Aktualności
Aktualności zawierające tag: drewno Zobacz wszystkie
08-12-2009

Zarząd KPPD-Szczecinek SA informuje o podpisaniu w dniu 03.12.2009 r. z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku umów na zakup surowca drzewnego w I półroczu 2010 r. »

25-11-2009

Od wczoraj tj. 24 listopada w Jodłówce (Nadleśnictwo Brzesko) można oglądać drewno dębowe i bukowe przeznaczone do submisji. »

23-10-2009

14 października Dyrektor Generalny LP podpisał zasady sprzedaży drewna na 2010 r. Do nowych zasad sprzedaży pozytywnie odniósł się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. »

29-09-2009

W czerwcu tego roku Fabryka Mebli Gawin otworzyła nowy kanał dystrybucyjny dla branży budowlanej, która powoli wychodzi z regresu. Skład drewna w podwrocławskich Psarach oferuje gotowe więźby... »

08-09-2009

Katowicki holding Centrozap negocjuje z rosyjskim Ilim Timber Industry w sprawie finansowania budowy zakładu przerobu drewna w republice Komi - dowiedział się "Parkiet". »

01-09-2009

Na KURS SUSZARNIKÓW zaprasza Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydział Technologii Drewna Centrum Innowacji Drzewnictwa »

26-08-2009

Podczas targów leśnych Rogów 2009 ORWLP w Bedoniu wspólnie z Kuratorium Prac Leśnych i Techniki Leśnej (KWF, Niemcy) zaprezentuje na powierzchni około 450m2 pokazy i prezentacje technologii... »

11-08-2009

Zarząd KPPD-Szczecinek SA informuje, że z głównymi dostawcami - Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych (RDLP) - zostały zawarte umowy na dostawę surowca tartacznego w II półroczu 2009 r. »

01-07-2009

W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit w firmie Timber Team Polska Sp. z o.o. w Rawiczu. »

18-05-2009

Drewno jest materiałem od stuleci stosowanym w budownictwie. Mistrzowie fachu budowlanego potrafią z niego stworzyć prawdziwe cuda. Technologicznym majstersztykiem są okna wykonane z tego... »

12-05-2009

Leverkusen – LANXESS AG, koncern produkujący wyroby z dziedziny chemii specjalistycznej, stworzył środek ogniochronny do drewna i wyrobów drewnianych o nazwie Disflamoll TP LXS 51064. »

28-04-2009

Drzewa to symbol życia. Są niezwykle potrzebne, aby zapewnić naszej planecie niezbędne zasoby. Lasy to płuca ziemi, bez nich nie mielibyśmy czym oddychać. Dlatego tak ważne jest aby firmy... »

20-03-2009

Marka Drewnochron, będąc od lat niekwestionowanym liderem na rynku środków do ochrony i dekoracji drewna, co potwierdzają między innymi badania agencji Pentor czy Nielsen, wprowadza na rynek... »

18-03-2009

Produkcja elementów mebli, skrzyń i pudełek, a także budowa łodzi czy stolarka wewnętrzna i zewnętrzna. To tylko niektóre zastosowania sklejki okoume. Można ją stosować także do... »

16-03-2009

Poszukujesz najlepszego rozwiązania na taras wokół domu, basenu czy przy apartamencie? »

Tagi: dlh, drewno, kołki

Najczęściej czytane

 • Koronawirus atakuje branżę...
  W dniach 24-25 marca br. B+R Studio we współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli przeprowadziło wstępną ankietę wśród firm branży meblarskiej. W badaniu wzięło udział 15 podmiotów z grupy dużych, średnich i małych. Analizując...
 • Branża w walce z koronawirusem
  Polskie firmy z branży meblarskiej udowadniają, że nieobca jest im społeczna odpowiedzialność. Pomoc przybiera różne formy: od wsparcia finansowego poprzez produkcję maseczek ochronnych, po gotowość udostępnienia powierzchni targowych na szpitale polowe. Milion złotych na walkę...
 • Czy tarcza wystarczy, by...
  Brak rządowego wsparcia dla branży doprowadzi do tego, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy wiele fabryk mebli i sieci handlowych znajdzie się w gigantycznych kłopotach, a niektóre będą musiały ogłosić upadłość. Oznacza to nie tylko problemy dla gospodarki, w tym spadek PKB...
 • Powstała platforma „Buy...
  Zadaniem Buy Poland jest wsparcie polskich przedsiębiorców w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Patronat nad projektem objęła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Internetowy katalog zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z...
 • „Meble Polska 2020” wg...
  Największe kontraktacje meblowe w Europie, targi „Meble Polska 2020” odwiedziły tysiące kupców meblowych z aż 69 krajów. Międzynarodowy charakter wydarzenia mogło przysłonić tylko widmokoronawirusa wywołującego COVID-19, czego efektem była nieco mniejsza...
 • Branża drzewna apeluje o...
  Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Polski Komitet Narodowy EPAL oraz Stowarzyszenia Przemysłu Tartacznego wystąpiły do szefowej resortu rozwoju – Jadwigi Emilewicz – z apelem o udzielenie wsparcia w rozmowach z Lasami Państwowymi. Poznań, dn. 25.03.2020 r. Szanowna Pani...
 • Salone del Mobile.Milano...
  Decyzja o odroczeniu została podjęta przez Zarząd Salone del Mobile.Milano w świetle trwającej pandemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się niemal w każdym kraju na świecie. Sytuacja, która doprowadziła do pierwotnej zmiany daty z kwietnia na czerwiec, ogłoszonej 25...
 • Łódź Design Festival...
  Zespół Łódź Design Festival poinformował: „Z rozwagą i ostrożnością obserwujemy rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce i za granicą. Stale rosnące zagrożenie epidemiologiczne sprawia, że z wielu...
 • „Wood Tech” – nowa data...
  W obliczu trudnej sytuacji oraz w trosce i odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wystawców, odwiedzających oraz firm współpracujących, organizator „Wood Tech 2020” podjął decyzję przeniesienia terminu targów z pierwotnej daty 13-15 maja br. na 3-5...
 • ANKIETA: wpływ epidemii na...
  Połączenie potencjału portalu www.biznes.meble.pl i miesięcznika ,,BIZNES meble.pl" umożliwia nie tylko przeprowadzenie ankiety wśród przedsiębiorców z branży meblarskiej, ale też rzetelne opracowanie wyników i publikację ich zarówno na łamach...
  
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!