Fot. Targi Kielce
28-02-2008

W dniach 14-16 marca 2008 roku odbędą się VIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 2008. Patronat nad targami objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Targi... »

25-02-2008

W dniach 7.03 - 9.03. 2008r. na terenach wystawowych wrocławskiej Hali Ludowej odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Drewna "DREWOOD 2008". Ubiegłoroczne targi DREWOOD... »

Najczęściej czytane

 • Branża meblarska vs. COVID-19
  W czterech pismach skierowanych do: Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, Mateusza Morawieckiego, Premiera Rządu RP, Jadwigi Emilewicz, Minister Rozwoju i Pawła Borysa, Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, zaproponowano rozwiązania konieczne dla utrzymania nie tylko miejsc pracy w przemyśle meblarskim,...
 • Koronawirus atakuje branżę...
  W dniach 24-25 marca br. B+R Studio we współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli przeprowadziło wstępną ankietę wśród firm branży meblarskiej. W badaniu wzięło udział 15 podmiotów z grupy dużych, średnich i małych. Analizując...
 • Branża w walce z koronawirusem
  Polskie firmy z branży meblarskiej udowadniają, że nieobca jest im społeczna odpowiedzialność. Pomoc przybiera różne formy: od wsparcia finansowego poprzez produkcję maseczek ochronnych, po gotowość udostępnienia powierzchni targowych na szpitale polowe. Milion złotych na walkę...
 • Czy tarcza wystarczy, by...
  Brak rządowego wsparcia dla branży doprowadzi do tego, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy wiele fabryk mebli i sieci handlowych znajdzie się w gigantycznych kłopotach, a niektóre będą musiały ogłosić upadłość. Oznacza to nie tylko problemy dla gospodarki, w tym spadek PKB...
 • Powstała platforma „Buy...
  Zadaniem Buy Poland jest wsparcie polskich przedsiębiorców w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Patronat nad projektem objęła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Internetowy katalog zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z...
 • Branża drzewna apeluje o...
  Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Polski Komitet Narodowy EPAL oraz Stowarzyszenia Przemysłu Tartacznego wystąpiły do szefowej resortu rozwoju – Jadwigi Emilewicz – z apelem o udzielenie wsparcia w rozmowach z Lasami Państwowymi. Poznań, dn. 25.03.2020 r. Szanowna Pani...
 • Salone del Mobile.Milano...
  Decyzja o odroczeniu została podjęta przez Zarząd Salone del Mobile.Milano w świetle trwającej pandemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się niemal w każdym kraju na świecie. Sytuacja, która doprowadziła do pierwotnej zmiany daty z kwietnia na czerwiec, ogłoszonej 25...
 • Łódź Design Festival...
  Zespół Łódź Design Festival poinformował: „Z rozwagą i ostrożnością obserwujemy rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce i za granicą. Stale rosnące zagrożenie epidemiologiczne sprawia, że z wielu...
 • „Wood Tech” – nowa data...
  W obliczu trudnej sytuacji oraz w trosce i odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wystawców, odwiedzających oraz firm współpracujących, organizator „Wood Tech 2020” podjął decyzję przeniesienia terminu targów z pierwotnej daty 13-15 maja br. na 3-5...
  
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!