Podziel się:

Kompaktowa konstrukcja i duża siła ssania bez użycia przewodu - nowe odkurzacze akumulatorowe CTC MINI/MIDI

01-08-2022
Do schowka
Firma Festool rozszerza swoją ofertę 18 V o dwa kompaktowe odkurzacze: CTC MINI i CTC MIDI. Oba odkurzacze zapewniają przede wszystkim mobilną i bezpyłową pracę. Niezależnie od tego, czy chodzi o mobilne cięcie, szlifowanie czy wiercenie.

 

Bezpyłowa praca i ochrona zdrowia

 

Odkurzacze akumulatorowe CTC MINI/MIDI, uwielbiają kurz i są idealnie dopasowane do narzędzi akumulatorowych Festool. Innowacyjna funkcja automatycznego uruchamiania, w technologii Bluetooth® oraz praktyczna obsługa zdalna zapewniają doskonałą współpracę narzędzia akumulatorowego z odkurzaczem. W obu przypadkach odkurzacz włącza się automatycznie po uruchomieniu narzędzia akumulatorowego. Co więcej oba odkurzacze imponują maksymalną siłą ssania dzięki turbinie 36 V z dwoma akumulatorami 18 V. To znaczy, że w niczym nie ustępują one wersjom przewodowym. Oba kompaktowe odkurzacze akumulatorowe są idealnie dostosowane do mobilnych zastosowań związanych z cięciem, szlifowaniem i wierceniem. Firma Festool wyposażyła każdy z nich w funkcję czyszczenia ręcznego. Oznacza to, że dzięki ręcznemu czyszczeniu filtra głównego i worka filtrującego, można w łatwy i szybki sposób przywrócić moc ssania, w przypadku zatkania filtra lub worka filtrującego. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa maksymalny stopień napełnienia. W zależności od zastosowania moc ssania może być regulowana w trzech stopniach. Z kolei zastosowanie odpowiedniego stopnia wydłuża czas pracy akumulatora. Oba odkurzacze wyposażone są w gładki, elastyczny wąż ssący: Jest bardzo wytrzymały i niezwykle giętki, bez problemu przesuwa się po każdej krawędzi. Jego stożkowa geometria zapewnia zwiększoną moc ssania.

 

Odkurzacz bezprzewodowy, niezależny od źródeł prądu

 

Maksymalna mobilność: kompaktowa konstrukcja, niewielki ciężar oraz akumulator zamiast przewodu. Bez znaczenia, czy chodzi o mobilne cięcie, szlifowanie czy wiercenie, kompaktowa konstrukcja i niewielki ciężar sprawiają, że jest to idealny partner w codziennej pracy. Duży, wewnętrzny schowek na wąż, ułatwia nie tylko przechowywanie gładkiego węża ssącego, ale zapewnia też bezpieczeństwo i czystość podczas transportu. W połączeniu z czterema akumulatorami i nową szybką ładowarką TCL 6 DUO większość zastosowań akumulatorowych można wykonać bez przerywania dotychczasowej pracy. Dodatkowo nowe zestawy zasilające umożliwiają łatwe pakowanie i szybkie ładowanie: akumulatory, szybka ładowarka – w Systainerze³. Stanowią one idealne uzupełnienie odkurzaczy akumulatorowych oraz nowej, akumulatorowej ukośnicy przesuwnej KSC 60. Zestawy energii są dostępne do wszystkich zastosowań i kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami 18 V Festool. Co jest typowe dla rozwiązań stosowanych w Festool – wszystkie elementy systemu są do siebie doskonale dopasowane, dzięki czemu system jest perfekcyjny w każdym calu. Odkurzacze akumulatorowe, ładowarki i akumulatory są w pełni chronione przez serwis Festool, w ramach bezpłatnej 3-letniej Gwarancji all-inclusive, zapewniając w ten sposób bezproblemowy przebieg pracy.

 

Nowe kompaktowe odkurzacze akumulatorowe CTC MINI/MIDI będą dostępne w sklepach specjalistycznych od września 2022 r. Różnią się one objętością pojemnika/worka filtrującego, wymiarami oraz przeznaczeniem do różnych klas pyłu. CTC MIDI jest przeznaczony do odsysania pyłów klasy L i M.

 

Więcej informacji dostępne jest na stronie www.festool.pl

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Dane techniczne    

                                            CTLC MINI     CTLC MIDI      CTMC MIDI

Napięcie akumulatora                 36 V                 36 V                  36 V

Wielkość przepływu maks.        3100 l/min      3100 l/min           3100 l/min

Podciśnienie maks.                  19 000 Pa        19 000 Pa            19 000 Pa

Powierzchnia filtracyjna             3369 cm²        3369 cm²            3369 cm²

Pojemność zbiornika / worka filtrującego maks.

    10/7,5 l            15/12,5 l             15/12,5 l

Wymiary (dł. x szer. x wys). w mm    

                                         50 x 320 x 455  550 x 320 x 495   550 x 320 x 495 

kategorii                                         L                      L                      M

Pojemność akumulatora Ah        4,0/5,2              4,0/5,2               4,0/5,2 

Czas pracy 2 x 4,0 Ah               12-22 min          12-22 min         12-22 min

Czas pracy 2x5,2 Ah                 16-30 min          16-30 min         16-30 min

Ciężar w kg z akumulatorem     13,0/13,2           13,2/13,4           13,2/13,4 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Materiał Partnera zewnętrznego

Podziel się:
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!